Plánovaná tretia sekcia a kontrakcie v 38. týždni

emao
4. jan 2018

som pri konci 38tt, v utorok mám planovovanu sekciu..
dnes od raná mi tvrdne brucho a od poobedia a hlavne od večera mám kontrakcie.. dajú sa vydržať, ale strašne ma pri tom bolí jazva..
je možné že to prejde do rana alebo už začína pôrod??
pýtam ss preto, lebo prvú sekciu som mala že dôvodu nepostupujuceho pôrodu, čiže nemala som kontrakcie ani skoro žiadne bolesti, tak neviem..

emao
autor
4. jan 2018

je niečo čo mi pomôže od bolesti?? bolí to dosť..

linda03
4. jan 2018

Sup na pohotovost.. tu Ti to nik nepovie.

lentilkapb
4. jan 2018

no asi by si mala ísť do nemocnice ... nech ťa pozrú ...

rbabulka
4. jan 2018

@emao nooo... utekala by som do porodnice.... myslim, ze toto jedine ti pomoze na bolest 😉

bubinovci
4. jan 2018

Mna caka tretia sekcia o cca dva tyzdne. Ja by som radsej zasla na pohotovost pokial su tie kontrakcie bolestive. Aj lekar mi vravel ze keby nieco radsej sa prist cim skor ukazat

lia23
4. jan 2018

Urcite ist na pohotovost

luckyna
4. jan 2018

už aj bež do porodnice..

emao
autor
4. jan 2018

práve to nechavam na poslednú možnosť, keďže tu mám dve malé deti a ešte zajtra musí manžel do práce a ja som s deťmi.. pohotovosť je tiež až v druhom meste, 20km odtiaľto..
zato ss pýtam či je niečo čo mi pomôže.. a do rana keď to neprestane, tak určite pôjdem, pretože tsk či tak tam ráno idem ešte na predoperacne vyšetrenia atď..

orieska325
4. jan 2018

@emao ahoj ja som.mala.planovanu sekciu v utorok a vo stvrtok ma.zacalo bolieg brucho amo popisujes pak som.sla spat v piatok rano mi odtiekla.hlienova zatka do porodnice ma.prijali vraj s min.kontrakciami..lezala som tam do vecera nikto to neriesil a pak o osmej vecer som.mala uz kazdych ani nie 5 minut..otvorena na 2 palce a brali ma.na salu..mala.sa narodila o 22.00 v 39tt ...2 tyzdne pred riadnym tp a 5dni pred planovanou sekciou..nechcem.ta strasit..ale nepodcenila by som to..nemoze sa ti dietatko dostat do porodnych ciest ked pises ze mas plan.sekciu asi mas na to zdr.dovod..tak by som neriesila...a ja by som sla.

bubbble
4. jan 2018

Skus si dat teplu vanu, mala by bud kontrakcie rozbehnut a v tom pripade bezte, alebo utlmit ak je to plany poplach..

vejapa76
4. jan 2018

Ako píše @orieska325. Keď babo zostúpi už sa nebude dať spraviť cisársky a keďže ho máš indikovany z nejakého dôvodu to bude. Tak radšej do nemocnice....hneď

nikaeli
4. jan 2018

@emao myslim si, ze bolest, resp. kontrakcie nie je vhodne tlmit, pokial nevies naisto, ci su to len poslickovia alebo sa otvaras. Ja som aktualne v 35tt a posledne tri dni mam tiez poplachove okamihy, ale nestupnuje sa ani bolest, ani frekvencia, tak len predychavam, menim polohy. CTG predvcerom nezaznamenalo vobec nic, zajtra idem na dalsie.
Ja mam len jednu otazku na margo toho, ze este nechces ist - ak zacnes rodit, pojde manzel v pohode do prace a deti vezmes so sebou? To nie je sranda.. Kvoli comu mas planovanu sekciu?

bubbble
4. jan 2018

@vejapa76 cisarsky sa nebude dat spravit ked uz bude mimco v porodnych cestach, ale na to ma myslim este ako prakticky prvorodicka casu dost.. pochopila som ze indikovany ho ma akurat z dovodu predchadzajucich sekcii.

vejapa76
4. jan 2018

@emao bolesti máš pravidelne?

oravocka
4. jan 2018

Ahoj. Ja som mala tvrdnutie brucha a slabé kontrakcie pri druhom dieťati asi dva dni, v poradni mi dr vravela, že ak ma začne bolieť jazva mám ísť hneď do nemocnice, lebo keďže som už jednu sekciu mala, je tam riziko roztrhnutia jazvy. V nemocke ma hneď prijali, ale nechali ma trápiť sa od 17.00 do polnoci.chceli prirodzený pôrod. Potom som už nevládala, malá bola veľká, pôrod sa zastavil a už to moooc bolelo, tak o 0.40 ma uspali a bolo. Tak uvidíš čo a ako. Prajem hlavne veľa síl😉

orieska325
4. jan 2018

@bubbble ona nie je prvorodicka tretie ide mat..

bubbble
4. jan 2018

@orieska325 ano ale tretiu sekciu, to je pre porodne cesty ako keby bola 🙂

aduska121
4. jan 2018

@emao ahoj tiez som mala nieco podobne vedela som ze ma caka sekcia ale moj dr vsetky vysetrenia nechaval na poslednu chvilu...zacalo mi to obcasnymi bolestami brucha.. Raz denne pri nejakej cinnosti ..na druhy den uz viac a na dalsi som slabfo nemocnice pichali mi nospu aby ma udrzali...az som im tam zacala rodit po dvoch dnoch kontrakci ...takze na tvojom mieste zajtra šup dr

orieska325
4. jan 2018

@bubbble oki dakujem za vysvetlenie😉

nikusa45
4. jan 2018

Ja som mala naplánovanú sekciu na 14, 13 som mala prijem a vecer o 9 som dostala bolesti a hned mi robili sekciu necakali ani do rana a to som bola prvorodička , byt tebou tak utekam na pohotovosť

marlenka222
4. jan 2018

@bubbble aka prvorodicka ked ma 2 male deti doma?

bubbble
4. jan 2018

@marlenka222 pisem to vyssie, pokial ma tretiu sekciu tak pre porodne cesty je to ako keby este nerodila, porodne cesty sa pravdepodobne budu otvarat tak dlho ako prvorodicke.. ale vsak to je jedno, @emao uz nepise tak mozno uz rodi 🙂

emao
autor
4. jan 2018

bolesti mám zatiaľ stále také isté a tiež nie sú pravidelne, iba sú.. teraz som bola na zachode a na papieri som mala krv.. čo to môže byť?? tá hlienova zatka, či niečo iné?? krv bola čistá, svetlá.. potom už nič viac som nemala na papieri

emao
autor
4. jan 2018

@nikaeli plánovanú mám z dôvodu , že je tretia..

a tie bolesti, jedna je silnejšia, jedna slabšia.. ale viac sa nestupnuju..

vejapa76
4. jan 2018

@emao choď na pohotovosť. Keď nie koli bolestiam tak koli krvi. Choď...radšej zbytočne ako by si niečo zanedbala.

nikaeli
4. jan 2018

@emao mojtykrk.. Svojim sposobom ta obdivujem. Ja by som po tej krvi nevahala uz ani sekundu! Ako pise @vejapa76 radsej ist zbytocne, ako v strachu nespat celu noc. Aj ked mne to zbytocne nepripada..

sasesoe
5. jan 2018

@emao ked mas bolest chyt si vrchnu cast bruska - ak je tvrde, je to kontrakcia. Ak nie, moze to byt "bolest pomimo". Je aj aplikacia so mobilu na pocitanie contrakcii - daj do obchodu contraction vyhladat a nieco ti najde. Pokial by si mala kontrakcie kazdych 10min, tak nevahaj a chod do porodnice uz. Ak budes lezat, tak ti to teoreticky moze spomalit porod. Ale tazko takto na dialku radit, lebo pri indukovanej sekcii nemusi byt spintanny porod dobry napad. Mala som ale kamosky po sekcii, kt sa pokusali dalsie rodit prirodzene, dokonca s vyvolavackami atd a i ked to nakoniec skoncilo sekciou dovod bol nepostupujuci porod, ale nebolo to,ze musia sekciou. Tak neviem ci musis selciou al mozes aj prirodzene... drzim palce... p.s.ak by po teplej sprche bolesti ustali boli to len poslickovia, ale snaz si uvedomovat aj ci citis pohyby babatka...

nika898
5. jan 2018

@emao utekaj na pohotovost mne sa tak zacinal aj prvy aj druhy porod ze ked som po toalete sa utrela mala som tam krv ciru a jasnu.

misinka0611
5. jan 2018

Ako si dopadla?

bubbble
5. jan 2018

Ked si mala krv tak to asi je porod, kontrakcie dost dlho nemusia byt pravidelne. Ale predpokladam ze to uz si asi zistila aj sama. :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre