Prečo obyčajné ženy rodia predčasniatka a slávne ženy rodia v termíne?

20. aug 2023

Dobrý večer mamky. Mám doma 5 mesačne predcasniatko. Boli sme tri mesiace v nemocnici, lekár pochybil a preto som porodila skôr. V nemocnici som bola už 4 mesiace počas tehotenstva. A ja nechcem byť zla ani neprajná. Ale už som taká vyčerpaná a napadlo ma tak, že prečo my ženy ktoré sme tu na mk alebo aj v mojom okoli majú predcasniatka a “slávne” ženy porodia zdravé deti a vždy v termíne? Nechcem aby ste si mysleli, že prajem niekomu zlo, to v žiadnom prípade ale jednoducho už nevladzem.

janai1
20. aug 2023

slávne ženy porodia vždy načas? Šmahelova dcéra ako dopadla?
Ronaldove dieťa ani neprežilo, tvoja aspoň žije.

diewcatqoo
20. aug 2023

Chapem, ze si vycerpana a nahnevana, ale aj celebrity rodia predcasniatka a maju dokonca aj deti, ktore nie su zdrave. Toto je, bohuzial, vec, ktora sa moze stat komukolvek. Zivot je velmi vrtkavy a nevieme, co nam prinesie.
Drzim palce, aby ste s babatkom boli ok.

ukulela
20. aug 2023

Pamätáš Bambuľku, herečku Haasovu? Porodila 2 mŕtve detičky A tretie predčasne .... Je to asi ten najhorší príklad, že niekomu sa stalo 1000x horšie, ako tebe. Žigo Pálffy má postihnutú dcérku. Miro Noga tuším syna, dokonca musel do ústavu myslim.... nešťastie si nevyberá, sadne na hocikoho rad radom. Máš to ťažké, musíš sa dať dokopy. Ak máš možnosť, skús psychológa.

janai1
20. aug 2023

@ukulela bambuľku hrala monika a o bábätka prišla zuzana nie?

nikpa
20. aug 2023

Vôbec to nie je tak ako si napísala. Veľa slávnych ľudí má choré deti a aké mali pôrody, ani netušíme. Nie každá slávna matka o tom dá vedieť do médií. Na jednej strane chápem, prežila si veľmi ťažké obdobie a s predčasniatkom nevieš čo ťa ešte čaká ale byť za to zatrpknuta na celý svet ti nepomôže. A nemysli si, že neviem ako ti je, prežila som si svoje počas tehotenstva, pôrodu a aj po ňom, tiež mám predčasne narodené dieťa. Všetko dobré.

apolka77
20. aug 2023

Myslím že sa mýliš a pripisujem to únave . Skôr toto pories a nie také nezmysli točis v hlave .Choroba a nešťastie si nevyberá.

kitycat
20. aug 2023

Ma tvoje diettako nejake nasledky?

Herecka Courney Cox (Monica z Priatelov) nemohla dlho otehotniet, aj prisla o dieta. Minuly rok ci kedy sa nejakemu ceskemu hokejistovi narodilo dieta a umrelo po par dnoch, len o nestasti sa az tak nerozprava...

A tu citam o ludoch co som ani netusila, ze ske maju trapenia

juliet86
20. aug 2023

vela slavnych ludi ma predcasniatka. asi si narwzala.na to se keby ze si celebrita tak ten doktor chybu neurobi? ale zd pri tebe ako obycajnom smrtelnikovi na teba kaslal? alebo ze celebrity maju lepsiu starostlivost a doktorov? ja nie som celebrita a volo m idopriate obe deti donosit a porodit v termine

anjelicek26
20. aug 2023

Co sa predcasnych porodov tyka je to % u vsetkych zien rovnake a je uplne jedno, ci su "slavne" alebo nie... len ty "nevies" o kazdom probleme, lebo netahaju vsetko na verejnost, dobre robia... jedna vec je ich image a praca a druha vec je sukromie. Ak si bola od 4.mesiaca v nemocnici, tak nieco nebolo od zaciatku v poriadku a mozete byt radi, ze ste obaja spolu... vzdy mozes spekulovat, co by bolo keby, keby lekar spravil to ci hento inak, drviva vacsina, ja by som napisala vlastne vsetci, robi pre tehotnu zenu to, co si mysli, ze je v tom momente pre nu najlepsie.

kacena4
20. aug 2023

trosku na povzdudenie... https://modlitba.sk/ako-boh-vybera-matky-deti-s...
viem co je to vychovavat predcasniatka, neboj prvý rok je vzdy najtazsi, ked pominie, bude lepsie a lepsie drzim palceky

0silvia0
20. aug 2023

Toto je velmi cudne uvazovanie. Je kopa obycajnych zien, ktore rodia v termine...

liusa82
20. aug 2023

no ja sa do tém o deťoch málokedy zapojím teda vôbec lebo žiadne nemám ale toto mi nedalo.Ako dobrá blbosť.Kde si k tomuto aj prišla🙄

ukulela
20. aug 2023

@janai1 hrali ju obe. Najprv staršia a potom mladšia.... Chcela som to len ako príklad. Aj keď ozaj nešťastný. Ja ju obdivujem, že dokáže o tom komunikovať a šla do tretieho dieťatka....

janai1
20. aug 2023

@ukulela jasné, chápem. Ja som vedela len že monika hrala a som ostala taká, že či obe sa takto trápia s babätkami.

ava11
20. aug 2023

@ukulela nehrali ju obe 🙄 Len Monika.

ankare
20. aug 2023

To nie je pravda. Osud si nevyberá.

vkatush
20. aug 2023

Buď šťastná, že máš doma dieťa, ktoré je (snáď) zdravé a hlavne živé.

Sú "obyčajné" ženy a aj celebrity, a nie je ich vôbec málo, stačí trošku sledovať dianie alebo si pogoogliť, ktoré:
- porodili predčasne
- porodili mŕtve dieťa
- zomrelo im po pôrode (hodiny, dni, týždne)
- potratili
- majú postihnuté
- nemôžu otehotnieť
- rodili niekoľko dní, komplikácie pri pôrodoch,...
And the list goes on and on.
Mnoho z nich ani len nedá "svetu vedieť", čo sa im stalo. Asi 2 roky dozadu bol taký boom, kde celebrity po rokoch vyšli s pravdou von o tom, ako potratili alebo im zomrelo dieťa pri pôrode, že nie sú v tom "obyčajné" ženy samé.

Beyoncé, Meghan Markle, Michelle Obama, Gwyneth Paltrow, Christina Perri, Lily Allen,... Tuším to bola Halsey ktorá potratila počas koncertu.

Napríklad si neviem predstaviť Georginu a Christina Ronalda. Čakajú dvojčatá, jedno sa narodí zdravé a druhé zomrie. Máš sa naraz tešiť a zároveň chystať pohreb.

Naozaj, teš sa, že napriek komplikáciám a ťažkému tehotenstvu, ste obe živé. Nie každá má také šťastie.

xsandrax
20. aug 2023

Skôr si to myslela asi tak, že,,sú pod lepším dozorom a majú lepšiu starostlivosť" a lekár si dava viac záležať a možno sa niektorým komplikáciám takto predíde... len žiaľ niekedy ani toto nepomôže. Úplne chápem tieto tvoje myšlienky, ale bud šťastná, že máš dieťatko, aj predčasniatka bývajú zdravé šikovné detičky 🥰

petamich
20. aug 2023

prosim ta na to si kde prisla? v mojom okolo snad nemam jedine predcasne narodene dieta a to nas teda posledne roky rodilo dost, kedze sme v tom veku a teda ani jedna z nas nie je celbrit(k)a

aktualne asi vidis, to co chces vidiet a hladas afery a konspiracie tam, kde nie su, mrzi ma tvoja skusenost prajem vam vsetko len to najlepsie ale naozaj nemas pravdu

roja01
20. aug 2023

Prajem tebe i miminku vela stastia a zdravia a sily vsetko zvladnut.

horalka3
20. aug 2023

Asi si potrebujes poriadne odpocinut. Predcasniatka su velka zataz na psychiku. Vela celebrit malo komplikacie pri porode, alebo aj po porode. Mna napadla este Kristina Tormova (Farkasova) ma dvojicky predcasniatka a teraz su z nich uz krasne slecny. Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo aj u vas.

ukulela
20. aug 2023

@ava11 v tom prípade sorry. Mne sa matne pletie, že obe. Možno som len čítala, že uvažovali o ďalších častiach, neviem....

matkahelka
20. aug 2023

mam jedno predcasniatko a jedno narodene v termine a nikdy som nemala myslienkove pochody podobne tym tvojim. ani zdaleka. rovnako bezne zeny, ako tie "slavne" rodia aj v termine aj predcasne. Tam rozdiely fakt nie su. Tak narychlo mi napadne Karin Majtanova, jej predcasne narodena dcera stravila prvy rok zivota viac v spitali ako doma. Andrea Belanyi, ma tiez predcasniatko- dcera ma vysoky stupen PAS a neraz sa Andrea vyjadrila, ze v beznom zivote sama nikdy nebude vediet fungovat. Martin Smahel - ma predcasniatko dceru - ma 5 rokov a este ani nechodi... Keby sa mi takto pred polnocou chcelo premyslat, urcite by som napisala aj viac pripadov.

autor
20. aug 2023

Maminy ste veľmi zlate, že ma takto upokojujete. Asi to vyznelo tak, že “závidím” tým maminkám, ktoré porodili v termíne. To nie. A prepáčte, že som vás tým zaťažovala asi som naozaj vyčerpaná a potrebujem len oddych. Možno preto ma to všetko takto napáda lebo som na všetko sama a veľmi prevelmi sa o dieťa bojím. Ale to asi každá z nás. Pekný večer.

vkatush
20. aug 2023

Veľa veľa síl, lásky, pomoci, trpezlivosti a pokoja prajem ! ❤️
Musí to byť naozaj náročné, my sme mali v rodine prípad, pár mal za sebou veľa potratov, jedno predčasniatko im zomrelo po 9 dňoch a druhé predčasniatko, ktorému nedávali lekári veľkú šancu, v nemocnici na opačnom konci republiky polroka počas najväčšieho covidu, otec mu ho videl len na videu a matka len päť hodín denne k nemu mohla. Teraz je to krásny zdravý, šikovný chlapec, o ktorom by si vôbec nepovedala, že predčasný.
Verím, že budete tiež z tých šťastných, čo si síce vytrpia začiatky, ale potom budú vidieť aj to krásne, čo to obnáša a budete si užívať spoločný život ❤️

autor
21. aug 2023

@vkatush ďakujem veľmi za krásne povzbudzujúce slova

maryetta
21. aug 2023

Vobec nie som slavna. A deti som mala v termine. Dve dokonca vyvolavane.
Urcite by som neriesila kto rodil predcasne. Kto po termine a neviem ako. Mam v okoli pripady aj kedy rodili mrtve deti ☹

marianini17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwesska
21. aug 2023

Prave zosnuly Kapralik ma telesne a mentalne postihnutu dceru z dvojiciek - druhe je zdrave, Pata Jariabkova "len" mentalne postihnutu, Andy Timkova ma syna na voziku. Vsetci uz dospeli a zaroven vecne deti. Uz ti je lepsie,ked vies,ze aj "celebrity" maju problemy? Nikto nemoze za to,ze sa ti narodilo predcasniatko,jedine ak ten lekar. Tam to treba riesit. Ine zeny ani celebrity za to nemozu.

kiki68
21. aug 2023

To je blbost, preco bezne zeny prenasaju po termine? Tak predcasne rodit znamena nejaky problem a mozno ide o uroven zdrav starostlivosti ( na sk je ale stale dost vysoka a tehu zachranuju), keby si kdesi v Rakusku, tak do 15tt nedostanes ani utrogestan. Lebo podla nich nie je preco. Cize toto cele je take, ze zeny vsade rodia v nejakom Termine a niektore predcasne.