Hrozba predčasného pôrodu

14. sep 2021

Kočky, lekar mi na poslednej poradni pri vysetreni krčku povedal, že krcok nedrží, ako má, a ze je tu hrozba predčasného pôrodu. Som 26 tt, mam nariadeny kludovy rezim, magnezko a utrogestan. Prosím o rady, čo presne robiť, čomu sa vyhnúť a ako zabrániť tomu najhoršiemu? Tiež prosím o rady, kedy spozorniet, kedy ísť k Dr, čo na sebe sledovať?

luci_ba
14. sep 2021

Ahoj, ja mam prisny kludovy rezim tiež. Teda som na PN, ležím, chodim len na wc a sprcha, jesť. Žiadne upratovanie, varenie, dvihanie ťažkých vecí..

autor
14. sep 2021

@luci_ba a tiež ten istý dôvod?

nikpa
14. sep 2021

Máš robiť presne to čo ti povedal lekár. Kludovy režim znamená ležať, na wc, do sprchy a polihovat. S ničím sa v žiadnom prípade nenadrapovat, ale rovnako je veľmi dôležita psychická pohoda. Si len v 26tt, to je veľmi málo, držím palce a dúfam, že máte ešte veľa týždňov tehotenstva pred sebou 🧡

luci_ba
14. sep 2021

nie, ja mam na to iný dôvod.

xxx23
14. sep 2021

Ahoj ja som lezala cele tehotenstvo + nemocnica… hlavne nic nerob len sprcha a wc… pozeraj telku, citaj knihy… drzim palce

autor
14. sep 2021

@nikpa
@xxx23
Ďakujem pekne ❤️

vaneska
14. sep 2021

Rob co ti povedali. Hrozba neznamena ze aj predcasne porodis. Hlavne klud a iba fakt na wc, sprcha, ziadna vana. Kludne mozes este aj prenasat. Je tu skupina Predcasniatka, kludne sa pridaj a opytaj sa aj tam bab. Pripadne na fcb skupina Predcasniatka a rizikove babatka. Ja som rodila v 28tt a mala bola palculienka, mala len 710g. Teraz je to uz velka 3,5 rocna vymyselna slecna. Takze nenechaj stres a strach zvitazit, to je zly radca. Drzim palce 😊

autor
15. sep 2021

@vaneska ďakujem krásne za povzbudivé slová 😊 Tvoja dcérka je určite bojovníčka, verím, že celý život bude rovnako silná ako pri narodení ❤️ pevné zdravie prajem 🍀

vanda323
15. sep 2021

No mňa pri Laure pri tretej dcérke takto domov nepustili...bola som v nemocke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre