Slovenský pozemkový fond

2. mar 2021

Zdravím všetkých, prosím, prosím, nemáte niekoho známeho alebo nerobíte priamo na slov. pozemkovom fonde? Poviem rovno, že mi ide o čas... 15-dňová zákonná lehota... ďakujem za pomoc

nelca0510
2. mar 2021

Veľa stastia. Oni maju vždy veľa času.

diaalex
2. mar 2021

Manžel čaká 1,5 roka na odpoveď na list, ževraj je to v štádiu riešenia 😁😁😁

autor
2. mar 2021

@nelca0510
@diaalex baby, nestrašte ma 😂 ja dúfam, že sa to vyrieši rýchlo. Lebo už nám idu nervy prasknúť.

simca06022011
2. mar 2021

moj znamy tam isiel osobne a doslova sa v BA z tade nepohol kym to s nim neriesili. A ja som cakala na odpoved skoro 4 mesiace, a ani neriesili nic, len my poslali vseobecny o nicom list. A to nebol kovid. A naozaj. Radsje si dajte nieco na nervy.. ked tak skusajte telefonicky otravovat, ale neviem ci sa to vobec da tam dovolat 🙂

4stanka4
2. mar 2021

My sme s nimi riešili 3 roky pozemok...takze o nich nechcem v živote už počuť. Veľa šťastia.

sofimatko52
30. máj 2021

@4stanka4 prosim vas veľmi pekné 🙏🙏🙏🙏môžem poprosiť čo ste riešili a ako ste dopadli s pf.ďakujem

4stanka4
30. máj 2021

@sofimatko52 riesili sme odkupenie medze aby sme mohli urobit premostenie k domu. Jednalo sa o 16m2 . Museli sme dat na ich pokyn vypracovat ZP ktory bol prt platny lebo znalec tam dal sumu asi 3€/m2 (viac ten pozemok naozaj nemal hodnotu) a oni nam tam drbli 28€/m2! Neodvolavali sme sa sa uz lebo sme to potrebovali doriesit ☹ uz to vsak mame vo svojom vlastnictve ale robia vsetko preto ab cloveka co najviac osklbali a este sa nehanbili poslat sek aby sme im uhradili vsetky naklady na postovne.

ivpo
25. jún 2021

My čakáme na vyjadrenie uloženie inžinierskych sietí.. dokonca som mala "známu" na regionálnom pozemkovom fonde a nevybavila to, lebo boli pred "reštrukturalizáciou" a mali iné priority. Od 1.6. sa organizačne zmenili. Podľa info zo stavebného úradu - keď nemusíš riešiť pozemkový fond, nerieš a hľadaj alternatívy. Niektorí naozaj čakajú 1-2-3 roky. Ja zatiaľ čakám 7 mesiacov, píšem, volám, urgujem. Ale nenapadlo ma ísť tam osobne a sadnúť si tam, kým mi to nedajú do ruky :D :D :D :D

maruska987
14. sep 2021

Ahojte,

pracovala som na Slovenskom pozemkovom fonde niekoľko rokov, kľudne sa s otázkami môžte na mňa obrátiť🙂

nelca0510
14. sep 2021

@maruska987 je normálne,že pol roka sa rieši vymaž vecného bremena,ktore sa automaticky zrušilo kolaudacnym rozhodnutím a stále pýtajú nové a nové dokumenty? Má infolinke mi len povedali že mám čakať,že nemajú zákonné lehoty.

maruska987
14. sep 2021

áno na SPF je normálne všetko....a je pravdou, že nie sú povinní sa riadiť žiadnymi lehotami

maruska987
14. sep 2021

samozrejme sa môže stať že pýtajú od Teba dokumenty, ktoré nepotrebujú, neviem to takto posúdiť, musela by som vidieť papiere....na fond nastúpilo veľa nových ľudí, takže môže sa aj to stať...

nelca0510
14. sep 2021

@maruska987 to vieš,v zmluve čo máme je treba 1 papier a už vypýtali ďalšie 4. To,že nemajú zákonné lehoty ok,ale neodlisujú na mail,nič. Len chcem vedieť či sa to pohlo,lebo ten vymaž bude trvať ešte ďalšie 2 mesiace.

maruska987
15. sep 2021

nie všetky veci je potrebné riešiť cez Slovenský pozemkový fond, sú veci, ktoré sa dajú riešiť aj iným spôsobom, len ľudia o týchto možnostiach nevedia.... a je to oveľa rýchlejšie, záleží na individuálnom posúdení záležitosti, ktoré chce daná osoba riešiť..., samozrejme sú veci, ktoré musia ísť len cez SPF....

bronislava26
11. nov 2021

@maruska987 mozem sa tá opýtať ohľadom odkúpenia pozemku vo vlastníctve SPF? Je to pozemok, ktorý susedí s našim domo.

maruska987
11. nov 2021

@bronislava26 pýtaj sa

maruska987
12. nov 2021

@bronislava26 musíš napísať podrobnosti, z toho čosi napísala neviem o aký pozemok ide , preto neviem ani odpovedať

bronislava26
30. nov 2021

@maruska987 teraz som si vsimla odpoved 😁 no, ide o pozemok, ktorý je medzi našim domom a domom nášho suseda (cca 4 x 11 metrov - je to taký obdlznik) a my sme si postavili dom pred rokom a susedia tu žijú už cca 5 rokov a majú tento pozemok, kôry je ale vo vlastníctve SPF, ohraničený plotom tak že to vyzerá že je ich. To že to nie je ich pozemok sme zistili až keď sme si na katastri pozerali či nás už zapísali, a vtedy sme si klikli na vedľajší pozemok a zistili sme že nie je ich...radi by sme sa dohodli a dali si to napríklad na polovicu (my to chceme na ovocné kríky) a či teda budeme mat nárok na to aj my keď si dame žiadosť alebo budú prihliadať viac na susedov, ktorí tu žijú omnoho dlhšie ako my?

bronislava26
30. nov 2021

@bronislava26 samozrejme chceme ísť najskor za susedmi a sa s nimi dohodnut

loginexistuje
30. nov 2021

@bronislava26 a susedia maju na tom pozemku stavbu ? ci je to oddeleny pozemok geometrickym planom a evidovany na separatnom LV
ty urcite nemas pravo vobec cokolvek ziadat a ze davat si ho na polovicu to je uplne mimo misu pozemok ue vo voastnoctve SPF nemate na neho narok
co sa tyka suseda je tam otazka ci je to odclenneny pozemok (ak ano nema pravo ani on ak je SPR jeden z vlastnikov pristupuje sa zasa inak ale teda mali by to susedia riesit odkupenim od SPF co mozno aj riesia

loginexistuje
30. nov 2021

@bronislava26 ale samozrejme sa mozes potom dohodnut s nimi na odkupeni myslim s vlastnikom ak je to odcleneny pozemok a je vlastnik SPF tak s nimi (za uhradu samozrejme) alebo vymena za iny pozemok

simca06022011
30. nov 2021

@bronislava26 narok nam nemá a nebude mat nik. Otázne je ako majú schválené oplotenie ak im dovolili oplotit "cudzí" pozemok. Ak ten pás chcete, treba si ho odkupit od pozemkového fondu ALE je otázne ci ho predaju, nám napr. nepredali.

maruska987
1. dec 2021

@bronislava26 opäť veľmi nejasná situácia, takéto veci je potrebné vidieť na mape, všetko to opisuješ z Tvojho pohľadu..., avšak z toho čo píšeš právny nárok nato nemáš ani Ty ani sused....vždy keď dávaš žiadosť na SPF musí byť veľmi dobre zdôvodnená v zmysle zákonných možností....

bronislava26
2. dec 2021

@maruska987 Dakujem za odpovede, v podstate je to pas pozemku medzi našimi pozemkami, samozrejme susedov ak sa rozhodneme to riešiť oslovíme a opýtame sa na ich názor a či by mali záujem aj oni, bez ich vedomia by sme to určite neriešili, v prvom rade nám záleží na dobrých susedských vzťahoch...keď som volala na SPF, tak mi povedali že si mám normálne napísať žiadosť s číslami parciel a vysvetlit, prečo by sme ho chceli odkúpiť a že oni potom určia človeka, ktorý sa tým bude zaoberať a zhodnotí to cele... skúsim sem dať nákres toho pozemku neskor...cela minulosť tohto pozemku je taka, že pred mnoho rokmi (sú to desiatky rokov, neviem presne koľko) sa budovala cesta ktorá viedla cez povodne pozemky pôvodných majiteľov (nie terajších) na druhej strane a mesto alebo SPF alebo iny organ im v podstate “dal” tento pozemok ( tak nám to vysvetlili iny susedia) na miesto toho pozemku kde vybudovali miestnu komunikáciu, ale keď sme sa začali o to zaujímať tak sme zistili že nikto nikomu nič nedal keďže jediným vlastníkom je SPF a susedia ho majú dá sa povedať len tak oplotený a užívajú ho ako keby bol v ich vlastníctve...to či už nie sú na to financie alebo chuť riešiť odkúpenie z ich strany a dať si to neporiadok sme zatiaľ nezisťovali... ale keď vidime na katastri nehnuteľnosti, že je vo vlastníctve SPF tak sa nám legitímne núka možnosť pokúsiť sa o odkúpenie...

nelca0510
2. dec 2021

@bronislava26 @maruska987 dobre poradí,poradila aj nám a aspoň vieme, na čom sme 🙂
Ja ti len poradim,začni čím skôr,keďže mi to už riešime trištvrte roka. Oni majú čas.

ana13
25. mar 2022

@maruska987 prosím Vás aké iné možnosti sú?? Ďakujem

maruska987
1. apr 2022

Dobrý deň,

dávam do pozornosti nový interný pokyn SPF účinný od 17.3.2022, ktorým sa značne obmedzia možnosti vysporiadania podielového spoluvlastníctva, jediným riešením už bude potom iba tá žaloba na súd.

bebaa17
13. apr 2022

@maruska987 dobry vecer, mame ziadost na spf uz 8 mesiacov ohladom vecneho bremena vodomernej sachty ktora by mala byt umiestnena na ich pozemku plus pristup na nas pozemok cez ich cestu, neviete mi priblizne povedat ake su tam cakacie lehoty na ich vyjadrenie co sa tyka tohoto? Vyvolavam tam, vzdy len daju urgenciu zevraj si to dotycna pani precita...uz sme zufali a to sa mi vyjadrila ze nam to napise do 2 mesiacov...je z toho 8 a dotycna nedviha telefon, neodpisuje na mail...dakujem vam za odpoved 🙂

maruska987
13. apr 2022

@bebaa17 Dobrý deň, to som prekvapená... pretože tieto veci oproti ostatným idú rýchlejšie do par mesiacov...

nelca0510
13. apr 2022

@bebaa17 ja vám tak poviem, že riešime už rok vymaz večného bremena a nič sa nepohlo. Veľa zdaru a nervov.