Plánovaná sekcia

liwqa
3. jan 2013

Ahojte babulky, chcem sa opytat tych, ktore mali planovanu sekciu, v ktorom tyzdni Vam ju robili? Teda kolko pred terminom? Dakujem

liz_lemon
3. jan 2013

@liwqa mne ju mali robit, a viem, ze sa to zvykne robit cca 2 tyzdne pred terminom

voskovka
3. jan 2013

@liwqa ahoj mne druheho robili planovanou sekciou a termin porodu som mala 17.7.2009 a tyzden pred terminom presne 10.7.2009 to bol piatok myslim ma hned rano vzali ako prvu na sekciu.teda u nas sa tak robi.neskor sa neodporuca nakolko by sa mohol rozbehnut klasicky porod a skor sa tiez neodporuca.

josenka
3. jan 2013

@liwqa Ja som mala dva termíny - 6.9. a 11.9. a sekciu mi robili 4.9. Čakali, či sa mladý pán predsa len neotočí 😀

tremonti
3. jan 2013

15.12. Som mala mat termin a robili mi ju 6.12.

liwqa
autor
3. jan 2013

Dakujem za odpovede 🙂 mne dal lekar na vyber ci chcem buduci tyzden alebo az ten dalsi a neviem sa rozhodnut ci rodit tyzden alebo dva pred terminom... co myslite? ako kazda mamicka v tomto stadiu sa uz citim hrozne 🙂 a chcela by som to mat za sebou cim skor, ale na druhej strane rozmyslam ci bambulku nenecham cim dlhsie v brusku... len sa bojim ze ma to chyti medzi tymito terminmi a moj lekar bude akurat prec 🙂 lebo sa uz ledva kotulam 🙂

voskovka
3. jan 2013

@liwqa cim dlhsie v brusku tym lepsie....mas dohodnutu sekciu so svojim lekarom?

sendy111
3. jan 2013

No ja prave dnes idem tiez ku svojmu doktorovi a musime naplanovat sekciu tak som zvedava ci mi da na vyber terminy

liwqa
autor
3. jan 2013

@voskovka ano mam dohodnutu so svojim a ma tak sluzby... ked som rodila prveho synceka tak mi dal termin a malicky sa vypytal 3 dni skor a on bol prave prec a poviem vam, bola to hroza... vedeli ze neporodim normalnou cestou, ale aj tak ma v nemocnici nechali rodit a po vyse dni ked som uz bola uplne mimo ma prisiel seknut lekar z druhej nemocnice, lebo sa s nim poznala moja mamka... a teraz mam stres neskutocny ze sa to zopakuje a zase medzi terminmi, preto uvazujem ze ci ten prvy alebo pockat ...

@sendy111 drzim prsty 🙂 ja uz mam teraz stres

janula.k
3. jan 2013

@liwqa ja som mala obe sekcie v 40tt, ale asi tri tyzdne pred som chodila na kontroly,ci krcok drzi a ci sa neotvaram. Vsetko bolo v poriadku, tak nebol dovod vyberat babako skor. Cim dlhsie tam vydrzi, tym lepsie pre to babatko 😉

kaktusik007
3. jan 2013

@liwqa 5 dni pred terminom 🙂 je to individualne....

muska21
3. jan 2013

prva planovana sekcia...... 15.8 bol termin a sekcia 7.8 a druha planovana sekcia..... termin 11.9 a sekcia bola 6.9

zonjushe
3. jan 2013

ja som mala termin 22.4. a sekcia bola 10.4...cize som bola 38/2 - uz za vodou..a mala mala 3720g a 53cm..neviem co by to bolo v termine :D

liwqa
autor
3. jan 2013

@zonjushe ja som prve mala v 36/5 a mal 3100...

liwqa
autor
3. jan 2013

@sendy111 a keby si mohla ktory termin si vyberies ty? 🙂

marlene
3. jan 2013

ja som mala planovanu sekciu 37+5 ,mala mala 3280 g a 49 cm. väcsinou sa robi po ukonceni 38 tt., ak je vsetko v poriadku .

sendy111
3. jan 2013

@liwqa tak asi 15.1 lebo vtedy som sa ja narodila ale viem ze to bude neskor

bamato
3. jan 2013

@liwqa prvu sekciu som mala naplanovanu po ukonceni 38. tyzdna, v druhom pripade sme mali za ciel ukoncit 36. tyzden a spravili mi ju 36+4.

ivinka77
3. jan 2013

mne robili obidve dcerky tyzden po termine

cerez
3. jan 2013

Mne ju spravili v deň termínu.
@liwqa

1stefi121
29. apr 2013

@tremonti a pri kom si rodila.

tremonti
29. apr 2013

Pri dr fantazirovej a dr bubanovi, on asistoval.ale ja som rodila v trebisove.ale myslim ze fantazirova chodi rodit aj do mi

katka0202
29. apr 2013

1.sekciu 10 dní pred termínom, druhú 14 dní pred, ale to som doktorku ukecala, tak mi prepísala termín v tehotenskej knižke 😉 . Na novorodeneckom sa vraj hnevajú, keď deti vyberajú skoro, vraj sa horšie adaptujú. Ale ja som už dlhšie nevydržala, syn mal 14 dní pred termínom pôrodnú hmotnosť 3710 g, s adaptáciou nebol žiadny problém. Je to individuálne, záleží to od toho, v akom stave je krčok a či sa už neotváraš. Tú prvú sekciu som dokonca mala o deň skôr, ako mi ju naplánovali, išla som na sálu hneď ráno po príjme, doktorka sa bála, aby som nezačala rodiť spontánne.

beatrixmario
14. mar 2014

Baby, prosim poradte mi,kde ste Mali Planovanu sekciu a preco?velmi mi pomozete.dakujem

babychriss
13. apr 2014

Prva sekcia tyzden pred TP. Druha sekcia 2dni pred terminom.
Ja si myslim ze je to induvidualne ale od toho ukonceneho 38tt 😉

vladka.t
4. sep 2014

ahojte, chcem sa opytat, ked ste mali planovanu sekciu,platili ste nejake poplatky?

zaza218
4. sep 2014

@vladka.t nie,ja som mala 2/krat sekciu a neplatila som

vladka.t
4. sep 2014

@zaza218 dakujem ,vsade naokolo tolko poplatkov ze aspon jedno +

radacak
15. jan 2024

Žienky ,o plánovanej sekcii rozhoduje môj gynekológ? ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre