Parkovanie Košice

slavka030
23. aug 2022

Košičania, ak potrebujem zaparkovať na Krivej ulici, prip. Fibichovej alebo v blízkom okolí, do akého taríf pásma patria tieto ulice. Je tam rezidenčné parkovanie, no s možnosťou parkovania za poplatok, to by som vyriešila cez sms. Ďakujem.

lenja123
24. aug 2022

@slavka030 neviem ako dnes, košičanky ma možno opravia, ale nedávno sme boli v Košiciach, parkovanie bolo v meste zadarmo, tie parkovacie automaty omotané čiernou fóliou. Že súkromná firma, ktorá ich vlastnila už končí, prechádzajú mestu, tak teraz nefungujú, neplatí sa nič. Ale ak by to už nebola pravda, všade máš značky s číslom tarifného pasma, aj na tých parkovacích automatoch je uvedené

diaalex
24. aug 2022

@lenja123 nám dali za sklo papier s QR kódom kde si mám kúpiť lístok 🙂

slavka030
autor
24. aug 2022

@diaalex to bolo milé 🙂 ja však potrebujem zaparkovať niekde v blízkosti ako som písala vyššie...sú tam rezidentské lokality, no s možnosťou parkovania. Hádam tam bude nejaký automat, lebo si ja sa tam pozerám cez mapy "street" a všade iba značka že mozne parkovať s platným elektronickym lístkom v čase od do, ale nie je tam vyznačené to pásmo. Papuču, odtah alebo pokutu by som nerada dostať.

slavka030
autor
24. aug 2022

@lenja123 určite zadarmo nie je...pozerala som sa na nete. Cca pred mesiacom sme mali situáciu v meste že bol tam nefunkčný automat ale o pár metrov ďalej bol ďalší ktorý fungoval .

lucka_ke
24. aug 2022

https://www.kosice.sk/mesto/jednorazove-parkovn...
Krivá aj Fibichova sú zóna 1
ale najjednoduchšie je zaparkovať v podzemnej garáži v Auparku, tam máš prvé 2 hodiny za 2x0,30 Eur

slavka030
autor
24. aug 2022

@lucka_ke ďakujem pekne 🙂 pozerala som aj Aupark, ale prvé dve hodiny mi vyhodilo 0.50 skoro ako na tých uliciach ktoré som písala, a každá ďalšia 2.50. a neviem ako dlho sa zdrzim. Takže radšej takto.

lucka_ke
24. aug 2022

možno zvýšili na 0,50 dlho som tam nebola, potom prepáč za mylnú informáciu, ale na Krivej zaparkovať je umenie, tam je to stále plné lebo sú tam ambulancie aj podnikateľské centrá... Fibichova neviem, nepoznám až tak

stof
24. aug 2022

@slavka030 je aj možnosť zaslať sms v tvare: KE A1 vaša ŠPZ na číslo 2200 A1,2,3 vždy sa dá číslo podľa pásma

slavka030
autor
24. aug 2022

@stof áno, takto som to urobila...ibaže ja som potrebovala zistiť pásmo a to som nevedela... Nakoniec som zavolala na infolinku na ktorej ulici som a pani mi povedala tarifné pásmo a tak som zaslala sms.

stof
25. aug 2022

@slavka030 https://www.kosice.sk/mesto/mapa-zony-plateneho... tu máte rozdelenie pásiem v Košiciach

lenkav9
12. jan 2023

@stof a nieje ta platba smskou pre eei?

stof
16. jan 2023

@lenkav9 nie uz je zmenené číslo na 2200 to je aj na stránke Košíc. Eei malo iné číslo