Čo všetko vie riešiť školská psychologička?

6. apr 2024

Dobrý deň mám takú otázku pretože sa v tomto moc dobre nevyznám. Necítim sa dlhšiu dobu psychicky dobre a tak mi napadlo že by som skúsila školskú psychologičku. Lenže to kvôli čomu sa necítim tak veľmi dobre nieje ani že problém v škole možno trochu ale skôr tak mimo skoly ako rodina, vzťahy (myslím kamarátske nie romaniky) a tak neviem či sa môžem na ňu obrátiť aj s takýmito problémami lebo na normálnu psychologičku nemáme peniaze.

gelifil
6. apr 2024

nemusis mat peniaze....ak ma zmluvu s poistovnou, preplati sa ti to z poistenia zakonneho

tanyan
6. apr 2024

Pokojne môžeš zájsť aj za školskou psychologičkou. Pokiaľ poskytuje konzultácie iba v súvislosti so školou, tak ti určite odporučí vhodného psychológa.
Alternatíva je zájsť do najbližšieho CPPPaP (centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie). Tieto centrá poskytujú tiež psychologické poradenstvo bezplatne.

stefanny
7. apr 2024

Urcite chod, skolska psychologicka sa venuje ziakom bez ohladu na priblem, ak to bude mimo jej kompetenciu odporuci ti aspon kontakt za kym dalej. Este existuje online chat na IPčko. Drzim palce!

mogaa
7. apr 2024

Školská psychologička to s tebou nebude preberať......netýka sa to školy ani prospechu...od toho je to ŠKOLSKÁ psychologička......teoreticky môže riešiť iba problémy v rodine ak ovplyvňujú prospech dieťaťa.....ale nebude riešiť tvoje problémy s kamarátmi pokiaľ nejde o šikanu.....

kacena4
7. apr 2024

pracujem v skole, ak si student mozes sa s hocicim ovratit na skolsku psychologicku, ak nebude vediet pomoct odporuci ta ďalej a nebojj psycholog je aj bez platenia cez poustovnu, dokonca ti poistovna preplati cca 12 sedeni u nej. drzim palceky

aurelia2000
7. apr 2024

@mogaa Prepáč, ale nemáš vôbec pravdu. Školská psychologička pomáha deťom s akýmikoľvek problémami. A pomôže aj zabezpečiť pomoc iných odborníkov ako píše @kacena4

kacena4
7. apr 2024

@aurelia2000 ak ma dieťa v skole problem bud rodičovi alebo dietatu ak je plnoletý odporucime lekara meno telefon ktorý mu vie pomoct ak situáciu nevieme v škole riesit a ak to dieta potrebuje odbornu pomoc...

autor
7. apr 2024

A ešte taká otázka že keby chcem ísť tak ako mám je napisat najskôr alebo ísť k nej do kabinetu alebo ako.

aurelia2000
7. apr 2024

Hocikedy choď za ňou, alebo aj napíš, ako máš chuť, ako sa ty cítiš, ony tieto psychologičky sú veľmi milé a sú rady, keď môžu pomáhať, preto si tu profesiu vybrali.

stefanny
8. apr 2024

Zaklop a dohodnete si termin. Ak sa ostychas,urcite mate moznost napisat jej email alebo cez edupage.