Epidurálna analgézia pri pôrode a vysunutá platnička

hanaxxx
19. aug 2021

Ahojte, som v 36tt a teraz som sa nahodou v par prispevkoch tu docitala, ze by vysunuta platnicka mohla byt kontraindikaciou pre epiduralku pri porode. Neviem, ci je to pravda, ale chcem sa spytat zien, ktore vedeli, ze maju vysunutu platnicku v krizovej oblasti, ci im epidural pichli a ci to predtym vobec ony s niekym konzultovali. Mne naposledy robili MR chrbtice pred rokom, bohuzial nemam doma vysledok a uz si nepamatam o kolko som mala platnicku vysunutu, zajtra chcem ist k obvodnej po vysledky, aby som sa na to mohla v najblizsej poradni spytat gynekologa (a dufam, ze dovtedy neporodim). Kazdopadne odkedy som otehotnela, bolesti chrbta nemam ziadne a to minuly rok som ich mala naozaj zle. Takze ani neviem, v akom stave mam tu platnicku teraz, ci sa to nezlepsilo, ci nezhorsilo, ked subjektivne sa citim dobre. Rozmyslam tiez, ze je urcite kopec tehotnych, ktore mozu mat tiez vysunute platnicky, ale ani o tom nevedia, lebo bolesti (zatial) nemaju a teda EPI im kludne pichnu. Rozmyslam, ze ak by to mala byt zasadna kontraindikacia, tak by nejakym sposobom museli zistovat stav chrbtice pred kazdym podanim EPI. Alebo to beru tak, ze nemas bolesti, tak chrbticu mas v poriadku a ak pichnutie EPI do na prvy pohlad bezproblemovej chrbtice skonci s nejakymi nasledkami, tak ma pacient smolu?

riderka1
19. aug 2021

sprchový gél do pôrodnice

riderka1
19. aug 2021

@riderka1 ospravedlňujem sa, toto som sem pridala omylom.. 🤦🏼‍♀️

medeaa
23. aug 2021

@hanaxxx ja mam vysunute platnicky v bedrovej casti, jednu dokonca operovanu. Nikto neriesil, ked som sa pytala, ci to moze prekazat pri epi. Nebol problem to pichnut.

ursula27
5. nov 2021

@hanaxxx ako po porode? Stale vas trápi platnicka?

vanda323
5. nov 2021

@riderka1 😄😄😄😄

hanaxxx
autor
9. nov 2021

@ursula27 porod bol cisarskym rezom a bolesti tak ako v tehotenstve ani po porode sa nevratili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre