Haus des Meeres - parkovanie

eli2806
28. mar 2024

Ahojte chystame sa cez vikend a chcela by som sa informovat ohladom parkovania. Oplati sa zaparkovat vo WIPARKU? Keby chcem niekde na ulici plati ze cez víkendy je zadarmo? Alebo mi viete odporučiť ktorý Park+Ride je najbližšie? Ďakujem

lucik194
28. mar 2024

zavisi, ci sobota alebo nedela, inak sa parkovalo

my sme boli v nedelu, stali hned 100m od Haus, neplatili nic za parkovanie, dalo sa na ulici zadarmo.(pozrela som spatne listky, kedy sme boli)
dva roky dozadu.
urcite pozri na ich webe, bude tam odporucanie, kde parkovat
neviem ako je to teraz

eli2806
autor
28. mar 2024

@lucik194 tam je práve spomenutý ten wipark a dost vela ľudí nadávalo ze su tam velmi úzke miesta a je to predrazene. Tak skusam tymto spôsobom ešte na niečo ine prísť. Každopádne ďakujem za odpoveď 😊

jenn7
28. mar 2024

@eli2806 sobota je do urcitej hodiny a na urcitych miestach spoplatnena, miesto niekde v bocnych ulickach by sa dalo najst ale fakt pozor na znacky. Park&Ride ma napada len na Spittelau a odtial metrom priamo na Mariahilferstrasse.

kiki68
28. mar 2024

Ja som to dala vzdy do tej podzemky tam blizko, nemam nervy tam kruzit. Tam parknut na ulici je stastie ( roky som zila vo Viedni ). Lebo tych par eur je mi uz jedno. Za mhd das 2,40 na osobu.

liz_lemon
28. mar 2024

a musis parkovat hned tam? ved vo Viedni mas plno P+R, kde celodenne parkovanie stoji do 5 EUR, a niekedy mas hned aj vstup do metra

jenn7
28. mar 2024

@liz_lemon len ked si to tak vezmes, ak su len dvaja dospeli (deti idu metrom gratis) listky tam a spät + parkovne je uz 15 €. Za to maju uz 4 hodiny parkovania rovno pri HDM. Jedine ze sa chcu este tulat mestom, vtedy sa urcite oplati parkovat mimo.

liz_lemon
28. mar 2024

@jenn7 ano, ked idu len tam, a nikde ine, tak je to tak, my nezvykneme ist len na jedno miesto, takze nam sa to takto oplati, a hlavne nemame ziadne stresy, ci miesto vobec bude, a deti sa aj tesia, ked ideme metrom

jenn7
28. mar 2024

@liz_lemon ja si tiez myslim ze ten P+R je najlepsia volba

kiki68
28. mar 2024

@liz_lemon no ja s detmi ( nielen nasim) sme tam boli x krat a decka boli za 4 hod tak kaputt, ze sme max sadli niekde okolo na zmrzku a oni tahali na Bratislavu, my zase po svojom. My tam chodime dost casto, mlady zboznuje rybicky a zveri celkovo. P+R je super ked ode clovek po celom meste. Hoci oni P+R sa mi uz stalo, ze bolo Komplet booked ( Spittelau). Vzdy volny bol Erdberg.

majlo1234
28. mar 2024

My sme parkovali v tom Spittelau naposledy. Decka mali zazitok aj z metra a na poobedie sme sa zastavili este v prirodovednom muzeu, takze sa to oplatilo