Neevidovaný právny vzťah. Čo to znamená v katastrálnej mape?

Zodpovedané
18. dec 2023

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala na nejasnosti v katastrálnej mape, kde máme s manželom podiel 1/1.

Ako spôsob využívania pozemku je uvedené, že ide o pozemok, na ktorom je postavená bytová budova označená súpisným číslom (spoločná nehnuteľnosť - pozemok nie je spoločnou nehnuteľnosťou). Druh právneho vzťahu - Neevidovaný.

Čo si mám predstaviť pod tým, že je neevidovaný právny vzťah?

Mohlo dôjsť k nejakým zmenám?

Prečo tam nie je uvedený druh právneho vzťahu, že: Vlastník pozemku je vlastníkom stavby postavenej na tomto pozemku?

Môže to znamenať, že bytovú budovu vlastní niekto iný?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade zrejme neexistuje parcela registra C ale iba parcela registra E (staršia evidencia). Odporúčala by som Vám obrátiť sa na príslušný katastrálny úrad a požiadať o vysvetlenie.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk