Odber pupočníkovej krvi, tkaniva a placenty

24. aug 2021

Viete mi poradiť ako je to s tým odberom pup. Krvi/tkaniva a placenty? Je zdrav. Poisťovňa ktorá tento úkon alebo časť prepláca? Ak ste si dali robiť tento odber, aký presne?? Len ten štandardný, alebo ste si dali prémium a na všetko? A cez akú,, firmu'' by ste mi odporučili?? A v konečnom dôsledku- boli ste spokojné? Vopred ďakujem za zdieľanie vaších skúsenosti..

petamich
24. aug 2021

nie poistovna to nepreplaca ani jedna a pokial viem na slovensku je len jedna spolocnost, ktora ten odber pupocnikovej krvi robi a uskladnuje, resp. robi ho priamo na sale personal a nasledne posiela ako biologicky material 🙂

my sme sa rozhodli si ho nedat a radsej nechat dotepat pupocnik, hlavne si prestuduj na co sa na slovensku naozaj vyuziva, za mna ma minimalne vyuzitie pri liecbe tazkych ochoreni a pouziva sa az ako sekundarna nie primarna liecba, primarna liecba je myslim iba v plastickej chirurgii (bunky) ale mozem sa mylit a casom sa nieco zmenilo 🙂 toto by som si isto nastudovala

ladybug138
24. aug 2021

Poistovna to nepreplaca...a je len jedno spolocnost na to, personal v porodnici je vyskoleny...ja si prave myslim, ze vyuzitie je uzasne, ak by sa nedajboze stalo, ze dietatlo ochorie, napr.na leukemiu, tato krvicka ho vie zachranit...

leniel
24. aug 2021

Po dlhom zvazovani sme nedali. Nechali sme radsej dotepat pupocnik. Rocne vydavky s uskladnenim su tiez vysoke, ako aj odber samotny, a na SK je myslim za poslednych 15 rokov len 5 pripadov, kedy vobec pouzili tu uskladnenu krv. Ano, o 10-15-20 rokov sa veda posunie vpred a mozno jej najdu vyuzitie aj castejsie, ale mna to nepresvedcilo.

bluka2
24. aug 2021

Šanca, že to padne na úžitok je asi taká ako že výhras v lotérii... Fakt má väčší zmysel nechať dotepat ten pupočník

mmbudiakova
26. aug 2021

Cez https://www.cordbloodcenter.sk a vybrali sme prémium, ale bohužiaľ poisťovňa neprepláca.

jarkap1
27. aug 2021

@bluka2 aky ma zmysel nechat dotepat pupocnik? Netusim, preto sa pytam? Robiato v kazdej porodnici?

bluka2
27. aug 2021

@jarkap1 bábätko má pomerne dosť krvi v pupočníku na objem krvi v svojom tele, určite na nete sa dajú dohľadať čísla. Takto bude mať celý objem svojej krvi, železo a všetko čo tam je. Si zober, ako sa človek cíti po odbere krvi. V pôrodniciach na toto často podľa toho čo som čítala neberú ohľad. Sama som sa im 2 krát vyhla. Prvej sme tu šnúru odstrihli pri placente a nechala som ju tak aj 2 dni, kým úplne vyschla. Ale to podľa mňa ani nie je potrebné, stačí aj 15 minút povedzme alebo proste nechať dotepat (to sa tým do dostáva ešte krv zo šnúry do bábätka)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre