Kedy ísť do nemocnice na poradňu?

somkatka
28. jan 2020

Ahojte maminky, prosím vás viete niektorá či musím stihnúť prvú poradňu v nemocnici do konca 36. Týždňa? Alebo môžem ísť na prvu aj v 37? Ja teraz vo štvrtok končím 36, a neviem či tam je nejaká povinnosť kvôli poistovni, radšej by som isla až v pondelok. Ďakujem

pribinak
28. jan 2020

Nie, nemusíš.

majamat
28. jan 2020

ja som do nemocky do poradne nechodila vobec. moj dr. mi robil setko. do nemocky som isla az na vyvolanie porodu.

lula313
28. jan 2020

Ide aj o to, kedy si mala poslednú poradňu u svojho Dr. Ja som pri dcere napr v 36 bola u svojej a v 38 v nemocnici

somkatka
autor
28. jan 2020

@lula313 ja som bola u svojho dr. V 34., a povedal mi ze uz v piatok(1 deň 36. Tyzdna) môžem ísť do nemocnice. Takto by som tam musela ísť až 5 krat ak by som rodila na termín a to sa mi fakt nechce tam toľko behať :-/

somkatka
autor
28. jan 2020

@majamat tak moj dr. By mi tiež.porobil tie vyšetrenia ale tam sa to platí, tak preto idem do nemocnice

marlenka222
28. jan 2020

@somkatka 🙂 nechce sa ti behať 5x po nemocnici... Pred 5 rokmi bol scenár nasledovný - týždeň 36 kontrola u lekárky, nevyšli pasy, dávaj do nemocnice a opäť kontrola rovnaká ako u lekárky. Týždeň 37 kontrola u lekárky, nevyšli pasy, zasa nemocnica, zasa úplne to isté, týždeň 38- kontrola u lekárky, pásy opäť nevyšli, dávaj do nemocnice, zasa prehliadka, týždeň 39 a 40 úplne rovnako. Ja niekedy ziram keď ženám sa nechce... Joj neboj sa, keď ťa donútia, pôjdeš, lebo si to nedovoliš aby si nešla. Buď rada, že máš chodiť iba do nemocnice. Že sa neflakas medzi lekárkou a nemocnicou. 1 poradňa týždenne v nemocnici ti v pokročilom štádiu tehotenstva neublíži, horšie je ako mne sa stalo pri druhom - behať 2x do týždňa na kontroly aj k lekárke aj do nemocnice od 22 tyzdna keďže raz keď som ležala v nemocnici, už som bola ich pacient a aj pacient lekárky. Každý týždeň 2 x odber krvi, každý týždeň 2x čakať na výsledky, nervy a stresy. Čiže nejaká prehliadka od 36- buď rada, že si sa dostala až tak ďaleko bez ďalších behaciek k lekárom 🙂 a veľa šťastia

somkatka
autor
28. jan 2020

@marlenka222 mám ešte jedno dieťa doma a v tej nemocnici ako predpokladam strávim priemerne aspoň 3 hodiny, plus sa tam dopraviť a odísť odtiaľ.. je mi jasné že tam musí. Chodiť ale ak by som si ušetrila aspoň jedenkrat aj to by dobre padlo

somkatka
autor
28. jan 2020

@marlenka222 tiež som ležala v nemocnici.na rizikovom tak.viem.co to je, preto tam chcem chodit čo najmenej keď sa dá, a všetko je v poriadku

marlenka222
28. jan 2020

@somkatka aj ja som mala, preto keď mi pri prvom povedali že kontrola v Nemo som sa rovnako zdráhala, pritom oproti tomu,čo som prezila s druhým, to bolo nič. :( A prvé doma samé pomaly, čo sme rátali kedy si ho niekto príde zobrať a postará sa z rodiny (lebo dedkovci chodia do práce, striedava starostlivosť jasná )

hrasocek12
28. jan 2020

@somkatka ahoj mna tiez lekar pustil v 33tt +5dni a ked som volala do porodnice mi povedali ze sa mam objednat k nim az ked budem 36tt+ nie skor.. Ale budem volat 35tt+ aby ma objednali na 36tt +.. A povedala mi ze je jedno ci sa objednam na 36tt+ alebo 37tt+ ze to je len na nas kedy chceme 😊 tak mi v tt porodnici povedali 😏

somkatka
autor
28. jan 2020

@hrasocek12 aha no super vdaka za.odpoved 😉

majamat
28. jan 2020

@somkatka to fakt? ja som nic neplatila.

somkatka
autor
29. jan 2020

@majamat to si každý lekar asi určuje sám, u môjho sa.plati aj za celé.tehotenstvo- resp. Za nadštandard

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre