Vypátranie majiteľov z listu vlastníctva

sofimatko52
10. mar 2021

Dobrý večer prajem.
Prosím Vás pekné neviem kde sa obrátiť alebo sa čoho chytiť. Potrebovala by som poradiť v nejakých veciach.
Takže začnem asi tak.
Pred 25.rokmi sme si zakúpili dom,ten dom bol postavený ešte v 70.rokov. Pri danom domu sa nachádza hospodarska budova ktorý ešte postavili starý majtelia čiže majtelia ešte v 70.rokov.
Majtelia v tom čase neriešili kto je vlastníkom pozemkov,proste bol voľný maly pozemok postavili si tam budovu.
Mi sme to odkupovali už v 90 rokov,tým že ta hospodarska budova je v ich vlastníctve. Že to patrí im. Mi to využívame dodneska. Len ta budova je už úplne zchatrana a potrebuje rekonštrukciu. Tak sme začali pátrať ako to vlastne je.

Takže je to takto vlastníkom pozemkov je farský úrad čiže cirkev. Ale budova má iných vlastníkov vyše 12,a ktomu je to evidované v katastri ako novostavba. Čudujem sa svetu ako to je možné. Aby sme boli ešte v obraze to len 35mštvorcove.
Takžemusim vypátrať tých 12 majiteľov, aby sme mohli odkúpiť tu HB . Ale ako ich mám vypátrať keď v katastri je uvedené len mená. Žiadna adresa ani dátum narodenia nič. Ak by mi s Tym niekto vedel poradiť tak sa mi ozvite,prosím. Ďakujem pekné

sofimatko52
autor
10. mar 2021

@sofimatko52 snáď mi niekto pomôže 🥺🥺

klaudy22
10. mar 2021

@sofimatko52 skusali ste kontaktovat priamo kataster? aj ked na Lv nie su uvedene cele mena a adresy, urcite by mali archivovat nejake zmluvy ( kupnopredajne, darovacie), zacala by som asi tam

bea2bea2003
10. mar 2021

Pozri ritul nadobudnutia, za každým menom bude. A podľa toho sa odpichneš.

bea2bea2003
10. mar 2021

Prepáč tirul nadobudnutia

petus998
11. mar 2021

Urcite poznate parcelu pozemku dajtesi gov.mapka ge vsetky parceli vlastnici aj s adresami tam najdete mi sme to tak tiez riesili cez mapku ked sme potrebovali zistit vlastnika zahrady za nasim dvorom

sofimatko52
autor
11. mar 2021

@petus998 v poriadku ďakujem pekné. Skúsim že sa to podarí

dmk_1
11. mar 2021

Ked su to stare udaje, tak da sa poziadat kataster, za poplatok samozrejme poskytnu info. Bud napisat list alebo skusit zavolat niekomu, kto ma tu prislusnu agendu.