Sekcia a potom prirodzený pôrod

19. apr 2024

Maminky,je tu niekto kto po sekcií rodil prirodzene? Konkrétne odstupom času 2,5 roka. Mám strach že sa niečo môže stať. A celkovo sa bojím prirodzeného pôrodu mám nízky prah bolesti a hocijaké scenáre ako zomriem pri pôrode.🙈😀epidurál áno/nie?...

martyzpp
19. apr 2024

Je tu aj skupina. Ja som porodila prirodzene po prvej sekcii. Casovy odstup 2 roky a 3 mesiace. Za mna, rodit prirodzene aj kazdy tyzden :D. Porod zacal spontanne, ked mi dali klystir, pekne sa to rozbehlo a po troch kontrakciach bol 4-kilovy drobec na svete. Ale mna ten porod nebolel. Citila som stahy a vystrelovalo to do krizov ale bolest to nebola. Epiduralka nebola vobec potrebna ani by sa nestihla, slo to rychlo.

negymama
19. apr 2024

ja som rodila po prvej sekcii este tri deti prirodzenel.nebo s tym ziaden vazny problem. pri druhom mi tesne pri porode ultrazvukom sledovali hrubku a stav jazvy a podla stavu mi odporucili, ye mozem rodit normalne. Inak som bola pripravena aj na sekciu, urobene pre istotu predoperacne vysetrenia.

majlo1234
19. apr 2024

Ja mam rovnaky odstup a chystam sa rodit prirodzene. Jazva vyzera v poriadku, babatko je tak akurat velke(nie prilis), ja som zdrava, bez diagnoz. Takze pockame na porod, ci sa spusti. Jedine, co mi doktorka vravela, ze ak by sa mal zas vyvolavat umelo, je velka pravdepodobnost, ze skoncim zas akutnou sekciou.
Inak sa tiez dost bojim, co to bude😂

len_nig
19. apr 2024

@martyzpp vieš poradiť názov skupiny? Vďaka 🙏

nwnw
19. apr 2024

Ja. Epi nestihla ani zabrat.

maryetta
19. apr 2024

Ja som mala. Je tu aj skupina po sekcii rodim prirodzene. Resp vbac.
Ale k veci. Prvy porod akutna sekcia. V celkovej narkoze. Dlhy. Narocny. Komplikovany. Nezaberali ziadne medikamenty. Vyvolavacka. Ani epi nezabrala.

Dalsie porody-prvy po sekcii bol po 2r9m-vyvolavany. Mensie “problemy”. Od prichodu na salu bola za 20min von.
Potom dalsi tiez prirodzene. To uz som isla s predstihom na salu 😂 ale super.
A som 3mesiace po stvrtom porode a uplne top. Sekcia ozaj len v krajnom pripde. To sa neda ani porovnat.

A popravde neviem ci sa cudujem alebo proste iba nechapem ze si niekto dobrovolne vyberie sekciu 🙈 lebo pre mna by to istotne nebola ta “lepsia” volba.

martyzpp
19. apr 2024

@len_nig kocka nizsie uz napisala

toiba
19. apr 2024

bohuzial mam kamosku, co nedavno rodila a katastrofa po cisarskom ☹ , velmi zly porod, jej slova, cela dotrhana a nakoniec aj tak skončila aj na operacke... niekto ma niekedy smolu a neda sa pripravit na všetko... drzim palce, aby to dopadlo tak, aby si bola spokojna, kazdy ma svoj porod a ziadne porovnavacky nefunguju, drz sa

ivangeline
20. apr 2024

Rodila som. Rok po. Sledovali ma viac. Zvládla som to. A potom ešte 3x ;D

sodomajka
21. apr 2024

Pridavam sa,po prvej sekcii som 2x rodila prirodzene,s odstupom cca 5rokov.Viac ma sledovali,inak pohoda.Urcite som za prirodzeny porod,z cisaraku som sa davala dokopy ovela dlhsie.drzim paste,zvladne to kazda😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre