Pôrodnica - Prešov, Košice, Krompachy, Stará Ľubovňa

sgilvadia
22. jan 2023

Ahojte, rozhodujem sa kam ísť rodiť, veľmi by som prijala vaše skúsenosti hlavne z aktuálnej doby, nakoľko sú tu staršie diskusie. Ďakujem

ivangeline
22. jan 2023

Za mňa, kde máš najbližšie, pretože nikdy nevieš, čo sa môže vyskytnúť. :/ Ja to mám 10min od Novej nemocnice, Košice. Starostlivosť o dieťa skvelá, o matku podpriemerná ale tie 4dni sa dajú prežiť..A 2x som tam letela sanitkou..

danieladeley
22. jan 2023

Ja by som si z tychto vybrala Bardejov :D

nafka0483
22. jan 2023

@sgilvadia V KE v novej som bola hospitalizovana. Personal ok, materialne vybavenie hroza, strava strasna, sukromie a intimita 0 bodov. Rodila som v Saci a to bolo nieco neporovnatelne, ako iny svet.

Novu by som volila v pripade ak by som vedela ze babo bude potrebovat rychly zasah (napr predcasny porod) alebo trojcata a pod. pretoze tam je novorodenecka jiska a top tim neonatologov.. Zo Sace a pod. prevazaju babo v pripade velkych problemov tam.

nely1704
22. jan 2023

@sgilvadia krompachy 👌

kamagma
22. jan 2023

Kosice, nova nemocnica, som zdravotnicka a 2xsom tam rodila ,nesla by som inam ,lebo dieta je na 1.mieste, a co sa tyka komfortu,neviem preco to vsetky podhodnocuju,je to nemocnica, nie 4☆hotel.

sumalee
22. jan 2023

Ja sa tiež rozhodujem,rodila som pred 8 rokmi v starej porodnici v PO a nikdy viac.. velmi dobré recenzie sú na Starú Ľubovňu,tam by som šla najradšej ale no je to dosť ďaleko :(.. neviem bojím sa v tych bolestiach ísť 1,5 hod autom,aj to ze tam nie je novorodenecka jis..tak ešte zvažujem monoblok v PO..držím palce aby sa ti podarilo vybrat si to najlepšie 🙂

226lenka
22. jan 2023

@sgilvadia ja som rodila v novembri v starej v KE a ja som bola s personálom veľmi spokojná. Ja ako prvorodička som nemala s deťmi žiadnu skúsenosť a sestričky z novorodeneckého mi všetko pekne vysvetlili, ukázali jak čo treba, ako s bábätkom manipulovať

valeriakadarova
22. jan 2023

@sgilvadia rodila som v septembri v starej nemocnici KE... Dcéra sa narodila predčasne, starostlivosť či už o ňu alebo o mňa výborná, môžem len odporučiť 🙂

dada13288
22. jan 2023

@sgilvadia ja odporucam staru nemocnicu v ke. Porod super, poporodna starostlivost luxusna ako naozaj. O babo super postarane, laktacne poradkyne aj poradili (realne kojte vela na poziadanie, neobmedzovat, so mnou vymyslali dobre polohy po CS, nosili aj po hodine aj v noci). Vecer v den porodu som mala mliecko 🙂 a to som rodila 2x CS. Ako nasla sa jedna rachetla co mi povedala, ze si robim z babatma cumlik ale tu som mala v pazi. Ale real o mamicku bolo super postarane, tie zenske su mile, aj ked odmietnete liecbu. Ja som odmietla injekcie na zavinovanie maternice. Lebo pri prvom nic take nepichali a pri druhom mali ineho primara co nariadil, ze tak musi byt. Lenze castim kojenim sa uzasne zavinie aj sama maternica. Je to aj citit, riadna bolest to je. Ale nemali problem stym, ze som to odmietla, nie dakujem cely den v bolesti som nechcela byt. Priestor.. pacil sa mi viac ako nova nemocnica v ke (lezala som na rizikovej gynde 2x) ale je tam jedna sprcha (mne to nevadilo). Strava slaba ako v novej ale stale sa dalo najest. Zakazane navstevy pre mna boli luxus ako si vychutnat babo. Porod 05/22

simonka15513
23. jan 2023

@sumalee ja praveze naopak .. rodila som v monobloku a rozmyslam nad starou

dota6
23. jan 2023

@sgilvadia ahoj, rodila som v Prešove v monobloku celkom nedávno v novembri 2022. Bola som tam vcelku spokojná. Malá sa narodila predčasne 36+3, preto mi neumožnili bonding. Pri pôrode ma nijako nenútili k ničomu. Nemala som ani klystír, ani mi ho nikto neponúkal, ani oxytocín, ktorý som odmietla. Rodil ma veľmi mladý lekár (Dr. Cina) ale všetko ok. A pôrodné asistentky, či sestričky, neviem či som mala šťastie ale bola som podporovaná slovne aj fyzicky :D normálne ma hladili a stale keď prišli na kontrolu v akom som stave odpovedali na všetky moje otázky a mala som pocit, že ich práca baví. Po pôrode som šla na nadštandard (som introvert a mám rada svoj pokoj a kľud pre tie prvé dni s bábätkom) ktorý ale určite nestojí za tie peniaze 50€/noc. Dosť zaprášené, špinavé :D Jedlo je zvláštne. Rodina mi nosila pochutiny. Novorodenecké trocha chaos, každá jedna hovorí niečo iné ale je tam ochota ☺️ to naozaj musím povedať, že mi pomohli. A to bola malá spavá so žltačkou :( skôr narodená a odchádzala som s tým, že som malú výhradne dojčila. Lekári na novorodeneckom jis boli super, všetko vysvetlili stále. Nikdy som nemusela na nikoho zvyšovať hlas alebo sa "ozvať" každý pomohol, odpovedal, riešil problém hneď ako som požiadala poprosila 😇
Monoblok som si vybrala na základe predchádzajúcej hospitalizácie na rizikovom. Už tam som videla záujem lekárov 😇 naozaj úprimne sa snažili pomôcť a sestričky tiež.

nafka0483
23. jan 2023

@kamagma Ano, je to nemocnica - preto je podla teba ok ze okno sa neda otvorit a v decembri na teba nonstop fuka? Ze musis hladat sprchu v ktorej tecie tepla voda? Ze dvere na wc sa nedaju zatvorit? Ze si musis priniest este aj pribor inak sa nenajes? Toaletak, mydlo... Mna priviezla sanitka, nemala som zbalene veci a ten hygienicky balicek som vobec nedostala.

To je podhodnocovanie?

kamagma
23. jan 2023

@nafka0483 neviem ,bola som na nadstandarde ,neriesila som take veci. Pribor by som si bralla tak ci tak svoj,nejedla by som s takym nemocnicnym. A co sa tyka sprchy,wc ,okna nemam taku skusenost.

bibka26
23. jan 2023

Ja som rodila v máji 2022 v starej pôrodnici v Prešove,KATASTROFA , prístup lekárov arogancia , sestričky po pôrode ťa neprídu skontrolovať ani raz keď zvonis sú neochotne to konzultovať, strava nič moc , prostredie závesy v sprchách plesnivé, madla kde sa môžeš pridrzat keď si vyčerpaná a ideš do sprchy sú zrhdzavete , nejaká asistencia kolo dojčenia nula bodov ..... Veľmi dlho mi trvalo preniesť sa c s správanie počas pôrodu keďže umrtvit šitie po nadrhnuti nič lebo šak vydržala pôrod vydrží aj šitie........🤢

sumalee
23. jan 2023

@simonka15513 Fakt? No to je hrúza :( ja som čítala na monoblok celkom dosť dobrých recenzií...keď to je ťažko sto mamičiek sto iných skúsenosti...len strašne by som chcela zažiť krajší netraumatizujuci pôrod kde sa ku mne budú správať ako ku človeku :(

sionell
23. jan 2023

Napíšte vašu otázku tu, prípadne aj cezlupu si nádete čerstvé skúsenosti, v skupine sa často spomínajú Prešov, Košice, Krompachy, Stará Ľubovňa: https://www.facebook.com/groups/636573920066621

nafka0483
23. jan 2023

@kamagma Ja som bola na beznej izbe a okno sa nedalo zatvorit - normalne centimetrova skara a fukalo. Druhe okno neslo otvorit vobec... sprcha, wc ako pisem hroza.
Nadstandard je par miest, vacsina je v takych podmienkach ako pisem, ty pises ze to zeny podhodnocuju, ale toto je realita bohuzial. Totalne nedostojne.

bibka26
23. jan 2023

@sumalee ak sa môžem zamiešať do debaty tak v Prešove taký pôrod ani nečakaj ....

majka238
25. jan 2023

@sumalee odporucam Kosice-Sacu