Rodili ste koncom pánvovým?

ria01
13. okt 2013

Skusenost s prirodzenym porodom koncom panvovym,lekari mi tvrdia,ze ak bude dieťa do 3600 gramov dá sa porodit prirodzene,rodila ste niektora takto???

mirka
13. okt 2013

no, len ako ti vedia povedať presne, že má dieťa DO 3600g? pri prvom pôrode mi vraveli, že dcérka nebude mať ani 3kg, aj podľa uzv vychádzalo okolo 2900g a narodila sa, mala presne 3600g, podľa mňa je to veľké riziko, ale tiež by ma zaujímalo, ako taký pôrod prebieha

anjelik2509
13. okt 2013

No podľa mňa veľmi ťažko...ja som tak síce nerodila, ale moja svokra áno a nedopadlo to dobre..Dieťa sa síce narodilo zdravé, nebolo ho treba ani oživovať ani nič podobné, ale asi po dvoch mesiacoch zistili že chlapec má detskú obrnu...Nemuselo sa mu to stať pri tom pôrode, ale je veľmi pravdepodobné, že mal v pôrodných cestách málo kyslíka a takto to dopadlo..Kebyže mám ja pred pôrodom a dieťa nie je otočené dole hlavičkou, ale zadočkom, nešla by som do toho rizika a zvolila po dohode s lekárom sekciu..

obcansr
13. okt 2013

ja si nemyslím že to ich váženie je ok, na utz vychádza inak ako je pravdivá váha, mne povedali že bude mat 3,5 kg a mal 3,250 menej mal, a baba čo tam ležala jej povedali 3,80 a mala 4,5 kg , ja by som to nechcela , to musí byt ešte horšie ako hlavičkou

dejnas
13. okt 2013

kočka, ktorá so mnou bola v pôrodke porodila KP... mala naplánovanú s.c., no pôrod začal skôr a bol rýchly, takže primár vtedy rozhodol, že porodí normálne.... lekári vtedy vraveli, že pôrod mala "učebnicový", ona sama priznala, že bol rýchlejší a "ľahší" - z jej pohľadu, než jej prvý klasický pôrod..
viem, že maličká mala istý čas problémy s nožičkami, s kĺbikmi, ale to sa dalo veľmi rýchlo do poriadku,vo vývoji nijak nezaostávala, behať začala načas 😉
nepamätám si presnú váhu, ale viem, že rozhodne nebola najmenšia, takže 3,5 kg mala istotne, možno viac

lubka1983
13. okt 2013

Bolo to sice 7rokov dozadu,ale 36 tt mi povedali,ze je kp,do knizky to zapisal a ze sa uz asi neotocí a bude cisarsky o tyzden neskor na poradni uz bol otoceny dr.,sa cudoval,ze ako sme to dokazali a ja ze sexom?😀. vobec nepovedali ze do kolko kil...a narodil sa s vahou 3600g.

zankaj
13. okt 2013

urcite tak nerod. Nemozu ti povedat aku vahu ma dieta to je blbost. Nasa mala mat 2800 a mala 3250g. Moja mama rodila opacne brata a bola 2 mesiace na are a brat je spomaleny v rozmyslani. Kamoka tak rodil a babo sa narodilo mrtve. Urcite by som tak nerodila ked sa da radsej cisarsky

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
joannas
13. okt 2013

sestra porodila koncom panvovim,ale to bolo jej treti porod a maly mal len 2a pol kila

henikav
13. okt 2013

K takemuto porodu sa vyjadrit neviem, ale k tej odhadovanej vahe len tolko, mne odhadovali malicku na necele tri kila a nakoniec sa narodila 3980g, takze velke babo, takmer 4 kilove a mna vystresovali, plakala som a bala som sa ze nie je v poriadku ked nerastie. Drzim palceky, aby sa babatko este na poslednu chvilku otocilo

mrtartina
13. okt 2013

Ved tak doktor ti povie, co je najlepsie... bez komplikacii by som nezasahovala az tak zbytocne do organizmu sekciou....keby som len musela, tak nech ma rezu... ale keby som nemusela a vsetko by bolo ok, doktor by s tym suhlasil, tak by som to odrodila aj tak....ved sme zeny na rodenie urcene... a telo je prisposobene... aj ked je to asi zlozitejsie pre doktorov...

ludka140281
13. okt 2013

mala som tu možnost rodit KP.... hm no,,,narodila sa v 42tt ,3200g....ultrazvuk asi hodinu pred porodom ukazal 3600g....pichli mi plodovu vodu(lebo sama nechcela ist ) a malinku skušali rukami vomne otačat.....bolest či nie,,,to je už jedno,hlavne,že žijeme obe a dakujem pôrodníkom,že sa nepodarilo otočit a išla nôžkami...mala 2x šnuru na krku a pri otáčaní,by sa mohla stat slučkou:(...ani malinká ani ja sme neutrpeli nijake trvale poškodenia,len som mala 28 stehov 🙂..nastrih aj potrhanie to je normálke.......ale tá neopísatelná radost potom,teda držím prsty( rodila som ako 69kg mamička a po pôrode druhy den som mala 55)a diatatko ako žabka 🙂

mirka3211
13. okt 2013

ja som chcela rodit spontanne velmi, ale ked sa mala neotacala a moj lekar zacal planovat sekciu, spytala som sa ho, ci by si nemohla aj KP predsalen porodit normalne... on mi povedal, ze mi to v ziadnom pripade neodporuca ako prvorodicke... teda som si precitala rizika takeho porodu a bola som happy, ze budem mat cisarak.... nakoniec sa ale vsetko otocilo, pretoze v nemocnici sa rozhodli, ze sa bude rodit spontanne, a nikto nebral do uvahy odporucenie mojho gynekologa!!! takze sme si pekne pockali, kym sa porod zacal, hodinu a pol ma nechali v bolestiach a potom sa predsalen rozhodli mi spravit akutny cisarsky, pretoze porod za ten cas nepoustupil ani trosku... takze dakujem pekne, nabuduce si 2x rozmyslim, ci supnem 300€ za porodnika, ktoreho budem JA chciet a ktory ma odrodi tak, ako sme sa dohodli pocas tych 9m... na margo ultrazvuku - nie je presny, odchylka cca + - 500g... a este nieco, pytala som sa jednej MUDr v nemocnici, ako taky porod KP prebieha, ako vlastne ide dieta von... najprv ritka, potom brusko s nozkami, pliecka a nakoniec hlavicka... takze takto sa to rodi to KP... a viete si predstavit moju radost, ked mi konecne spravili sekciu!!!

danjelca
13. okt 2013

@ludka140281 fuu 28 stehov??? ty kks ja si ani neviem predstavit dačo takéto...
ja som malého mala KP a šiel sekciou chvalabohu..

bemi5
13. okt 2013

Pridám aj ja moju skusenost. Ja som mala maleho KP. Lekar povedal, ze je dost velky, a ze uz nepredpoklada, ze by sa v tak vysokom stadiu tehotenstva mohol otocit. Tak sa naplanoval cisarsky rez. Nastupila som do nemocky den pred cisarskym, porobili mi vysetrenia, a poobede ze mi este spravia ultrazvuk, a hla krpaty otoceny dole hlavou. Takze nic nie je nemozne, a mozno sa este aj tvoje babo nakoniec rozhodne, ze prestane trucovat 😉 A k tej predporodnej vahe, nakoniec som rodila prirodzene, chvalabohu, a den pre dorodom mi povedali, ze odhadovana vaha 4500 cca a krpec sa narodil s 3800. Takze ultrazvuky su velmi nepresne.

brita
13. okt 2013

Jednoznacne by som isla sekciou, ak nechces riskovat zivot a zdravie svojho dietata. Porod KP je mimoriadne rizikovy a poznam nespocentne vela pripadov, kedy to nedopadlo moc dobre, napr. vyklbene nozicky, velke probelmy so zrakom, poskodenie mozgu, zlomena klucna kost a este horsie. Nechcem ta strasit, ja som rodila ale dvojicky cisarskym prave preto, ze dievcatko som mala KP a nakoniec bolo dokonca otocene az priecne. Cisarak uplna pohoda, rodila som v Martine, perfektna starostlivost, vyborny personal, moderne prostredie a to som mala standard, nie nadstandard..

bajboj
13. okt 2013

Moj maly mal 3750 porod v pohode zostalo mi 7 stehov.

kkubekova
13. okt 2013

Ahoj, ja som ako prvorodicka rodila dcerku, ktora bola KP - mala 54cm a 2.760g. Porodna hmotnost sa zhodovala s hmotnostou urcenou UTZ. Kedze mam za sebou uz aj druhy porod - ten nebol KP, tak viem porovnat. KP trva o nieco dlhsie, kedze dietatko musis cele vytlacit, nemozu ti velmi pomoct - pri druhom porode vysla hlavicka, pliecko a uz to bolo - cca na 5 zatlaceni. Prvy porod bol vacsie trapenie a tlacenie, ale nemam z toho ziadnu traumu - ja aj mala sme to zvladli v pohode. Osobne sice za sebou nemam sekciu, ale podla mna je to operacia a ja by som vzdy uprednostnila prirodzeny porod, to hojenie aj pobyt v nemocnici su omnoho lahsie - teda aspon co som videla mamicky po sekcii, ja som uz na druhy den behala ako "srnka" a po sekcii maminky sa s bolestami nevedeli posadit, tazko sa im prikladalo dietatko a aj chodza im robila problemy + mozu vzdy nastat nejake pooperacne komlikacie. Ak lekar nevidi ziadny problem v prirodzenom porode, aj ked je dietatko KP, tak ja by som mu verila.

beuska88
13. okt 2013

No tak moj malinky bol tiež KP, lekar mi hned na začiatku povedal, že to bude sekcia, vraj v dnešnej dobe sa už KP velmi nerodi.... prečitala som si všetky ryzika a tak a som naozaj vdačna za sekciu. porodila som v 36tt sekciou a na izbe som bola z babou ktora rodila kp prirodzene, verzus? babo sa jej zaseklo, pridusilo a lekari jej oznamili že malinkemu zatieklo k mozočku.... vdaka bohu za sekciu, určite by som neryskovala!!!!

dobromila
13. okt 2013

Treti syn sa narodil koncom panvovym, bol tak otoceny, bez nejakej nadeje na zmenu,ale nikto mi sekciu neplanoval. Porod bol najrychlejsi z tych troch, aj ked mal chvilu dramaticky priebeh, ked zacali klesat ozvy a lekar nariadil prichystat akutnu sekciu. Nakoniec k nej nastastie nedoslo.Prve Apgar skore nemal najidealnejsie, ale vzchopil sa. Mal obmotanu pupocnu snuru okolo telicka, tak, ze ta mu zrejme branila otocit sa. Porodna vaha - necele 4 kg.

martuliena
13. okt 2013

Nemam vlastnu skusenost a nepises v ktorom si tyzdni, takze moze byt, ze sa este otoci... Skus vsetky "babske" recepty. Ak chces rodit prirodzene skus Trencin, tam maju skusenosti. Inak si pozri ako to dokazala ina baba na http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

lalia76
13. okt 2013

Môj syn bol počas celého tehu otočený KP. Pôrod som mala plánovaný a môj gynekológ ani nerozmýšlal nad prirodzeným pôrodom. U chlapcov už vôbec nie. Robí sa sekcia. Tu nejde o riziko pre matku, ale ohrozené je hlavne dieťa. (nedostatok kyslíka, poškodenie pohl.orgánov u chlapcov a iné) Jednoznačne by som prirodzený pôrod v takejto situácii odmietla.

erikakukinkova
13. jan 2015

Mna rodil primar v porodnici som lezala od 24 tt koly komplikaciam maly sa otocil v 30 tt kde mi bolo povedane ze sa uz do porodu neotoci prispevok bol sice pisany v roku 2013 a ja som rodila v 2014 ale sam primar v Presove mi tvrdili ze porod kp sa v presove nerobi prirodzene len sekciou.Vela som o kp citala aj to ze sa to dovoluje len u dievcat u chlapcou nie aby neostali neplodny bavila som sa s primarom zo zastupcom ktory ma ryzikovku aj o tom ze lekar dokaze otocit babatko este v brusku ale bolo mi povedane ze ako nahle porodnik xisti ze je dieta kp robi sa sakcia babatka sa uz vraj ani neotacau umelo koly kompikaciam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre