Je možná práca popri materskej?

saskat1234
2. apr 2021

Ahojte,
Chcela by som sa spytat na vase skusenosti pri praci na inu zmluvu ako z ktorej poberate materske u toho isteho zamestnavatela? Robila socialka nejake problemy? Napr s vyskou prijmu/poctom odrobenych hodin? Mate zmluvu na dohodu alebo skrateny uvazok?
Vdaka

zuvelyn
2. apr 2021

Nie nerobila,problém, mám skráteny úväzok, ak bude všetko ok tak v nej budem pokračovať aj po narodení druhého keďže si nebudem uplatňovať materské z tejto druhej zmluvy

saskat1234
autor
2. apr 2021

@zuvelyn a mas skrateny u toho isteho zamestnavatela a robila si aj porpi materskom nie len rodicovskom? Nejako specialne ste vymyslali napln prace aby sa nezhodovala s tou zmluvou na ktoru po eras materske?

zuvelyn
2. apr 2021

@saskat1234 ano u toho istého a zacala som este lym som mala MD. Nevymýšľali sme nic extra, dali sme do zmluvy názov pozície administratívna výpomoc, náplň práce sa nikde neuvádza v zmluve. Ale robím tu istú pracu čo pred nástupom na MD

felicita027
2. apr 2021

Nemala som ziadne problemy, ja mam teraz u toho isteho zamestnavatela skrateny uvazok na 4hodiny po dobu materskej na inej pozicii a po materskej sa vratim naspat na moju "staru" poziciu

petka_3
2. apr 2021

Skús to riešiť priamo s úradom práce, lebo ich interné pravidlá sa stále menia a sprísňujú.

saskat1234
autor
2. apr 2021

@petka_3 s uradom prace a nie s pobockou socialnej?

petka_3
2. apr 2021

@saskat1234 prepáčte, so sociálnou. Manžel to riešil, tak som nevedela presne. Vždy si to musel dohodnúť osobné. Oni majú veľmi veľa interných predpisov a stále a sprísňujú.
Kamošku schvaľovali az v Bratislave, lebo ostala na rovnakom mieste len na skrátený úväzok.
Manželovi dali celý postup, čo všetko musí spĺňať. Nesmel ísť ani na služobnú, aj cez víkendy musel byť doma. Úplne Max. 4 hodiny v práci. A teraz už vraj ani to nedovolia.

felicita027
2. apr 2021

@petka_3 ja mam presne tak od po-pia na 4hod, bez sluzobiek, bez prace pocas vikendov a nemali problem mi to schvalit ale nesmela som ist na tu istu poziciu

saskat1234
autor
2. apr 2021

@felicita027 vdaka, a vyska vyplaty z druhej zmluvy neriesili? Lebo mne odpisali zo socialnej, ze ak by som kvazi mala ten isty prijem z vyplaty tak siahnu na materske lebo to je davka, ktora ma nahradzat stratu prijmu a ze ak by som zarabala prilis vela tak o prijem vlastne nepridem..

felicita027
2. apr 2021

@saskat1234 V mojom prípade nie ja teraz v čistom mám o vyše polovicu nižší plat ako mám na plnom úväzku + nemám príplatky za nadčasy, služobky, víkendy a keď spočítam aj tie príplatky tak oproti pôvodnému platu mám niečo okolo 1 tretiny lebo príplatky mi každý mesiac vyšli v inej výške... Záleží aj od toho, či máš len 1 dieťa alebo viac, koľko si mala plat pred materskou a koľko ti vychádza materská a koľko by si teda mala mesačný príjem aj s materskou.

zuvelyn
2. apr 2021

@saskat1234 ja mam cca 75% plného platu na 1/2 úväzok. Nikto nič neriešil, ziaden problém nebol.

saskat1234
autor
2. apr 2021

Super vdaka, a mali ste to predom odkomunikovane so socialnou ci ste si to vyriesili v robote a vybavene?

zuvelyn
2. apr 2021

@saskat1234 so sociálnou som neriešila vobec nič ani ja ani v práci (okrem štandardných prihlášok ako pri každom zamestnancovi).

saskat1234
autor
5. apr 2021

@zuvelyn dakujem vam velmi pekne! Este mi napadla jedna otazka, mali ste dohodu este pred porodom po nastuper na matersku alebo az po porode?

dddominikaa125
9. mar 2023

@zuvelyn Dobry den, smiem sa opytat vyzadoval zamestnavatel plan materskej? Respektive , museli te si obhajit ako zvladnete pracu na 1/2 uvazok s novorodencom? Vopred dakujem za vsetky rady