Biele škvrny na zúbkoch ročného dieťaťa

29. okt 2021

Maličká má 8 zúbkov a na predných som si všimla biele škvrny. Odfotiť sa to nedá, chápete 😁. Neviete čo to je? Chýba bábätku niečo? Zúbky čistíme poctivo každý večer, každý druhý deň aj za zrnko ryže pasty. Ďakujem.

bloger
29. okt 2021

odvápnenú sklovinu môže mať nedávaš jej sladký cumlík alebo niečo?

autor
29. okt 2021

@bloger vôbec nič, absolútne žiadne sladkosti.

ivangeline
29. okt 2021

Zaciatok kazov.

kika3111111
29. okt 2021

Skús odfotiť , pravdepodobne naozaj začínajúci kaz

bloger
29. okt 2021

alebo by to mohla byť aj fluoroza to býva aj z vody do ktorej sa bežne pridáva fluor pretože ak nemá prístup k sladkému kaz by sa jej vytvoriť nemal ťažko povedať nemusí to
byť nič vážne

evica17
29. okt 2021

@bloger tak aj mlieko obsahuje cukor. A aj ked detom vycistis zuby alev noci casto piju mlieko, moze sa z toho zub pokazit. Pretoze nepredpokladam ze nejaka mamicka po kazdom nocnom krmeni/kojeni cisti zuby.

bloger
29. okt 2021

@evica17 aha prepáč neviem možno máš pravdu ale nechcem autorku teda mamičku nejako strašiť

jjanulienka
29. okt 2021

Vyzera to na oslabenie zubnej skloviny. Nám dala zubárka taký gél keď mal maly tri roky. Vyskúšaj :
https://www.nazuby.eu/GC-Tooth-Mousse-Jahoda-35...

marvin1234
29. okt 2021

Môže to byť demineralizacia skloviny, pouzivas GC tooth mousse? Ale aj nemusi, nie je nahodou chora? Nema upchaty nos? Ak dycha vela ustami a zuby akoby vyschnu, mozu sa urobit také skvrny a potom keď sa usta zasa zvlhcia zmiznut.

dadis
29. okt 2021

@marvin1234 Ano, taketo "vyschnutie" mala aj mola dcerka, vela dychala ustami ako mala, mavala caste nadchy...tiez som sa zlakla, ze ma kazy na prednych zubkoch. Teraz ma 12 a este kaz nemala

adrbat
29. okt 2021

Sestra (8 rokov) to mala a aj ja a doktor mi aj jej povedal, že to sú pigmentové škvrny - ja mám tmavé na zadných zuboch a ona má bledé na predných.

whatever1
29. okt 2021

Kojis v noci? Uspavas na prsniku alebo na flasi?

autor
29. okt 2021

@whatever1 kojím v noci, zaspí len na prsníku.

autor
29. okt 2021

@marvin1234 áno, akurát prekonala riadnu nádchu.

whatever1
29. okt 2021

To moze byt problem, mlieko je sladke, spravne by sa mali zuby cistit az po mlieku nie pred. Pocas spanku sa netvori tolko slin, preto ak v noci este niekolko krat kojis, tak to mlieko na prednych zubkoch ostava a cukry pomaly "utocia". Skus ponukat aj cistu vodu aspon to obcas splachnut/precistit. A cistit aj rano. A urcite zajdi k zubarovi, opytaj sa svojho ci by vas nevzal. Ten ti najlepsie poradi.

dadis
30. okt 2021

Co sa tyka nocneho kojenia a zaspavania na prsniku...mojim detom, akonahle sa prerezali spodne jednicky, nocne kojenie som vynechala (syn 6m, dcera 9m). Na veceru dostali kasu, este som ich nakojila a v noci ked sa nahodou zobudili dostali napit vodicky, muz ich zobral na ruky a ukolisal ich do spanku. Potom uz problem nebol. Ale teda mne nikdy na prsniku nezaspavali, mavali cumliky. Takze mozno preto to nebolo nijak narocne to nocne kojenie vynechat

evina34
30. okt 2021

Známa kojila malú každú chvíľu v noci, kompletne zhnité zuby v troch rokoch...niečo také som ešte nevidela...

sariloth
30. okt 2021

@evina34 Aj ja som kojila dcéru v noci každú chvíľu skoro 3 roky. Nemá ani jeden kaz (teraz má 7). Manžel je zubár a zúbky jej každé ráno a večer poctivo vyčistil.

vikmik1
30. okt 2021

Dcerka, 3r - uz po roku kojenia (aj nocneho casteho) sa jej zacali tvorit skvrnky, zubarka povedala, ze je to odlupujuca sa sklovina prave kvoli castemu kojeniu, napriek tomu, ze dvakrat denne cistime zuby, odkedy ich ma🤷🏻‍♀️ Zubcek sa odlupoval stale viac a viac, teraz ho uz takmer ani nema.. ostatne zubky su ok.
Syn, 11mes - takisto casto kojeny, v noci vkuse na prsniku. Zatial zubky vyzeraju byt ok, ale ktovie, ako sa to dojcenie podpise na nich podpise neskor..
V kazdom pripade, lahko sa hovori, ze prestat v noci a casto dojcit, lebo to alebo ono.. pre mna je dolezite, aby mali deti prsnik kedykolvek ho potrebuju.. jednak materske mlieko ako zdroj imunity, jednak pre ten pocit vzajomnej blizkosti.. u nas toto prevysuje aj pokazeny zubok🤷🏻‍♀️

vikmik1
30. okt 2021

Dcerka uz nieje dojcena od jej 18mes- to sm zabudla spomenut😁

disobey19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
disobey19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krkavcia_mater
30. okt 2021

Prosím vás, keby kojenie kazilo zuby, evolúcia by išla proti sebe. Treba vycistit kefkou a aj mikro kúskom pasty s flouorom denne poctivo a demineralizacia (biele skvrny) sa zastavia. (dent. hygienistka)

tesari
30. okt 2021

To je z kojenia v noci. Aj moj syn to mal

mamelka
30. okt 2021

Toto bude asi z nočného kojenia, zubnu pastu treba 1x denne-večer...

autor
30. okt 2021

@tesari a boli z toho nakoniec kazy?

rami300892
31. okt 2021

Ja som mu objednala to posledné ružové je o tom príspevok na instagrame u destkej zubárky 🙂

dadis
31. okt 2021

@krkavcia_mater No predstav si, ze nocne kojenie kazi zuby a riadne...videla som "medove zuby" takychto deti..Pochybujem ze v minulosti mamy deti v noci kojili. Mali tolko prace, ze deti v noci museli spinkat a nocne kojenie je dolezite z fyziologickeho hladiska len cca do polroka. Ak uz ma zubky a zacne jest, stava sa dojcenie len doplnkom. Nemalo by sluzit na ukludnenie dietata. Dieta sa da predsa ukludnit aj inak.

tesari
31. okt 2021

Ano cadom boli, lebo som kojila do 3 rokov, ale nic dramaticke. Zubarka povedala, ze genetika to nie je, ze je to z kojenia v noci. Viac menej to bolo odvapnene a rozleptane. Mal 1 vacsi kaz a 2 male.