Full rooming v Starej Ľubovni

jemi9
3. mar 2020

Ahojte, chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti s full rooming in, teda s tým, že ste po pôrode mali bábätko od začiatku stále pri sebe. V nemocnici v Starej Ľubovni to vraj nedávno zaviedli a na jednej strane sa z toho teším, ale na druhej strane mám obavy, ako sa hneď po pôrode zvládnem starať o drobca, keď navyše na izbe nebudem sama a ostatné mamičky tiež majú deti pri sebe. Premýšľam hlavne nad tým, ako to funguje v noci, keď je na izbe viacero žien a detí a každé má iný režim jedenia. Inokedy plače a tak, skrátka veľa žien a veľa detí v jednej izbe. Ak máte skúsenosti aj z iných nemocníc, budem vďačná 🙂

slavia213
29. mar 2020

@jemi9 ako za mojich skúseností to nie je barz dobre poriešené. Cez deň v pohode to zvládneš aj ostatné mamičky ti poradia ale cez noc to je hrozné. Deti sa budili na to že sa zobudilo bábo druhej mamičky a zasvietilo svetlo a potom bieda ho znova uspať. Aspoň v noci to je nedobre poriešené. Fakt tie deti sa budili na všetko a ešte keď ma nejaké prehodene deň s nocou tak to už je také že no

jemi9
autor
8. apr 2020

@slavia213 súhlasím, už máme po a bol to otras, presne ako píšeš s tým vyrusovanim, mamička aj to málo, čo má možnosť si oddýchnuť má prerušované, lebo ostatné mamičky musia dávať papať, každé drobatko sa inak budilo atď.... Rozhodne na to nie sú podmienky

kikuski
8. apr 2020

@jemi9 Dobry den, teda neviem, kolko zien je na izbe v SL, len ma zaujima, kde boli deti doteraz? A ako zeny dojcili, ak neboli s detmi na izbe? Mam za to, ze teraz su deti v porodniciach s matkami. Ja som dceru mala od narodenia pri sebe a na izbe na sestonedeli sme boli dve. Nejak velmi sme sa nerusili. Boli sme take unavene, ze to bolo jedno 🙂

jemi9
autor
10. apr 2020

@kikuski na novorodeneckom oddelení, ktoré funguje stále a môžeš si tam drobca 'odložiť' keď potrebuješ ísť do sprchy napríklad alebo si chceš oddýchnuť, ale nie všetky sestričky z toho majú radosť. Mne prvú noc malého vzali na požiadanie a nosili na kojenie, ako kedysi, ale zvyšné noci nie. Boli sestričky, ktoré mi to samé navrhli, ale keďže oddelenie praskalo vo švíkoch a neustále sa rodili nové detičky, tak som radšej nechala drobca pri sebe, mali tam dosť roboty, keď boli dve. My sme boli na izbe 3,ale boli aj 4 - 6 a to uz si myslím že je fest

kikuski
11. apr 2020

@jemi9 ano tomu rozumiem 🙂 tak hlavne, ze ste uz doma. Ja som rodila v Breclavi a podla toho,
co si citam, je ten slovensky standard o dost horsi a me to pre nase zeny ovela tazsie. A teda 4 zeny a viac na izbe je masaker. Snad sa to uz konecne zlepsi 🙂 pekny den

evaachesa
11. apr 2020

@jemi9 mne doniesli maleho cca 1hod potom co ma preniesli z porodneho boxu na izbu a odvtedy som ho mala pri sebe nonstop aj cez noc. Ale to je predsa bezne uz v kazdej porodnici ci nie? Viem ze akurat zeny co su po sekcii dostanu dieta az po 24hod alebo vzhladom na ich stav. Inak sme boli v nadstandarde 2 baby a babatka nam plakali celu noc na striedacku...moj ale vrieskal na raty a moja spolubyvajuca sa ma tak slusne rano opytala ci nechcem zvazit mu dat cumel 🤣🤣🤣 teraz sa na tom s muzom smejeme aka zufala z neho musela byt 😅🙄💁‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre