Aký je postup v nemocnici po odtečení plodovej vody?

zitaje
25. sep 2013

Je tu kopec tem o plodovej vode, ale mna by zaujimalo, aky je postup, ked pridem do porodnice s tym, ze mi odteka, pripadne odtiekla voda, v termine. Zatial bez kontrakcii. Dava sa vyvolavacka? Caka sa? Alebo este nieco ine? Dakujem za reakcie 🙂

katkas1
25. sep 2013

@zitaje mne ju pustali pri oboch detoch, ale pri prvom som mala bolesti a tak som sa otvarala pri druhom som nemala ziadne bolesti a bola som uz otvorena na 5 prstov tak pol hodinu po pusteni vody mi dali vyvolavacku pretoze ani tak som nemala kontrakcie

zitaje
autor
25. sep 2013

@katkas1 toto je moje 3.tehotenstvo, pri prvych dvoch ani neviem kedy mi odtiekla voda, zrejme az na sale.

Mna zaujima prave ta verzia, ked plodova voda odtecie samovolne ale nie su kontrakcie - co vtedy robia v nemocnici?

lila69
25. sep 2013

@zitaje Mne voda praskla o 4 tej rano, do nemocky som prisla o 5tej. Urobili monitor, vstupne vysetrenie... a caka sa na kontrakcie - u mna nastupili slabe o 7mej.
Inak je postup taky, ze sa caka na prirodzeny rozbeh porodu (v normalnych porodniciach) a az ked sa to nerozbieha dava sa vyvolavacka.

darkchoco
25. sep 2013

@zitaje mne zacala doma,na recepcii vytiekla,vysetrili ma,lahla som si,napojili na monitor a cakalo sa ale kontrakcie do hodiny prisli...slabe,ale zvysovali na intenzite,prijali ma o 1:00 porodila som 11:10.

kajustek2007
25. sep 2013

vyvolavacky a suchy porod to su ine bolesti zazila som ked jedna so mnou rodila na sucho vrieskala ako besna.neni dobre ked odtecie voda.

zitaje
autor
25. sep 2013

@lila69 super, toto som chcela vediet, vdaka 🙂
Takze vlastne mozem cakat aj doma 😅

katkas1
25. sep 2013

@lila69 ano caka sa na prirodzeny priebeh ale po odteceni vody musi byt dieta do 18 h na svete a ak maternica nevyvija ziadnu aktivitu tak je musia dopomoct

zitaje
autor
25. sep 2013

@kajustek2007 tak neni dobre, ale co narobis? To si clovek moc nevyberie...

lila69
25. sep 2013

@zitaje No, ak ti odtiekla tak radsej bez do tej nemocky, je to jednoznacny dovod ist, lebo hrozi aj nieco take ako "prepadnutie pupocnika" sice sa to stava malokedy,ale nahoda je blbec... Takze chod, tolko to tam uz prezijes 🙂

kajustek2007
25. sep 2013

@zitaje ved prave porod sa naplanovat neda aj mna to caka za 6 tyzdnov uz mam strach 😒

lila69
25. sep 2013

@katkas1 Ano, suhlasim, je nejaka lehota dokedy dieta musi po odteceni vody von a samoska ak to nejde prirodzene, tak skusia rozbehnut otvaranie a kontrakcie a ak nepomoze, tak sekcia.

laurika25
25. sep 2013

@zitaje mne odtiekla voda v piatok o 2 rano,v sobotu kontrolovali a voda mi postupne odtekala,mysleli si,ze porodim,kontrakcie som nemala ziadne.V nedelu mi davali vsetko mozne na vyvolanie porodu ale nakoniec bol z toho urgent
CS poobede nakolko drobec stracal odozvy stdiecka.Tak u nas to trvalo skoro 3 dni a bez kontrakcii a bolesti.

sense
25. sep 2013

@zitaje mne odtiekla skoro cierna plodova voda bola som uz v nemocnici,najprv to zobrala porodna asistentka na kontrolu ci je to ozaj voda lebo som nevedela co to je a potom za polhodinu nastali kontrakcie kazde dve minuty, len som sa neotvarala oxitocin mi nepichali ale bola som stale na pasoch....

sense
25. sep 2013

@kajustek2007 moja sa inak tiez narodila uplne sucha a uplne modra ...

zitaje
autor
25. sep 2013

@lila69
@kajustek2007
no ja sa prave neviem rozhodnut, ci to mam brat, ze mi odteka... cosi zo mna miestami odteka, ale nie je to nijak masivne, ziadne take, ze mi tecie po nohach, praveze je toho malicko. A zajtra mam poradnu, takze tak ci tak pojdem do porodnice.

sense
25. sep 2013

@zitaje ak si nie si ista daj si vlozku a chod k lekarovi a bud ta poslu domov al. si ta tam nechaju

zitaje
autor
25. sep 2013

@sense moja voda je krasne priesvitna a maaalinko...

zitaje
autor
25. sep 2013

@sense no ale staci zajtra, nie? Teda v pripade, ze mi nezacnu kontrakcie...

lila69
25. sep 2013

@zitaje Tak pokial si si neni uplne ista a je toho malicko, tak do zajtra to pocka. Ja som si ista bola, lebo toho tieklo na litre 😀

nina233
25. sep 2013

Mne odtiekla voda rano o 4ej, o 7ej prichod do porodnice, ziadne kontrakcie, otvorena na 1cm. Na obed otvorena na 2cm, stale bez kontrakcii. O 17ej vyvolavacka (dovtedy ziadne kontrakcie, otvorena stale na 2 cm), o 21ej porod. Bol to prvy porod, tak nemam s cim porovnat. Ale hovori sa, ze vyvolavacka + porod nasucho skutocne stoja za to 🙂

ematko29
25. sep 2013

@zitaje ja neviem či stačí zajtra.Aj ked voda odteká pomalinky môže sa dostať infekcia ak je to dlho.Ja keby som si nebola istá tak,by som zavolala do nemocky aporadila by som sa.ináč mne odtiekla voda ráno o 5:15 ahned som šla do pôrodnice.Nemala som kontrakcie ,ale po hodine sa pomaly začali rozbiehať samé 🙂

hradnapani
25. sep 2013

@zitaje ja si tak pamatam, ze po zacani odtekania treba prist do nemocnice do 2-3 hodin, ale preco, to uz neviem. A mala by si porodit do 24 hodin, takze ak sa nebude porod rozbiehat sam, vstupia do toho procesu lekari.
Ja som prisla do troch hodin do nemocnice a to som mala len ledva slabe bolesti a myslela, ze porodim o dobrych par hodin, ze mam kopu casu a napokon dieta bolo na svete do tristvrte hodiny (a ani to extra zvlast ani nebolelo, takze su to len famy o hrozostrasnom "suchom"porode) . takze ak je to tvoje tretie dieta, tak si myslim, ze poradnu zajtra uz mozno nestihnes 😝

obcansr
25. sep 2013

@zitaje tak mne odtiekla plodová voda , išla som do nemocky a tam mi urobili sono a dali ma na vzdycháren, kde mi pomaličky stale odtekala voda , sledovali ozvy celú noc, moc som sa nevyspala lebo ma každú hodinu budili na to ktg či ako sa to volá a bolesti mi začali až ráno okolo 8 hod , dali klistír a čakala som čo bude, prezerali ma či sa otváram ale až okolo 12 hod som mala už bolesti vačšie dali ma na salu ale až o 17,15 som porodila a nebola to žiadna slast to je pravda , každý to ma ináč možno dostaneš bolesti a budeš rodit , ja som už žiadnu vodu nemala ked som rodila ani sily ja nemám dobre spomienky na porod

nativanativa
25. sep 2013

@zitaje mne odtiekla doma voda rano o deviatej , tak sme bezali rychlo , pritom som ani nemusela , ani kontrakcie som nemala , lezala som tam asi 12 hodin , otvorena len na 1,5cm , doktor mi dal cipok na otvorenie asi okolo tretej poobede , o piatej ma pozeral , stale stav nezmeneny , povedal ze ked neporodim do skoreho rana , idem na sekciu , od siedmej kontrakcie a o deviatej som uz ani nevedela jak sa volam 😀 , o pol desiatej na porodnom stole - aby mi nebolo malo tak este dva cipky som dostala - to som bola uz na 6 cm otvorena a o desiatej na tri zatlacenia bol maly vonka 😉

zitaje
autor
25. sep 2013

@obcansr ja sa prave kvoli takemuto scenaru do porodky nejak nehrniem... radsej si pospim doma ako tam.

No a ako sa tam dostane infekcia? Ked ma ani nevysetruju, sama si tam neleziem samozrejme, vlozky / gatky menim, pijem, cize voda sa zrejme dotvara, babo sa hybe...

nativanativa
25. sep 2013

@zitaje inak k tej infekcii - ja som dostala atb cez kapacku , trochu som sa zlakla , ale sestricka bola mila a povedala mi ze pri takomto odteceni plodovky sa bezne davaju atb aby sa predislo infekcii kvoli babatku

anicka87
25. sep 2013

@zitaje mne odisla voda o 12,30, hned do nemocky, tam som dostala hned na prijme prvu /a jedinu/ kontrakciu. vobec nepostupoval porod ani po vyvolavackach dvoch. 12 hodin som tam lezala a driemala, absolutne nic sa nedialo, tak nakoniec sekcia

januliku
25. sep 2013

Mne zacala odtekat voda 2 dni pred terminom. Do hodiny som bola v nemocnici, ale uz total premocena. V nemocnici ma prijali, urobili vysetrenia, dali na monitor a cakali na kontrakcie. U nas v PB sa caka 24 hodin na kontrakcie. Kedze nenastupili, dali mi po 24 hodinach vyvolavacku. Kontrakcie nabehli do 15 minut a za 4,5 hodiny bola mala na svete. Je dolezite ist do nemocnice pokial voda odteka, mne za tych 24 hodin dali 3 davky antibiotik, aby mala nedostala infekciu, kedze som uz mala vody velmi malo. Tiez som sa nemohla moc hybat, lebo mala bola v podstate bez vody a hlavickou narazala dole. Cele kontrakcie som musela lezat na porodnom stole (ziadne prechadzanie, fitlopta a pod.). Drzim palce a odporucam ist hned do nemocky.

obcansr
26. sep 2013

@zitaje no ano lenže ty už čakáš 3 dieta a čo ak sa ti aj kontrakcie dostavia a budeš rodit? a infekcia sa može vytvorit ked ti všetka voda vytečie mne tiekla postupne nie všetko naraz , to je otázne čo sa bude diat lebo každá sme iná aj mne potom dali antibiotika cez kapačku

obcansr
26. sep 2013

@januliku no ja som sa hýbala ale na tej fitlopte som sa uskákala a nič vobec to nepomáhalo, tiež som dostala antibiotika

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre