Menštruacia u dospievajúcej

rozalia89
23. jún 2021

Ahojte,
Mamičky, ktoré máte doma dospievajúce baby prosím o radu.
Dcéra 14rocna od novembra máva svoje dni, väčšinou 3-5dni je trvali. Jeden mesiac nemala.
Avšak tento mesiac jej trvajú 13-ty deň. Je to na návštevu gynekológa?
Viem, že cyklus sa u takýchto dievčat ešte upravuje…

dskjhfdlkdjhl
23. jún 2021

@rozalia89 13 dni je hodne, ja by som ju vzala ku gynekologovi. Moja dcera mala velmi nepravidelnu menstruaciu, niekedy aj polroka nemala, nie je to nic vynimocne u takychto mladych dievcat, ale tiez sme radsej isli ku gynekologovi.

ella_price
23. jún 2021

Určite vieš podla seba, že pokial to trvá takto dlho, tak môže byť nejaký problém. Je to dosť aj pre priemernú dospelú ženu, nie ešte pre tínedžerku. Držím palce, nech je všetko v poriadku.

anjelicek26
23. jún 2021

Zavisi, ci krvaca alebo len spini... ak krvaca, treba po 10 dnoch vzdy k lekarovi ist pozriet... dcera mala taku dlhu len jednu jedinu, lekarka to spajala s nizkym zelezom, brala tri mesiace lieky na doplnenie, uz ma vysledky krvi zas v norme...

luccija
23. jún 2021

@rozalia89 urcite k doktorovi moze byt z toho anemicka a davaj jej c vitamin viac

sasha10
23. jún 2021

Ak to nie je silné krvácanie ale MS sa natiahne o špinenie tak podľa mňa sa to len upravuje. Ja čo si pamätám na mojú MS v tomto veku mala som bežne aj 14 dní ale s tým že MS možno 8 a pomaly slabla aj to bolo špinenie ale proste rátala som si to do MS...A upravilo sa mi to po krátkej dobe. Ale moja skúsenosť nemusí byť jej 🙂

littlebubble
23. jún 2021

Ja som mala pravidelnú hneď a to som dostala o niekoľko rokov skôr.

Podľa mňa by bolo dobre navštíviť dr pretože 13 dní je naozaj veľa.

timetotime
23. jún 2021

mala by si s nou ist k lekarovi, 13 dni je naozaj vela :/ drzim palce

rozalia89
autor
23. jún 2021

Ok baby, vyskusame ísť k lekárovi.
Ďakujem za reakcie