Pôrod v zahraničí

23. nov 2022

Milé mamičky. Rodila niektorá z vás v zahraničí? Chceme ísť cca dva týždne skôr, lebo to máme dosť ďaleko. Poradne teda môžem absolvovať v nemocnici? Alebo radšej u nejakého súkromného lekára? Nemocnicu prepláca poistovňa, alebo si všetko musím hradiť sama? Chcem rodiť v CZ. Ďakujem

zuzanaete
23. nov 2022

Sice uz to bude 6 rokov, co som rodila v CZ, ale myslim, ze sa veci nezmenili. 1 poradnu som mala v CZ v nemocnici, ale bolo to z dovodu, ze som bola po termine a tak ma lekar poslal uz tam, aby si to sami odsledovali a urcili postup. Aj poradnu a aj samotny porod som si komplet hradila sama a nasledne dala preplatit v poistovni na SK. Preplatili o nejakych cca 18€ menej a to myslim, ze bolo skor kurzovym rozdielom ako nepreplatenim nejakeho ukonu. Postup si mozes telefonicky overit vo svojej poistovni.

basska_b
23. nov 2022

Kamoska rodila v Breclavi. Bola tam na 1 poradni, ale inak chodila na poradne na Antolsku a tvarila sa, ze ide rodit tam... ked to ale na nu prislo, vyrazila do Breclavi. Poistovne si to potom dako preplatili, tam uz neviem, aka bola presne byrokracia...

macko1007
23. nov 2022

rodila som sice skoro 3roky dozadu na vsetine ale porod sa plati len ked je planovana sekcia cca 1000€ a tusim 750€preplaca poistovna..caka ma to v marci a chcem tam rodit opat tak tiez si budem info vyzistovat kedze to bude planovana sekcia 🙂 prvu som mala akutnu a neplatila som nic,preplatila vsetko poistovna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre