Ambulantný pôrod v Prešove

11. apr 2024

Dobrý deň chcem sa opýtať ci nema niekto skúsenosti s ambulantným porodim.. ide o to ze jednu dcerku uz mam ma 1.5 roka a nemam ju kde nechat.. začala som nad tým uvažovať uz teraz.. som v 5 mesiaci tehotenstva. Môj muž kvôli práci nema s dcérkou skoro žiadny vzťah.. nevie sa o ňu postarať plus ma pracu kde nemôže ostat doma viac ako deň.. mala s ním ostane tak max hodinu ked idem na poradňu. Mam blízko svokru ale nemame dobre vzťahy a nie som stotoznena z jej výchovou a nechcem aby tie jej praktiky robila na mojej dcérke.. mame rozdielne výchovy. Moji rodičia by ostali ale sú ďaleko 4 hodiny od nas plus chodia do práce a mávajú aj 12tky 4x za sebou... mala je sice zvyknutá na nich ale neviem ako vy zvládla 5 dni bezo mna.. chcem sa opýtať.. je možné odísť z pôrodnice na reverz? A dostanem príspevok pri narodení dieťaťa ak odídem z nemocnice na reverz? A ako sa to rieši potom s bábätkom a vyšetrením.. ďakujem

sisa_s
11. apr 2024

S takym muzom si urobit druhe dieta... k otazke, na reverz odist mozes, na vlastnu zodpovednost, prispevok dostanes, keby si odisla bez dietata prec z nemocnice svojvolne, vtedy nie... a ambulantne si budes musiet potom obehat vysetrenia novorodenca, co ti tiez zaberie dost casu...ci ti to stoji za to riziko, si odpovedz sama...netusis, v akom stave bude novorodenec po porode a nemas ziadny nahradny plan

tatinka
11. apr 2024

Ahoj...a nie je moznost,ze by si si zobrala malu so sebou do porodnice na tie 4 dni ( za predpokladu,ze bude vsetko ok a pojdete domov,viac dni by ste tam byt nemali )?

beata_k
11. apr 2024

Sice trochu pritiahnute za vlasy....ale skus sekciu. Ide o planovany porod. Rodicia si vezmu planovanu dovolenku a pomozu so starsou.

luliu
11. apr 2024

@tatinka nápad za milión, dieťa vziať so sebou do nemocnice..... Čo by tam to dieťa robilo? Kto by sa o neho staral počas pôrodu? Žiadna nemocnica by také niečo nedovolila

janinah
11. apr 2024

Požiadaj svokru a už teraz sa postaraj,aby si na ňu dieťa zvyklo.akebo muž nech si vyberie dovolenku,riaditeľ zemegule asi nie je.

pinkgirl
11. apr 2024

Hm, možno to nechceš počuť, ale je na čase aby si tatko urobil vzťah s vlastným dieťatkom. Kým budeš v pôrodnici, tak si ho môžu vybudovať, a on si vezme OČR. Prekonaj strach z toho, že mu to s vlastným dieťaťom nejde, možno budeš prekvapená ako to zvládne. Inak tú OČR si môže vziať aj tvoja mama kým budeš v pôrodnici.

terry658
11. apr 2024

Ja som rodila ambulatne v Čechách. Na Slovensku s tým majú problém a často sa ženám vyhrážajú, že nepustia dieťa domov. Prosto pritiahnuté za vlasy.
Možno by som sa skúsila porozhliadnuť po nejakej študentke, ktorá by mohla na pár dní robiť operku.

autor
11. apr 2024

@tatinka a mozem si ju vziať? Ze vezmem nadštandardnú izbu?

deti95060810
12. apr 2024

chcela som tak pri treťom pôrode.
len proste porodiť a odísť. Nepustili ma. lekár nechcel ani len počuť.
takže proti vôli som zostala v nemocnici.

autor
12. apr 2024

@sisa_s ano s takým muzom mam druhé dieťa .. bohužiaľ hypotéka sa sama nesplatí takze je viac menej v robote a ja s dieťaťom 🙂

luliu
12. apr 2024

Nie, určite si dieťa nemôžeš vziať do nemocnice

dupinka
12. apr 2024

Otec nemá vzťah s dieťaťom, lebo je celé dni v práci...Babka nemá vzťah s dieťaťom, lebo by ho vychovávala mimo tvojich predstáv a plánov...A čo tak na chvíľu ustúpiť od svojej myšlienky "dokonalej matky", ktorá jediná vie, čo je pre dieťa dobré, jediná zvláda výchovu , na tú chvíľu predsa len dať staršie dieťa k babke. Alebo najvyšší čas zapojiť otca do výchovy. Veď peniaze budú aj keď bude pár dní otec na OCR, snáď narodenie dieťaťa za ten dočasný - týždenný výpadok príjmu snáď stojí, nie?
Po pôrode veľakrát oceníš možnosť byť s mladším bábätkom sama.
Rodičia ste dvaja, narodenie dieťaťa je výnimočná udalosť pre rodinu, nastavte si priority, urobte systém. Lebo mať 2 malé deti chce naozaj dobrú logistiku oboch rodičov.

povljana
12. apr 2024

Zas odveci rady. Pani chce vedieť či je možný ambulantný porod. Možný nie je ale pustia ťa. Kamoška tak rodila v Prešove a odišla hneď po pôrode. Skús si vyhľadať na FB nejaké stránky na tému pôrod v presove, pani Barnakova sa tomu venuje, tam ti poradia konkrétne, aj ženy, čo takto rodili priamo v nemocnici v Prešove. Lepšie ako počúvať tu ženy čo máš robiť vo výchove

30katrusa40
12. apr 2024

A ak ti dieťa dostane žltačku myslíš že by ste neskončili aj tak v nemocnici. Tak nech si tvoja mama vezme dovolenku na tých pár dní. Manžel má nárok na ocr keď ty si v nemocnici . Ak nie je ochotný ani to spraviť tak potom neviem načo si s ním mala druhé dieťa. A možno práve to by ho donútili začať budovať vzťah s dcérou.

kiki68
12. apr 2024

Ved nech si muz tych par dni poradi, za 4 hod dojde Tvoja mama. Toto nevidim tak zle. Ono ten Plan je dobry, ale ambulantne rodit ma podmienky a co ked ich nesplnis? To musis byt total fit, ze dve hodky po porode behas ako srnka, nesmie tam vyletiet tlak, ziadne velke krvacanie, tiez dieta musi byt fit. Takze tazko to planovat. Chce to zalozny plan

1mina
12. apr 2024

U nás aj na nadštandarde boli zakázané vôbec návštevy deti. My sme sa s dcérkou videli po 5 dňoch, ja som bola aj rada lebo ako ju poznám iba by chytila Hysák keby príde nachvíľu a musí odísť bezo mňa, takto bola spokojná keď sme si len volali. Ale áno ja som nemusela mať žiadne starosti, u nás by bola bitka skôr o to kto ju postráži tich pár dní. Ak teda vynecháme muža ktorý by to mal prvý riešiť - naozaj si nedokáže zobrať týždeň dovolenky na narodenie vlastného dieťaťa ??? ...tak by som skúsila sa dohodnúť s rodičmi. Skúsila ste sa s nimi bavit o Tom ? Možno by boli aj radi a tešili sa na vnučku, popredu by povedali v práci že keď pôjdete rodiť vezmú si voľno. Cesta 4 hodiny sa dá, ak máte dobré vzťahy viem si predstaviť že sú popredu zabalený nachystaný a čakajú na príchod ďalšieho vnúčatá. Ambulantný pôrod mi príde taký dosť krkolomný - neviete ako bude po pôrode, stačí nejaká drobnosť a je problém. Bábätko musí byť úplne fit - obidve moji malí žltačku a každý deň im merali hodnoty ako sa menia a svietili ich, toto si neviem predstaviť riešiť sama každý deň z domu napr. Mne bolo dosť ísť s tím dieťaťom na kontrolné odbery ešte keď sme prišli domov. (Nie lenivosť ale poznáte to po pôrode niekedy je človek k.o.). A áno po druhom pôrode som ráno sedela v tureckom sede a sestričky sa divili ako behám po chodbe, ale prvom som ešte doma pár týždňov skripala zubami len keď som musela chodiť po byte a jedla ibalginy lebo tak neskutočne som bola dozasivana že mi stehy vypadávali ešte na konci šestonedelia. Neviem si predstaviť takto prvé dni ešte obehavat vyšetrenia.

zuzinka888
12. apr 2024

Tak tu je vudno ako je slivenske porodnictvo " zaostale" vsade vo vyspelom svete je bezne a normalne ze zdrava zena a zdrave dieta idu po bezproblemovom porode po par hodinach domov. Len tu sa drzia v nemocnici. No chvala Bohu, ze sa to uz hybe pomalicky k lepsiemu a matkam dovolia mat Ich dieta- mna totiz pred 12 rokmi zdrbali a ti riadne,ze som si dovolila rozbalit svoje dieta z perinky🙈. A preto som sa rozhodla ze uz nikdy nebudem rodit na SK.

terezka2911
12. apr 2024

@zuzinka888 u nás nejde o matku, ale o dieťa. Dieťa musí byt 72h v nemocnici. Kvôli vyšetreniam. Ja si myslím, že je to takto dobre a ma to zmysel. Načo sa trepať domov hneď po pôrode a potom doma nariekat, keď sa nedajbože zhorší stav babu.

maryetta
12. apr 2024

Tak chod rodit tam kde mas rodicov. Oni sa pri malej prestriedaju. A ty mozes byt v nemocnici. Este ta aj pozriet pridu.
Ja viem ze mam pocit ze si nenahraditelna ale ver ze si. A bud rada resp dufaj uz teraz ze nenastanu komplikacie. Lebo mozes v nemocnici lezat uz aj pred porodom. Ano aj s tym treba ratat.
Chapem ze financie su potrebne ale ozaj ked by bol muz 2-3dni doma tak vam dom spadne na hlavu?
Proste niekedy musis. Nie je to bezny stav ale chvila ktora sa uz opakovat nebude.

zuzinka888
12. apr 2024

@terezka2911 takze iba na slovensku musi byt dieta v nemocnici? Co take cesko? UK, australia.....tam uz nemusi? Preco by mala matka doma nariekat ak je v poho a porod bol ok? V nemocnici si nariekala?? A myslis ze deti kt. Sa v zahranici rodia ambulantne nemaju zdravotnu starostlivost a vysetrenia? Tak preco neumoznit matkam slobodu vyberu ak to chcu inak? A argument- dietatu sa moze nieco stat- tak ano moze, aj hodinu po prepusteni. Tak budme v nemocnici az do jeho 18.

terezka2911
12. apr 2024

@zuzinka888 preháňaš. 🙂 ja som len vysvetlila, že teda nie, matka nemusí byt v nemocnici vôbec. Len dieťa. Áno, je to u nás, žijeme na Slovensku, zatiaľ je to takto, tak sa nebudem zamýšľať nad tým, ako je to inde. Keby autorka chcela a teda hocikto, nech ide ambulantne rodiť hoc aj do Tramtarie, keď jej to bude vyhovovať. U nás to zatiaľ žiaľ nejde a myslím, že výkriky do tmy na MK, prečo nie, nič neporiešia

mamatroch
12. apr 2024

Dieta zostava v nemocnici preto, ze selest na srdiecku sa ukaze vacsinou prave az na ten 3-4 den.
+ Su este ine veci. Ja som sa na treti den rano o piatej zobudila na to, ze syncek vydava divne zvuky aj to len take tlmene... Dusil sa este zvyskami plodovej vody... Bola som rada, ze som este v nemocnici...
Neboj sa, dcerka prezije s tatinom. Treba ju zvykat, aj keby len cez vikendy, chod s kamoskou na par hodin na nakupy, na kavu a nechaj dcerku s manzelom. Nauc ho navarit jej par jednoduchych jedal. Teraz je pekne, o to lahsie by to zvladli. Trochu sa doma zahraju, potom von pojdu, obed a dcerka obedny spanok... Nech si zvyka aj na to, ze ju tatino uklada spat, najskor cez den, neskor aj vecer.

ivangeline
12. apr 2024

Starí rodičia sú naj nápad. ;)

majlo1234
12. apr 2024

Urcite je mozne na reverz ist domov. Otazne je, v akom budes stave. Ci nebude akutna sekcia, ci nebudes anemicka po strate krvi, alebo proste len rozbita po porode. Ako najschodnejsiu cestu v tvojom pripade ja vidim poprosit mamu/otca, nech si vezmu na tyzden dovolenku a dohodnut si vyvolavanie porodu, a normalne ostat tych par dni v porodnici. Lwbo ak pojdes domov, budes si musiwt tie vysetrenia ibehat sama a neviem si to dobre predstavit s dalsim malym dietatom na krku

martul
12. apr 2024

Situácia sa dá celkom normálne vyriešiť, len si prestaň myslieť, že len ty všetko dobre vieš.
1. Svokra ti za tie 3-4 dní neprevychová diéti, neboj prežije. To , že má inú výchovu neznamená, že to mala s ňou neprežije, kľud
2. Taká robota neexistuje aby muž nemohol 4 dní ostať doma, nie je to nič nečakané aby nevedel v práci oznámiť, že nepríde 4 dní do práce, ani ho nevyhodia ani nebude mať takú výplatu aby ste jednu splátku hypo nezaplatili v ten mesiac.
3. Už keď je muž taký nenahraditeľný, nevydržal by aspoň toľko pri VLASTNEJ dcére, kým tvoja mama príde vlakom, autom k vám na tie 4 dní, alebo si ani ona nemôže zobrať trošku dovolenku?
4. Vieš si predstaviť seba po pôrode alebo sekcii ako sa o ňu budeš starať?! Čo tam to dieťa bude 4 dní robiť, to budeš baliť veci pre seba, bábätko, dcéru a ešte aj pre ňu hračky nech sa tam nenudí?

tamitamitami
12. apr 2024

Keď budeš na tom trvať (dieťa bude zdravé) a podpíšeš reverz tak ťa pustiť musia aj s dieťaťom (počítaj ale s tým že okolo toho bude veľa drámy).

Ak máte peniaze tak pozri Koch tam je rodinný apartmán kde by ti dovolili pravdepodobne zobrať aj dieťa (ale aj tak by si počas pôrodu potrebovala stráženie + plus počítaj s tým že minimálne 10 dní pred termínom sa budeš musieť ubytovať v okolí nomocnice).

Prípadne obvolaj pôrodnice a skús sa popýtať či je možnosť aby si odrodila ambulantne (nech o tom dopredu vedia) alebo či je možné aby ťa ubytovali s dieťaťom na oddelení.

Ja som bola na zákroku v súkromnom zariadení a bola so mnou ubytovaná dcéra aj partner. Musela som si síce všetko hradiť ako samoplatca ale za ten pocit že tam nie som sama to určite stálo.

alenamihal
12. apr 2024

Isto vela zalezi ako dopadne porod..ale ty budes max unavena z porodu a plus este 1,5r dieta pri seba znie nerealne...ja som sice rodila v zahranici a po 6hod som isla domov,tak to funguje.. skus neaku opatrovatelku na tie dni...ak chces ja ti rada pomozem..som vacsinou doma...

tatinka
12. apr 2024

U nas v porodnici ked si vezmes sukromnu izbu,mozes v nej byt s kym chces,cize ak sa moze aspom muz uvolnit na cas porodu,moze s nou byt v nadstandardnej izbe on , a potom uz za predpokladu,ze to budes zvladat, budes s nou ty

tatinka
12. apr 2024

Ale zalezi,ako to ma porodnica nastavene, u nas si tam mohla byt s kym si chcela,ale je to male dieta,takze pocas porodumusis k nej niekoho mat

majka238
16. apr 2024

To by si sa vazne chcela starat okamzite po porode o novorodenca a este starsie dieta, ktore by si kvoli tomu tahala do nemocnice? Na tvojom mieste by som sa snazila viac doverovat svojmu okoliu, mas manzela, svokru, rodicov. Zariadit si to na niekolko dni urcite dokazu a postaraju sa ako sa postaraju. Tych par dni dieta urcite prezije a nezanecha to ziadne zavazne dosledky na jeho vychove, aj ked nebudu robit vsetko 100% podla tvojich predstav.