Plánovaná sekcia

radka174
20. feb 2024

Ahojte, ja sa chcem len spýtať, keď je plánovaná sekcia môže sa porod rozbehnúť sám? Alebo by sa to nemalo stať a malo by to prebehnúť všetko bez problémov že nebudú kontrakcie a podobne? Ďakujem

evajt
20. feb 2024

@radka174 ahoj, ja mám dve sekcie za sebou plánované.
Prvá v deň termínu som ráno na lacno prišla a urobili sekciu. Druhá bola plánovaná na utorok. No ale v nedeľu už som sa cítila všelijako a večer začala odtekať plodová voda. Šli sme do pôrodnice, a drobec sa narodil sekciou v pondelok okolo jednej ráno. Takže hlavne zachovať kľud, áno môže sa to stať, že sa to rozbehne samo. Lekári sú na to pripravený. Dôležité je byť predom zabalená.
Teraz drobcovi rozprávam, aký bol nedočkavý a vypustil si bazénik. Držím prsty 😘

anjelicek26
20. feb 2024

Tak moze samozrejme, mne pri prvej dcere mali robit sekciu kvoli velkosti babatka a narodila sa vydesenej anesteziologicke do ruk, proste nic sa nestihlo 😅

juliet86
20. feb 2024

vacsinou sa sekcia planuje tyzden pred terminom aby sa to stihlo. ja som mala druhu na termin a rozbehli sa mi uz v nemocnici kontrakcie tak mi dali liek na ich zastavenie a rano sa rezalo

rybkoava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
20. feb 2024

@radka174 Samozrejme, ze moze prist skor. Ja mam druhu akutnu o 4:00 lebo porod. Nic sa neboj. Boli pripraveni za par minut a islo sa na vec

nikola81
20. feb 2024

Ja som mala planovanu sekciu tyzden pred TP. Bol otoceny KP. Presne tyzden pred sekciou mi doma odtiekla voda, v nemocke zacali bolesti, ale stihli spravit sekciu.

radka174
autor
20. feb 2024

@evajt no len ja mam 80km do pôrodnice.. musím ísť rodiť do BA koli problémom so srdcom a bojím sa toho ze sa to spustí doma kontrakcie a to by som nemusela zvládnuť...

radka174
autor
20. feb 2024

@rybkoava len ja mam problémy s busenim srdca a ja keď dostanem kontrakcie tak to nemusím zvládnuť a môže to dopadnúť zle ... preto sa pýtam a preto mi aj lekár na arytmologi odporučil cisársky koli srdcu že by som normálny porod nemusela zvládnuť..

yanni
20. feb 2024

@radka174 tak si ju daj naplanovat skor. Ja mam dve planovane v priebehu 3,5 roka a nespustil sa mi porod. U nas sa planuje 10-14 dni dopredu. Jednu mi naplanovali 8 dni dopredu, inak sa casovo nedalo. Ale stat sa moze a aj ked sa dost v predstihu naplanuje, moze sa porod spustit aj sam.

rybkoava
20. feb 2024

@radka174 tak potom určite naplánovať skôr, ja to budem tiež riešiť, nakoľko som bola po prvej sekcií upozornená, že sa to môže zopakovať. Ja všetko riešim s mojím gynekológom.

evajt
20. feb 2024

@radka174 viem že niektoré rodičky hospitalizovali skôr pred plánovanou sekciou, skúsila by som sa opýtať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre