Potrebujem do pôrodnice župan?

30. júl 2023

Vaše skúsenosti?

nwnw
30. júl 2023

Ak Ti nevadi chodit medzi poschodiami iba v nocnej koseli, tak nie 😄.

xena0
30. júl 2023

Podľa mňa lepšie ho mať ako chodiť po chodbách len v nočnej košeli

alenkatt
30. júl 2023

Rodina som v októbri v TT mala som taký tenučký a beztak bol celý čas schovaný v skrini. U nás majú príšerné horko v nemocnici a košele som mala len na ramienka.

226lenka
30. júl 2023

Ja som rodila v novembri a ani jedna baba sme tam nemali župan. Na obed do jedálne sme chodili len v nočnej košeli. A navyše tam bolo strašné horúco.

petamich
30. júl 2023

nie, ja som mala len taky tenky dlhy prehoz (akoby sveter) ale teda ani som ho nevytiahla z kufra

nika11103
30. júl 2023

Ja som rodila v decembri a župan som teda nemala . Ako píše @petamich tiež som mala len taký dlhy prehos, taký sveter ale mala som ho na sebe možno raz keď som sla na chodbu za muzom . Inak som sa tam dopotila z malej riadne každú chvíľku aj keď bol december 😃

selest
30. júl 2023

Davala som si len na presuny po chodbe. Ale rodila som v zime a kurili asi na 40 stupnov. Mozno tie tenke co si prehodis cez pyzamo..

petamich
30. júl 2023

@nika11103 ja som rodila v lete a teda by som sa aj z koze zvliekla 😁 ako sme sa viacere medzi sebou bavili v tej porodnici je teplo vzdy a ked by aj nie tak mamickam je urcite 😃

stanulienkat
30. júl 2023

Nie.

ivka21
30. júl 2023

Určite sa ti zíde. Po pôrode chodíš na vyšetrenia, nemusi to byť na tom istom poschodí. Navyše príde manžel ideš na chodbu kde sú aj iné navstevy je lepšie ho mat.

zooeynka
30. júl 2023

Mala som a uplne zbytocne. Len zaberal vela miesta v kufri. Rodila som vzdy v zime a fakt nebolo treba. Ani som ho nevytiahla, tak prekurovali.

deti95060810
30. júl 2023

ak budeš dlhšie hospitalizovaná a budeš chodiť na rôzne vyšetrenia tak áno - potrebuješ.

kvietok2012
30. júl 2023

Mala som a ani som.ho nevytiahla z kufra

anavixy
30. júl 2023

Ja si myslim, ze mat zupan nie je o tom ci ti bude bez neho zima, ale ci ti bude komfortne chodit po chodbach hore dole (niekde je to viac chodieb, niekde aj viac poschodi, niekde dokonca cez cakaren s ludmi z vonka) v nocnej koseli… teplo je vsade, odd sa vykuruje kvoli novorodencom, ale teda niekedy to stoji za to ked pred vami po schodoch kraca pani s koselou ledva pod zadok… a u nas sa potom este zeny cuduju preco za nimi nemoze prist partner na chodbu 😬 takze proste pokial tebe nevadi chodit v koseli medzi cudzimi ludmi, tak si ho vobec nemusis brat 🙂

x_mery_x
30. júl 2023

Ja som rodila v zime a nevyuzila som.ho, asi raz som.ho mala na chodbe, ked prisiel muz, teraz si uz urcite nezoberiem aj tak som ho uz predala, ked tak si dam mikinu. :D

domka222
30. júl 2023

Rodila som v zime. Použila som ho len na presun po chodbe na WC. Do vrecka som strčila vždy čistú vložku,aby som s ňou nebehala v ruke,keď boli na chodbe návštevy. Inak som ho nenosila

lorin29
30. júl 2023

Ked je zima áno... Ja som rodila v septembri a bola som rada ze som si žiadny nebrala... Načisto by som sa uvarila🤣

maal
30. júl 2023

Tak ako napisala @anavixy - zide sa ti len kvoli presunom po chodbe alebo navstevam. Staci tenucky prehoz, teplo tam bude kvoli babatkam. Mne osobne bolo lepsie, ked som mimo izby mala nieco na sebe okrem tej nocnej kosele (prsia mas vacsie, kosela moze byt spinava ani o tom nevies, lebo krvacas dost a ta velka vlozka medzi nohami sa tiez lepsie schova aj so zupanom). Ale videla som baby co behali po chodbe len v nohavickach, na navstevu kde boli aj cudzi ludia isli s krvavymi koselami a celkovo im to bolo fuk. Ano, je to nemocnica a ano, boli po porode ale tenky prehoz na seba vladzes hodit ked sa vies dostavit na chodbu 😉🤷‍♀️

mima1608
30. júl 2023

U nás v pôrodnici sestričky trvali na tom, aby sme oddelenie opúšťali len v župane. Neviem prečo 😅

thereisabear
30. júl 2023

Vezmi, ale určite nie hrubý, iba úplne tenký. V pôrodnici je horúco celý rok. Pri prvom som sa v ňom skoro uvarila, pri druhom som nepoužívala, ale jedlo som si brala do izby a väčšinou som ani nikam nechodila.

didip
30. júl 2023

@mima1608 všimla som si, že si zo Šurian. Rodila si v NZ prosím ťa? Ja rodim o pár týždňov a župan teda ani kúpený nemám 🙈

mima1608
30. júl 2023

@didip áno, v NZ 😅 raz som vyšla bez neho na chodbu, ako som mala návštevu a sestrička ma sprdla, že nabudúce mám ísť von len v župane 😅 zober si aspoň nejaký kardigan alebo dačo také miesto županu

didip
30. júl 2023

@mima1608 akože chcela by som nadštandart ale pochybujem, že sa mi ujde 😅 ďakujem veľmi pekne, musím teda niečo pozrieť 🙈😊

mima1608
30. júl 2023

@didip no aj ja som chcela, ale bol obsadený 🙁 držím palce, aby sa ti ušiel 🤞

jaskolka
30. júl 2023

Mala som taky tenucky saténový krátky, len tak prehodiť, keď som šla na novorodenecke,aby som nebola iba v košeli. No všimla som si, že veľa žien chodilo iba v koseliach, čiže je to na tebe.
Možno ine to je v nemocnici, ktorá má šestonedelie a novorodenecke na iných poschodiach, ja som rodila v SL, kde je to na jednej chodbe.

jaskolka
30. júl 2023

@nwnw prečo by mala chodit medzi medzi poschodiami? Možno autorka ide do nemocnice, kde je gynekológia, šestonedelie a novorodenecke na jednom poschodí, dokonca jednej chodbe

autor
30. júl 2023

@jaskolka je to tak... Maximalne pojdem o poschodie nižšie na sono obliciek s malou.

cakanka22
30. júl 2023

V máji bolo tak teplo, že som ho nevytiahla z kufra. Ako vyššie píšu baby, my sme mali všetko na jednom poschodí, nikam sme nechodili.. A ešte po sekcii aj jedlo nosili na izbu.

janka_266
30. júl 2023

Skôr nejaký tenký kardigan, my sme mali vo februári 30 stupňov na izbách 😃

katulienocka999
30. júl 2023

Nie, za mňa zbytočnosť..na presúvanie sa po chodbe,pripadne na vyšetrenie som použila mikinu ktorú som mala zo sebou 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre