Plánovaná druhá sekcia

miskacharly
15. jan 2015

Mám dve otázky:
Bolí druhý cisársky rez viac ako prvý?
V ktorom týždni sa robí plánovaný cis. rez? Pocčua som, že sa robí o niečo skôr.je to pravda? Termín mám 20.februára,tak kedy približne by som mala rodiť?
Ďakujem za odpovede 🙂

terezka1947
15. jan 2015

@miskacharly ja mam termin 7.2.,tiez idem 2x a dnes vecer sa chystam za lekarom a pevne verim,ze mi povie datum,lebo zacinam mat celkom seriozne kontrakcie a dost mi tvrdne brusko a nejako nezabera ani magnezium 😒

mackap75
15. jan 2015

planovaná sekcia sa robí 10 dní pred termínom pôrodu

huginko
15. jan 2015

ja som mala plánovanú sekciu dva dni po termíne, je to len vecou dohody podľa mňa....

bubinkaaa
15. jan 2015

@miskacharly ci bolí druhy cisarsky rez viac ako druhy??...tak to by zaujimalo aj mna...kedze pri druhom tehotenstve ma bude taktiez cakat opat sekcia,kvoli mojim zdrav.problemom.Tak potom daj vediet, budem rada ak napises,ci bolelo viac ,ci menej.
Co sa tyka 2.otazky,ano musia planovat sekciu,kedze by sa mohol spustit porod,nemozu cakat do terminu...kolko dni predtym ale netusim...

3kolka
15. jan 2015

Ahoj.ja som mala planovanú druhú sekciu 6 dní pred termínom...u mňa to bola po prvom katastrofa,dosť trvalo pokial som sa zotavila.Ledva som sa postavila z postele doma ešte mooooc dlho....Vtedy som povedala že nikdy viac.A po druhom???no to som už na druhý deň behala jak srnka po nemocnici....

aeisha
15. jan 2015

Ahoj. Druhú sekciu som mala plánovanú na 21.6.( tp bol 28.6) no ale mala sa vypytala skor,bola som 19.6(kontrakcie). Druhá sekcia je ľahšia. Rýchlejšie som sa rozchodila,ani to tak nebolelo. Akurat som sa viac bala,lebo som uz presne vedela,ze co ma caka. 😉 Pre mňa je to zážitok. Drzim vam palce 🙂

siska53
15. jan 2015

@miskacharly ja som si druhy cisarsky uzila. Mna bolel menej nemala som zimnicu,rychlejsie som sa spamatala.. Mne ho robili 4dni pred terminom. Cize nie ovela skor..

darina1952
15. jan 2015

@miskacharly všetko záleží na lekárovi v nemocnici kde plánuješ rodiť kedy ti SC naplánuje - mne ju naplánovali týždeň pred termínom pôrodu ale aj tak sa pôrod spustil 6dní skôr - tak mi robili akútnu SC. Pri druhej SC už vieš do čoho ideš a si aj psychicky pripravená oveľa viac, takže spravidla si po druhej SC oveľa skôr fit a viac si užívaš bába - aspoň u mňa to tak bolo.
Určite máš papier od svojho gyn. na prietoky - takže keď pôjdeš do nemocky na prietoky môžeš si už s lekárom dohodnúť termín SC + samozrejme potrebuješ aj predoperačné vyšetrenia - odber krvi, EKG, pohovor na anestéziologickom oddelení. 😉

dana171
15. jan 2015

Ja mam tiez planovanu s.c. Termin mam 8.2. a s.c.mi budu robit 3.2. Ale uz 2.2. musim ist do nemocky kvoli vysetreniam.

danielalen
15. jan 2015

Moja druhá plánová SC bola po dohode 1 týždeň pred plánovaným termínom, plánovaná SC je ľahšia ako akútna lebo si pripravená lekársky aj psychicky a nebolela viac ako prvá, rýchlejšie som sa zotavila.

adka31
15. jan 2015

@miskacharly
1. neboli ( mala som 3 )
2. vec dohody s lekarom ( ja som sa dohodla tak, ze termin bol 10.2 a rodila som 3.2 )

miskacharly
autor
15. jan 2015

@terezka1947 aj ja mam uz 3.den kontrakcie,nie pravidelne, iba mi tvrdne brucho,boli ma panva tak, ze neviem ani swdiet,ani lezat ani hybat sa.mám to povedať doktorke?pri prvom som take nemala,lebo mi museli vyvolavat porod, no neuspesne.

liz_lemon
15. jan 2015

u mna bola druha sekcia horsia, ako prva, na JIS to dost bolelo, pritom prvykrat si na take velke bolesti vobec nepamatam

majulka31
15. jan 2015

adka31 prosím ta mna caka tretí cisarsky dva som mala v polovicnej narkoze a neviem sa rozhodnut ci aj teraz ,co by si mi poradila?sestra mala celkovo uspata a trpela teda dost a to mala aj podplateneho lekara ..citila uplne všetko..diki 🙂

seke
15. jan 2015

@miskacharly ahoj,mne robili presne 10 dní pred termínom a bolesti som mala omnoho väčšie,ale to bude asi tým,že som si dala urobiť rovno už aj sterilizáciu kedže už tretie dieťa neplánujem a mám už aj dosť rokov...

terezka1947
16. jan 2015

@miskacharly bola som vcera vecer u lekara,taaaak podla neho je vsetko O.K. a o tyzden opat kontrola 😒
aj som rada,ze je babo vraj O.K.,hoci sa mu zdalo nejake lenive podla CTG a kym dosiel k vysledku,tak som tam lezala hodinu
no a neotvaram sa viac,stale 3prsty...takze mam vzdrzat este a vo stvrtok sa uvidi
mu vravim,ze ja to teda na stvrtok nevidim-aaale neveri mi 😀 😀
tak isto mi neverili pri prvom,kedy som mala termin 1.11. a rodila som narychlo 13.10.
co uz... nevadi,mozno sa teraz moje pocity mylia 😉
a babatko v brusku vydrzi ako ma....
ja som pri prvom nemala nic z toho,co ma trapi teraz...teraz som sa napr.nevedela postavit kvoli bolesti panvy z ctgpasov,normalne ma dvihala sestricka,taka strasna bolest na mna prisla
no a mam uuuuzasny tlak-105/60...pichanie v brusku-akoby mi babatko s nechtami skrabalo z vnutra-aaaale vraj vsetko je normalne....tak uz fakt neviem

miskacharly
autor
16. jan 2015

@majulka31 ako citila uplne vsetko ked bola uspata?nechapem.to sa da? 🙂

bubinkaaa
16. jan 2015

@majulka31 ja som rodila v Trnave sekciou,a to tak,ze mi umrtvili len polovicu tela,teda od pása dole.Aj Ty si mala taketo oba porody??No ked vyprchala tá narkoza, ci co to bolo,bolest priserna ,-ani vstat som nemohla z postele ,lezala som 14 h. Po 14h som to ako tak potom rozchodila.Chcem ale povedat,ze teraz zijem uz v inom meste ,kde sa sekcia vykonava len pod uplnou narkozou ,a toto si neviem teda ani ja predstavit,ak nahodou pojdem ll.krat rodit.Ze teda ma zobudia az po porode???...hmmmm...co ak bolesti budu este vacsie?...☹

majulka31
16. jan 2015

miskacharly,, ano sestru uspali ale asi zle lebo citila ako ju rezali aj ako babo vytahovali tak neviem a lezala potom ešte dva dni čo mala príšerne bolesti..asi jej dali malo narkozy netuším ,,

majulka31
16. jan 2015

,,ano mala som ako píšeš dva cisarske v polo narkoze od pasa dole a neviem s bolesatami som
nemala nejake extra problemy prvy bol horší ale dalo sa a druhy ten bol fajn to som sa dost rychlo zotavila ,,no len v juli ma caka tretí a no neviem čo ma čaka či v plnej narkoze alebo v polo už sa bojim si davat pichat do miechy no strach bohužial robí svoje..
@bubinkaaa

majulka31
16. jan 2015

@adka31 prosím ta ako si mala tie tri cisarske?v polo alebo v plnej narkoze?

adka31
16. jan 2015

@majulka31 prve dva boli akutne, tam sa nedalo cakat kedy zaberie spinalna anesteza, takze v celkovej anesteze, teda uspata. Treti bol planovany, tam sa robil spinal. Podla mna je spinalna anesteza ovela menej zatazujuca organizmus, sledujes porod a vidis hned aj babatko. Rekonvalescencia mi prisla taka ista pri vsetkych, len sa mi horsie hojila rana kedze to uz bola tretia jazva cez seba.

majulka31
16. jan 2015

@adka31 Ďakujem za odpoveď a ako to teraz robia s podviazanim vajecnikov to je uz po treťom cisarskom automatické alebo to treba dohodnúť s doktorkou?a plati sa to či?

adka31
17. jan 2015

@majulka31 na to si daj pozor, ak to ozaj chces, musis mat podanu a podpisanu ziadost u svojho gynekologa minimalne 30 dni pred planovanym porodom. Z vlastnej skusenosti, ja som to nemala a hoci som operatera prosila aby mi to spravil pri sekcii, odmietol, co chapem aby bol kryty, keby nieco. Bude ta to stat 15€, mna uz teraz 250€ lebo to zvazujem, hrozi mi totiz ze kebyze otehotniem ( co samozrejme nepripada do uvahy), ze to neprezijem a to doslovne, v takom stave mam brucho a mechur, ktory mi tiez pri porode sili. Nechcem ta na to nahovarat, len si to zvaz, lebo je to jednoduchsie pri porode jednym rezom.

majulka31
17. jan 2015

@adka31 dakujem chcela by som to no uvidim co mi na to povie doktorka len som pocula ze to robia hned pri porode tak uvidim.diki moc a ozaj žiadosť mi da lekar či si ju napisem sama? Maju nejake tlačivo?

adka31
17. jan 2015

@majulka31 ziadost ma gynekolog, je tam presny popis vykonu, jeho dosledky, dolezity je tam tvoj dobre uvazeny a dobrovolny podpis. Ak si to zena rozmysli, zrusit sa to da aj pred samotnou sekciou aj ked to podpisala.

majulka31
18. jan 2015

@adka31 dakujem za info. 🙂 🙂 🙂

fiona92
20. jan 2015

Ahojte, kde vam (vsetkym) robia planovane cisarske? Mne ho v BB nechcu. Mala som prvy akutny, a myslela som ze teda aj druhy bude musiet byt ale ze na Slovensku to tak nechodi.

adka31
20. jan 2015

@fiona92 po prvej sekcii mozes normalne porodit, steny maternice nie su natolko oslabene aby si nemohla rodit ( samozrejme pokial nemas ine zdravotne dovody pre cisarsky rez ). Po druhej sekcii sa rodi dalsou sekciou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre