Prečo niektoré ženy rodia predčasne?

21. jan 2022

Ahojte,
baby ktoré ste rodili predčasne, v ktorom týždni ste rodili? Zistila sa príčina prečo?
Napíšte mi svoje príbehy prosím 🙏
Dakujem😊
Potrebujem to k diplomovej práci 😀 čím podrobnejšie tým lepšie 🙂

deti95060810
21. jan 2022

prečo? tak na túto otázku neraz nevedia odpovedať ani lekári...
to je taká istá otázka ako prečo niektoré bábo po narodení váži 2 kg a niektoré 4 kg????

autor
21. jan 2022

@deti95060810 pardon nevedela som inak sformulovať nadpis otázky. Ja som hlavne zvedavá na baby a ktorých sa príčina zistila resp. mali nejaké zdravotné komplikácie.

tosomja
21. jan 2022

Odpovedala by som, keby si otázku nepolozila anonymne.

soldi
21. jan 2022

rodila som 4 krat. z toho 3 krat mierne predcasne (37tt), vsetky tri razy mi praskla voda, resp. plodove obaly. dovodom nebola infekcia (co vacsinou pri prasknuti vody byva), ale to, ze ich mam nejako prirodzene oslabene. vydrzia len do toho 37tt. posledne tehotenstvo som cakala dievcatko, bola mensia ako chlapci, tak asi preto vydrzala dlhsie, asi o 3dni 😀

kiki68
21. jan 2022

Podla lekarov je vacsinou dovod nieco skryte, napr riziko preeklampsie, infekcia, zle pecenove testy, prezreta placenta, nejake hormonalne odchylky. Ono sa to totiz hned neskuma, pokial nema zena uz nejake problemy pred tehu. A vacsinou tie problemy pridu nahle. Lebo lietat s kazdym pichnutim a tahanim na pohotovost je tak nejak zbytocne a asi by to stalo cas tej zene a aj lekarom. Na druhu stranu, mne cely cas bolo povedane ze cez 38tt nepotiahnem. Placenta bola prilis zrela, tlak ihned ako som v 36tt dobrala Thromboass isiel hore. Posledne styri tyzdne to bol taky pingpong medzi domom a rizikovou ambulanciou. A paradoxne od 39tt vsetko utichhlo a porod sme museli vyvolavat po termine skrz ten tlak a uz prezretie. A tazko niekto vysvetli, preco mne krcok drzal na 21mm cele mesiace, potom sa to dokonca nejak zlepsilo, ina zena by mozno v 28tt porodila.

pininka1
21. jan 2022

Tazko povedat, mne sa len jedno vypytalo skor a az pri porode sa zistilo ze placenta uz nefungovala tak ako mala, zelena voda, dieta vyse mesiaca nepribralo ani gram. Ale mam kamosku ktorej mama rodila vsetky tri deti okolo 33tt, nevedia preco, proste sa to spustilo vzdy takto skoro, len mala stastie ze deti uz boli vahovo celkom velke a prezili vsetky

ivangeline
21. jan 2022

Koniec 33t...akutny cisarsky...preklaapsia od 32t. Velmi rychlo sa zhorsil moj stav. Lieky nepomohli znizit tlaky. Detske ozvy boli slabe..

marrria1
21. jan 2022

Mne sa dcérka narodila v 25tt kvôli predčasnému odtoku plodovej vody.. Na príčinu sa neprišlo, nemala som žiadnu infekciu, všetky testy boli negatívne, ani výsledky z histhologie nic neukazali.. Takže to lekári uzavreli tak ze to zariadila príroda, niektoré veci sa nedajú vysvetlit...

basska_b
21. jan 2022

Kamoska to ma v rodine, tam vsetky generacie zien rodia predcasne. U nas zas naopak, rodime v rodine aj vyse tyzdna po termine...

andrejkap123
21. jan 2022

@tosomja aj tak vacsina tu je aj tak anonymne 😀 aj ked vidis “meno” tak nikdy nevies ci je ozajstné

sense
21. jan 2022

Môj lekár síce čakal kým to len ide aby sme to dotiahli k dozreju pľúca takže až tak skoro som nerobila. Problémom boli protilátky a zle výsledky Dopplera. Očakávali aj nízku pôrodu hmotnosť keďže dieťa už nebolo vyzivovane, v 37tt bol nariadené vyvolanie pôrodu dcéra prišla na svet 38+0 takze už v podstate v termíne keďže som do nemocnice nastúpila vo štvrtok a dcéra sa narodila v sobotu vakuovym pôrodom keď už nemala odozvy. Nakoniec az takú nízku porodnu hmotnosť nemala a vyhli sme sa aj transplantácii krvy

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
caray
21. jan 2022

@viestta chcela som to akurát napísať

nique
21. jan 2022

Prepac, ale Odpovede z MK ako zdroj informacii k diplomovke???? Mam 2 VS, takze viem, co je vedecka praca. Dotaznik by som brala, ale len ako malu kapitolu a pri najmenej 100 odpovediach.

heln
21. jan 2022

ahoj, pridam sa k poslednym komentarom, ale stavat diplomovku na komentaroch z mk je velmi nevedecke a neodborne. Ked pises diplomovku, tak by si mala vediet, ze ma mat urcitu odbornu uroven.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre