Materská dovolenka. Započítané roky do dôchodku?

pancake
30. nov 2010

dobry vecer. som na materskej a dnes si bola dat papier ze nastupujem na druhu matersku na socialke. lenze pani mi povedala ze som si zabudla poziadat (vypisat nejaky papier) o započítanie rokov do dôchodku, tak som stratila dva roky a 5mesiacov. neda sa o to nejako spatne poziadat? alebo nieco spravit?????
budem rada za akukolvek radu.
zuzana

titkovamiriam
30. nov 2010

myslim ze spatne to nejde,kamoska tak tiez prisla o niake roky vobec netusila ze to treba ☹

sylvia30
1. dec 2010

spätne to nejde, ja som takto prišla o 1/2 roka 😠

mirka285
1. dec 2010

a to kde treba vypisat alebo ako sa vola to tlacivo?

katika1
1. dec 2010

aj ja som takto prišla o tri roky..
tlačivo davaju v socialnej poistovni sa mi vidí..

kaktusik007
1. dec 2010

presne kvoli tomuto si treba vsetko, co davame do socialnej poistovne, kopirovat a nechavat potvrdit prevzatie...

dari
1. dec 2010

kvoli tejto "perlicke" som aj ja prisla o 2,5roka.....dufam, ze o nejakych 30 rokov bude SP stacit doklad o tom, ze deti naozaj mam a bude to tu fungovat na vyssej logike 😝
takze ako pise kaktusik, od vsetkeho chcem kopiu aj s ich peciatkami...

tatolu
2. dec 2010

Toto tlačivo bolo potrebné vypisovať od konca sept.2006 - dovtedy to nahlasoval zamestnávateľ - tiež som o tom nevedela a prišla som tak o 1/2 roka. Spätne sa to nedá započítať
Tlačivo sa dostáva a odovzdáva na Sociálnej poisťovni - myslím, že je to potrebné nahlásiť do 7, alebo 10 dní od narodenia dieťatka, ináč sa berie deň, kedy sa to skutočne nahlasovalo 😖
Tiež je možnosť vybaviť si to dopredu pred pôrodom, ale vtedy tam potrebujú nejaký podpis ženy-rodičky (overený v ich dokumentácii) - teda toto platilo tak pred 2 rokmi a 7 mesiacmi (ženy v pôrodnici vraveli, že to tak urobili, aby sa nemuseli trepať na úrady tak skoro po pôrode)

dadka28
2. dec 2010

to tlacivo sa vola:registracny list FO....je to to tlacivo na dochodkove?

medlin
15. dec 2010

Aj ja som tak prišla o skvele 3 roky!!! Mne sa syn narodil 28.1.2006 len ja som nepoberala žiadnu matersku len rodičovnský príspevok lebo pred nastupom na rodičov. dovolenku, som bola evidovana na úrade práce.
Ja som to ešte tesne pred pôrodom počula v správach, že ak matka porodí dieťa a je v II. pilieri, treba to oznámiť sociálnej poisťovni, ja som tak urobila napísala som oznámenie, že som v II. dôch. pilieri a v prípade nejakých otaz. nech ma prosím kontaktuju na tel. cisle. Skoda ze mi nikto za tych par korún, ktore tie pracovnicky neplatia z vlastneho vrecka nezavoval a nepovedal mi len taku malickost, ze to sa tam musim dostavit osobne a vyplnit to uz spominané tlačivo "registracny list FO". Urcite tam majú zaevidovany ten môj doporučený list, ktovie či by som s niečim vôbec uspela. Ale ako sa hovori neznalost neospravedlnuje. Smola a v mojich 62 rokoch mi tie 3 neodpracované roky budú pekelne chybat, ak sa dožijem.

pink_lady
16. dec 2010

na socpoist si stiahni tlacivo, vypln a zanes do poistovne...alebo si ho vypytaj priamo tam ...

zobaka
18. dec 2010

Nedá sa to spatne, mne chýba rok, nevedela som o tom, ze v ramci papierovacie sa treba prihlasit aj na to, vsak kolko papierov som sa uz navlacila, nikde ziadne oznamy co vsetko musi clovek urobit aby dostal na co ma pravo...to je ten nas "system" na SR 😖