Končí mi rodičovská. Kde a kedy sa mám evidovať?

ncora
7. dec 2011

Ahojte teraz v decembri mi konci Rodicovska dovolenka....pred porodom som bola dobrovolne nezamestnana...maly chodi od septembra do skolky...kedy sa mam ist hlasit na urad prace (aj na socialku?) a mam narok na hmotnu nudzu alebo na ine prispevky? Som osamotena matka....dakujem vsetkym...

anjelicek26
7. dec 2011

@ncora - no urad prace, ale na to si uz mohla trosku skor mysliet, ako konci mi rodicovska dovolenka v decembri - a teraz co? Hm? Vypisovat zivotopisy a hladat pracu. Kedze si si odvody neplatila ani pred materskou/rodicovskou dovolenkou nemas ani narok na nejake prispevky v nezamestnanosti. Ak zijes u rodicov (co predpokladam) nemas ani narok na prispevky v hmotnej nudzi. Co dalej? Hladat pracu, uz od septembra si mala, ked maly nastupil do skolky 😖

julie1412
7. dec 2011

Ahoj, myslim, ze najlepsie bude, ked sa este pred skoncenim RD popytas priamo na urade prace aj na socialke, tam ti povedia, kam vsade sa musis prihlasit a na ake davky mas narok. Zakony sa stale menia, takze bezny clovek nikdy nevie, co a ako. Drzim palce, aby si mala stastie na ochotnych uradnikov🙂

lenka_da
7. dec 2011

@ncora no, myslim, ze anjelicek26 to zobral pekne zostra, predpokladam, ze pracu si hladas uz dlhsie, teda dufam... asi si sa chcela opytat, na ake prispevky od statu mas narok, to by ti mohla poradit gapa, tu je link: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dakujeme-gapa/ sice konkretne v tejto teme je uz dlhsia odmlka ale vsimla som si, ze gapa radi v mnohych inych temach, mozno by nebolo na skodu veci pokracovat v tejto 😉

bamartinka
7. dec 2011

ahoj, najlepsie bude, ak sa na socialke priamo opytas. Oni ti poradia, ak budu vediet, teraz pri tolkych neustalych zmenach. Osobne je najlepsie.