V ktorej pôrodnici si môžem vybrať polohu pri pôrode?

hnatalia
26. júl 2021

Ahojte mamičky, chcem sa opýtať či niektorá z vás pozná pôrodnicu kde si s Dr vytvoria pôrodný plán a hlavne vybrať si polohu pri rodení ,niekde kde proste rešpektujú rodičku,vďaka

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

drzim palce aby si nasla k spokojnosti, tiez som hladala, nenasla, obavala sa... aby som nakoniec zistila ze na tom v mojom pripade vobec nezalezalo 😀 takze keby si aj nenasla, nepanikar, este mozes byt prijemne prekvapena (a moj obdiv maju vsetky ktorym sa rodi dobre inak nez v leze, mna to tam bralo od prvej kontrakcie)

hipuska
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu jo súhlas. Ja som si na začiatku do sprchy šľapky doniesla, pekne som sa prezuvala. Pomyslela som si, nieže chytím plesen. Po prvej kontrakcií som doslova lizala zem v tej sprche a bolo mi všetko jedno 😀

mamamasama
26. júl 2021

@hnatalia Krompachy, poloha na štyroch, rešpektovali môj PP do bodky.. vrelo odporúčam...

@zuzanka.zuzu u mňa zasa obdiv všetky, čo dokázali porodiť v leže.. za mňa pri tejto polohe najbolestivejšie kontrakcie...

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@hipuska anooo... ja som slapky neriesila ale mala som peknu "porodnu" kosielku zabalenu co som si chcela dat pocas kontrakcii na porod a urobit take tie pekne fotky s novorodencom - rodila som v mokrej zo sprchy a na fotkach vidno... no proste vselico - akoze nezmazala som ich ale na facebook nie su 😀 mozno tak do nejakej ucebnice porodnikov aby videli tu hrozu 😂

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@mamamasama pocula som. aj to ze tam si mozes babatko z porodnice odniest do izby na sestonedelie, to musi byt nadherny zazitok - to ja mam tazke srdce na p**e z novorodeneckeho z ruzinova 😥 tak ako je v ruzinove FANTASTICKA porodnica tak NAH*VNO je tam neonatologia

mamamasama
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu pockaj a ty si nemala male pri sebe? Alebo som len nejak zle pochopila? 😳

yoxinka
26. júl 2021

@mamamasama
V Krompachoch mi rodila kamoška a potvrdzujem, vyhoveli jej vo všetkom, čo ako chcela. Ja som rodila 3x a 2x mi bola poloha tak brutálne ukradnutá a to sa ma aj pýtali, že ako chcem byť. Mne samotné tlačenie trvalo v jednom prípade asi minútu, keďže som porodila na jednu kontrakciu, v ďalšom asi 3 minúty, keďže som prišla otvorená na 9cm a boli fofry, aby som neporodila na chodbe 😜😂. Je to strašne indivindi.

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@mamamasama v podstate bol bezomna tak 30 minut (aj to nechapem preco naco ich beru? zdrava rodicka, zdrave babo, prirodzene dokonca bez epi) cize podla toho co som pocula inde ze beru babo aj na 2h "aby si maminka oddychla" tak som vlastne dopadla dobre... ale priniesli mi ho s pichnutou ruckou - bud mu nieco pichli alebo mu brali krv 😡 ani jedno nebolo treba!!! nevedeli mi dat info ze co to vlastne robili !!! "pytaju sa" na to doteraz !!! a samozrejme v prepustacej sprave nic.... strasne som nahnevana, podla mna si ho pomylili s inym babom a dali mu nejaky liek napr.na krv alebo neviem

angel993
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu mne dali syna po 6 hodinách aj to iba na 10 minút a hneď ho zobrali, vraj aby som si oddýchla 😐

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@angel993 joooj to by mna nechceli 6 hodin pocuvat - ja by som to po porode aj odkracala cize rovno by som isla klopat na dvere kde mam dieta... ale lutujem tie ubolene co chcu byt so svojimi detmi a musia "odpocivat"

mamamasama
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu To je strašné. Fakt som v šoku. V Krompachoch 2 hodinovy bonding, maly isiel so mnou z boxu rovno na izbu. Celý čas pri mne. Až mi je doplaču z toho, čím ste si museli prejsť.

hnatalia
autor
26. júl 2021

@mamamasama waw tak tam sú ozaj moderní , takto si to predstavujem ,tak by to malo byť a nie podľa štandardov z roku pána ,

nikpa
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu po narodení sa všetkým novorodencom pichá vitamín K, v prepúšťacej správe to musíš mať napísané. Pochybujem že niečo čo sa píše do každej správy by ti zabudli napísať. Tiež berú krv v pôrodnici kvôli vyšetreniam. No a bábo berú aby ho vyšetrili, veď to je normálne. Keby niečo nezistili a zanedbali lebo by ti ho hneď dali, to by si sa zasa asi potom rozčuľovala kvôli tomu.... A vlastne máš obrovské šťastie, nemala si bábätko len 30min. To je naozaj minimum.

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@nikpa prepac ale viem co pisem, vitamin k sa picha tusim do paty a to mi potom prisli oznamit asi 5x ze co robili (tzn aj z toho som usudila ze predtym ozaj nieco dobabrali), na vysetrenia sa berie treti den a krv sa tusim tiez berie z paty, IBA MOJ syn mal pichnutu rucku, ziadne ine babo co som sa pytala

a co si to dovolujes napisat ze vlastne mas stastie ze "iba" 30 minut??? nechcem byt ani sekundu, zdravotne tiez nebolo treba... to je ako keby si napisala "vsak ta nebije, no a co ze ti nadava". tak diky za spolupatricnost 😡 nabuduce sa ani neozyvaj. ide to aj inak a nie aby som ja bola spokojna !

nikpa
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu mne brali na vyšetrenie hneď obe deti a viem čo im robili. Na tretí deň brali krv z päty. Mimo si ty ked si nevieš zistiť čo ti robili s dieťaťom v pôrodnici keď sa ti niečo nezdá. Iné matky vidia svoje deti týždne len cez inkubátor, preto sa mi tvojich 30 min zdalo v pohode. Tak prosím ťa nepreháňaj 🙄🙄

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@nikpa vsak aj mne brali hned a potom aj o 3 dni, ty co riesis? pisala som o tom brani deti ked ta prevazaji na izbu... vsetky pochopili akurat ty mas potrebu pisat odveci. ak si bola spokojna tak gratulujem, mne dieta vratili s pichnutou ruckou, NIKTO mi nedal info co mu robili a nie je to ani v sprave, pani najmudrejsia ale asi vies lepsie ako to bolo 🙄

lius
26. júl 2021

Trebisov, Krompachy, Trencin....ja som rodila v Trencine, paradny porod a to bol prvy, vsetko respektovali ( porod na styroch), druhy zial v ZA, tam mi nevyhoveli v nicom

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@nikpa a neupravuj svoje spravy po odoslani 😀 to o inkubatore si dopisala dodatocne - este raz aj pre teba co nevie pochopit pisanemu textu - ZDRAVA rodicka, ZDRAVY novorodenec, PRIRODZENY porod - co sem pleties inkubator??? si normalna ked toto porovnavas???

nikpa
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu aj ja som písala o tom keď rodičku prevážajú na izbu. Nerozumiem prečo hneď útočis. Slušne som ti napísala, že 30min je minimum, a čože som to porovnala s inkubatorom. Nabudúce sa ťa majú odpovedajuce pýtať či si môžu upraviť vlastnú správu? Dievča, ty si o sebe myslíš... Nijako som ťa neurážala a ty hneď útočne, ze som úplne mimo a pani najmúdrejšia. Keď s niečím nesúhlasis, dá sa to napísať aj slušne. No vidím kde je tvoja úroveň... Pekný večer ti ešte prajem.

vanda323
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu Čosi, do kelu, to aj také sa deje?

vanda323
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu
@nikpa Dievčatá, ani jedna ani druhá ste nenapísala nič zlé, tak čo sa hádate, obe máte normálnu zdravú úvahu.

s_a
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu a to si si nevšimla, že hneď po narodení bolo tvoje dieťa odvážene a odmerane? Lekár má veštecku guľu, že stačí že sa dieťa na neho pozrie ešte medzi tvojimi nohami a hneď vidí v akom je stave? 🤨

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@s_a ??? toto bola reakcia k comu? lebo pisem o pichnutej rucke a ty o merani a vazeni

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@vanda323 strasne som nahnevana na seba ze som to vtedy neriesila a nechala som sa ucicikat "spytam sa, to kolegyna" dalsia smena "spytam sa, to vcerajsia smena" a takto to islo 3 dni... doteraz to neviem co mi robili s dietatom ☹ a vlastne by sa to nestalo keby bolo pri mne. teraz ti niekto na fore napise ze to vitamin k a mam to v sprave 😀 ctjb? riesili sme to aj s pediatrickou ale zhodli sme sa ze ak sa to nezaznamenalo prve 2 dni tak to uz popru... chudatko moje male 😥 jediny mal pichnutu rucku a neviem ci mu nieco pichli alebo "len" brali krv, no v sprave to nemam...

martinoocka
26. júl 2021

Ja som bola spokojná v Trnave , ale teda neviem v akých končinách hľadáš pôrodnicu. Vyhoveli pôrodnemu plánu , akurát že malú zobrali odvážiť. To bolo asi po 20 min.po pôrode. Odvážili ,zmerali a vrátili mi ju potom som ju mala pri sebe aj keď sme išli na izbu už stále. Čo sa týka polohy som nemala dopredu požiadavku ako len som nechcela ležať. Nakoniec som bola rada že sedím na tom pôrodnom kresle , trochu som sa dala do drepu , doktorka nič nehovorila , ale veru si neviem predstaviť ísť na 4 alebo tak, to by som nezvládla....

mina17
26. júl 2021

ja som rodila tiež v ležme ale po 36 hod mi to už bolo jedno 🤭 hneď ako sa mali narodil ešte z pupočníkom mi ho priložili porobili svoje a keď ho vzali zvažiť umyť zmerať a všetko okolo išla placenta ... jak bolo všetko hotove priložili mi ho tiež 2 hod som odležala a potom sa ma pýtali či chcem hneď na izbu maleho alebo si chcem oddýchnuť a na 5-6 mi ho donesú už na kojenie.... nakoniec bol celých 10dni na materskom mlieku z banky keďže ja som mlieko nemala a bola som nakonec jediná mamička ktorá si na šestonedelí oddychovala keďže som malého mohla mať len 1hod každé 5 hodiny 😏 ale inak z nemocnicou som bola spokojna všetko sa ma pýtali všetko mi oznamili keď mu brali krv alebo čo bola som pri tom chodila som ho kúpať na vyšetrenia

lasskonka
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu moja mala tiez mala pichnutu rucku..sice neviem co presne z toho vysetrovali, ale nemyslim si, ze sa stalo nieco zle. Zajtra sa opytam aj susedy, lebo sa mi zda, ze aj jej malemu cosi z rucky brali/davali

guliver19
26. júl 2021

@zuzanka.zuzu boze uz sa tolko nelutuj histericka

zuzanka.zuzu
26. júl 2021

@lasskonka tiež si hovorím, že nič zlé 🙂 však keď to nie je nič zlé, tak to mohli dať do správy alebo mi to povedať keď som sa na to milionkrát pýtala "brali sme krv lebo..." (tu však neviem prečo, zaujímalo by ma to) alebo "pichli sme liek na..." (tiež by ma zaujímalo aký)

@guliver19 ???

vilma7
27. júl 2021

Ja ti žiaľ neporiadok, len napíšem moju skúsenosť. Ja som celé tehotenstvo túžila po pôrode vo vode...nakoniec mi bolo jasné, že v tých kontrakciach by som do vani ani len vliezť nevedela, na vodu zabudla okamžite a pekne som sa nechala viesť pôrodnou babou a jej celoživotnymi skúsenosťami. Pri druhom pôrode som vedela, že to nechám v rukách odborníkov a spokojná som bola v oboch prípadoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre