Výpovedná lehota pri výpovedi nájmu prenajímateľom.

amelia000
30. mar 2020

Ahojte, sice som uz pisala pravnicke ale cakam na odpoved tak ci niekto nevie ci ked prenajimatel dava vypoved najomcovi &711
Vrajze kvoli porusovaniu bytoveho poriadku. Je tam tiez vypovedna lehota 3 mesiace? (Pripadne tolko kolko je dohodnute v zmluve)

gabrielapatrik
30. mar 2020

@amelia000 ja si myslím, že v prípade porušenia bytového poriadku, môže byt aj okamžitá. Ale to je len môj názor. Okamžitá myslím, do 30 dní od doručenia výpovednej zmluvy.

draik
30. mar 2020

@amelia000
Trojmesačná, ak nie je dohodnutá dlhšia a ak sa zmluva riadi Občianskym zákonníkom.
P.S. Ja som tu s kolegami vo voľnom čase, preto je lepšie sa pýtať verejne.

jallka11
30. mar 2020

ak to v tej zmluve nie je uvedené inak tak by to malo platiť

amelia000
autor
30. mar 2020

@draik cize v ziadnom pripade nemoze prist zajtra s nejakou okamzitou vypovedou a odovzdajte mi kluc? ( tak to planuje) aj ked deti porusili domovy poriadok s tym ze hadzali vajicka z okna ale ti vo februari a prislo jej upozornenie od majitelky. Tak sa majitelka ohradza tym ze toto je dovod na okamzite skoncenie najmu a nema narok na 3 mesacnu vypovednu :/ katastrofa s ludmi.

joannita
30. mar 2020

@amelia000 tak ako zas..... Ano nemoze vas vyhodit zo dna den a ked mate zmluvu podla OZ tak vypovedna je 3 mesiace, ale pochoote aj ju. Katastrofa s vasimi detmi, nie s prenajimatelkou!
Ked mate zmluvu podla kratkodobeho najmu bytu (co je mizne kedze mate deti) tak tam je vypovedna kratsia, resp. Podla dohody. Ved treba pozriet zmluvu.

amelia000
autor
30. mar 2020

@joannita moje dieta je este v mojom brusku 😂

joannita
30. mar 2020

@amelia000 tak co pises o detoch co hadzali vajicka?

amelia000
autor
30. mar 2020

@joannita tak asi to nieje o mne 🙂

joannita
30. mar 2020

@amelia000 aha ok, tak je potrebne sa vyjadrovat jasnejsie 😉 a je jedno koho su deti. Deti vyhadzuju vajicka z okna a ty pises ze katastrofa s ludmi? Katastrofa s detmi bez ohladu na to koho su.

amelia000
autor
30. mar 2020

@joannita toto tu rozoberat nebudem otazka bola inaksia 🙂

gelory
30. mar 2020

Tak musíte to mať uvedené v zmluve. Tam si sa niečo také nedočítala?

joannita
30. mar 2020

@amelia000 jasne viem. Len pisem z pohladu prenajimatela..... Tiez prenajimam byt.

korunka1
30. mar 2020

@amelia000 a to hádzali do nej, že jej to tak vadí? A majú to hádzanie vajec zakomponované v domovom poriadku, že sa tým oháňa? My sme ako deti za silného socíku hádzali balóny s vodou z okna.Vo vchode sme mali plukovníka, ktorý našich hnal na voľby, ale kvôli tomuto nevystrájal

amelia000
autor
30. mar 2020

@korunka1 nehadzali do nej :D proste ju len chce hocjako vystvat z najmu a este ani vypoved z najmu nevidela a to zajtra uz chce majitelka kluce. Tak led taka majitelka je vadna tak teraz sa bat ze nech ju niako neodzube. Preplatky nedoplatky za vodu atd..aby si potom daco nevymyslela..

maminkasisa
30. mar 2020

@amelia000 tak je to jej byt, asi ma nejaky dovod, aby najom skoncil

vevesh
30. mar 2020

@maminkasisa tak nech je prenajimatelkin dovod akykolvek, pokial najomca normalne plati, tak sa musi drzat bud zmluvy alebo zakona (alebo oboch...)

amelia000
autor
30. mar 2020

@maminkasisa
@vevesh no dovod za zistil ...najomkina sa s nou stretla a normalne porozpravala ze je szco a ze si bude hladat lacnejsi podnajom ze cj sa s nou bude dat dohodnut na vypovedi z najmu...tak uz tam to zacalo . Majitelka bytu sa boji ze nebude mat vyplateny najom..ale takto reagovat sa mi zda vela ..