Odber pupočníkovej krvi

mika89
20. jan 2021

Ahojte, prosím Vás, máte niektorá skúsenosti s odobratím pupočníkovej krvi? Konkrétne od firmy CORD BLOOD CENTER🙂

Ďakujem za odpovede ❤️

jaja1979
20. jan 2021

@mika89 áno, mám práve sme odstúpili od zmluvy po 13 rokoch

alexis617
20. jan 2021

Ja m 11 rokov uskladnenú

mika89
autor
20. jan 2021

@alexis617 a ste spokojná? 🙂

mika89
autor
20. jan 2021

@jaja1979 mali ste s nimi zlú skúsenosť? Ďakujem za odpoveď 🙂

martinastaj
20. jan 2021

My máme už 12 rok , akurát som platila ročne uskladnenie.

chrummka
20. jan 2021

Pupočníkova krv - obchod zo strachom
Pupocnikova krv patri dietatu a ak sa necaka na jeho dotepanie, tak to ma pre dieta negativne nasledky. Hoci reklamy na odber pupocnikovej krvi sa nam snazia nahovorit opak, pouzitie odboratej pupocnikovej krvi je velmi zriedkave a zdaleka sa nevyrovna tomu ucinku, ktory dieta ziskava, ked jeho pupocnik dotepe. http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10112/11506...

Pozri si toto a sama si urob názor. Mne stačilo vyjadrenie dr ako často sa to použije.

vikusjk
20. jan 2021

@mika89 my sme dali nasej odobrat a platime uskladnenie uz deviaty rok. Ci som spokojna neviem, asi som, ked to platim :D Akoze nikdy som to nejak neriesila, ci spokojna, alebo nie, lebo nemam velmi s cim byt spokojna ci nespokojna. Beriem to ako poistku. Odber som ale mala lacnejsi, stal ma nejakych 200 € a rocne skladne je okolo 60 €.

simca06022011
20. jan 2021

Inak my to tiez platime, 10 rokov vlastne teraz... a teda ja neviem, mam take zmiesane pocity.. uz som aj uvazovala, ze to zrusim.. myslim, ze sme k tomu dostali aj nejaky papier, kolko jej bolo, do kolko kg deitata (?) a tak.. a bolo to dost nizke cislo, cize neviem napr. ak a dieta viac ako 50kg tak sa to nebude dat pouzit, alebo co.. Proste celkovo neviem na co, kedy, ako sa to da pouzit.. ci to nie je iba tahanie penazi z ludi, pretoze okrem tej faktury kazdy rok, zaidne informacie nedostavame o nicom...

tani777
20. jan 2021

Moj nazor je,ze je to obrovsky biznis. Pupocnikova krv patri babatku,ak sa pupocnik nenecha dotepat,dieta strati az 1/3 objemu krvi,co je u takeho maleho cloviecika strasne vela.
Lekari zvyknu strasit,ze ak nechaju dotepat pupocnik,tak moze mat dieta horsiu novorodenecku zltacku,tomu tiez neverim,starsej ho strihli hned a bola zlta este dlho,mladsej dotepal cely a nemala zltacku vobec
Takisto vraj u deti,ktore nemaju dotepany pupocnik,je vacsia pravdepodobnost,ze budu v 6m mat anemiu,pripadne horsie hodnoty zeleza v krvi (toto neviem,ani jedna moja zatial odber krvi nemala)

orangiiina
20. jan 2021

@jaja1979 tiež ma zaujíma, prečo ste odstúpili. Pomohli by mi nejaké reálne skúsenosti od mamičiek, aby som si urobila názor. Je ohľadne toho málo informácií.

jaja1979
21. jan 2021

@mika89
@jaja1979
@mika89 Ani nie zlú, ale žiadnu. Dali sme si odobrať krv pri narodení, podľa toho, koľko ml odoberú, na toľko kg v neskoršom veku sa krv vraj môže použiť. Nám vyšlo 45 kg hmotnosti. No a syn má už ďaleko viac, tak načo to budeme platiť, keď by to už v prípade použitia aj tak bolo málo... Skôr si myslím, že je to jeden veľký biznis.... Ale ak to niekomu pomohlo, tak OK. Ja by som do toho už nešla.

alexis617
21. jan 2021

@mika89 inak to neriešim beriem to ak poistku pre moje deti mám odobraté množstvo ktoré by malo postačiť pre 80 kg človeka vraj, to mi tvrdili ročne platím 51 € za uskladnenie krvi

beata
24. jan 2021

Ahojte. Mam 3 deti, najstarsi ma 13 rokov. Prave mi prisli faktury, a po tolkych rokoch, tiez mam dilemu, ci to neni nejaky biznis, kedze som za ostatne roky nepocula ziadne spravy o tom, ako, komu to pomohlo, pritom, casto pocujem nestastne pribehy deticiek, ze maju rozne vazne choroby ...

viiila76
23. jan 2023

@jaja1979 dobry den. amky bol postup pri vypovedi?dakujem

lusy558
5. feb 2023

Dobry vecer aj mna zaujma odstupenie od zmluvy po 10 rokov.

alexis617
7. feb 2023

@viiila76 prosím aj na mňa kliknite aj ja chcem odstúpiť od zmluvy ďakujem

viiila76
3. máj 2023

Ahojte. Treba pozriet zmluvu, vypovednu lehotu. Ja som tam mala, myslim 6 mesiacov. Na tento rok som im uz ale nic neplatila, napisala som vypoved zo zmluvy a poslala im to emailom. Nasledne mi napisali, ze mi poslu dobropis na fakturu. Z mojho pohladu to bola velka chyba do toho ist, su to vyhodene peniaze. 🙄

dejnuskaa
5. sep 2023

Ahojte, aj ja som mala odber PK a este aj 10 rocne skladne zaplatene. Tiez som sa nechala nachytat pod tarchou "tehotenskych hormonov". Uz mam podanu vypoved a plynie mi "vypovedna lehota" polrocna. Je v poriadku, ked mam zmluvu podpisanu z Obcianskym zdruzenim a faktura mi prisla na Svajciarsku akciovku? Riesil to niekto. Je to pravne v poriadku?

eeeeerika
18. mar 2024

@viiila76 ahoj, prave riesim odstupenie, podala som 3.1.2024, aj navratku ako maju nalozit s odberom...8.2.24 som sa im pripomenula, ze nemam ziadne info, tak odpoved, len ze ziadost eviduju, tak som to nechala tak... mala som zaplatene obdobie 12.03.2023 - 11.03.2024, tak k tomuto datumu som ziadala ukoncenie zmluvy, ze nemienim platit uz nic... a teraz v piatok 15.3.24 som mala v poste fakturu na dalsie obdobie... tak som im pisala, ze nech to stornuju, dobropisuju... tak teraz na mna vytiahli, ze doba plynie az od 01.02. a ze to aj tak musim zaplatit a potom mi vratia alikvotnu cast k datumu ukoncenia, ale ten datum ukoncenia mi nikde nenapisali... ziadala som ich, nech mi poslu teda ukoncenie k 31.7.2024 a nech opravia fa na obdobie od 12.3.-31.7.2024, ze to som este ochotna zaplatit a nic... neviem co mam robit... ako si ziskala dobropis na fa?

viiila76
18. máj 2024

@eeeeerika ahoj, prepac, ze tak neskor odpovedam, az teraz si citam spravy.. Dopredu som im nic neplatila, nedavaju uroky z omeskania. Emailom si ich ziadala o prerobenie faktury, napisali mi, ze mi poslu dobropis po uplynuti lehoty, tak som na neho pockala a zaplatila az potom.

eeeeerika
20. máj 2024

@viiila76 ahoj, v pohode, davno doriesene 🙂 tetusky si medzi sebou nedali info, fa stornovali, ukoncili mi to k pozadovanemu datumu 11.3.2024 🙂 nic som uz neplatila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre