Pokuta za prechod na koľajniciach

simonie8
11. feb 2022

Dobry den,
Chcem sa spytat ci tu je niekto kto sa vyzna do pokut od policajtov. Dnes sesternicin syn dostal pokutu kvoli prechodu cez zeleznicne priecestie, priznam sa ani ja osobne som nevedela ze sa nesmie chodit cez kolajnice, obzvlast ked tade prechadza denne polka dediny ale ano, zakon je zakon. Policajti chceli dat pokutu 50€ na mieste ale jej syn nemal hotovost. Vraj poslu teda domov na adresu šek so sumou ktoru jej syn prepocul, vraj mu policajt povedal ze to nebude 50€ a spomenul nieco so sumou dvadsat - neviem tym padom ci 20€ alebo 120€ alebo 1020€. Vraj podla zapisov uvidia a daju najmensiu ciastku. Sek maju poslat do niekolkych mesiacov, chcem sa preto spytat ci niekto nevie alebo nema skusenost kolko tymto padom mozu platit? V okoli co som sa pytala hovoria ze to bude 20, dalsi ze 120 ale nepoznam ja ani oni osobne ziadneho cloveka ktory pracuje s policiou.
Dakujem

blumie
11. feb 2022

@simonie8 ja som teda nedostala pokutu, ale ako studenti sme mali skratku od vlaku cez kolaje, ktore ale neboli funkcne kedze to boli pozostatky starej trate, ktora nikde neviedla. A obcas tam zeleznicni policajti sledovali a za "par" kolajnic bola pokuta 50e, teda ked clovek siel cez 4 kolaje teda 2 pary, po ktorych by siel vlak tak to bolo 100e. Dufam, ze to zrozumitelne pisem. Co sa tyka toho 20 na konci ak to tak pocul, tak asi to bude max 120e. Mozno preto, ze to nebolo zaplatene na mieste? Netusim 🤷‍♀️. Ale 1020e to urcite nebude. To je prehnane.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sima1415
11. feb 2022

Za toto pokutu nemal dostať pokiaľ neboli rampy spustené , ale pokiaľ nič nepodpísal na mieste tak nič mu nepríde ;)

sima1415
11. feb 2022

@cocolino234 priecestie je na prechod cez cestu, pokiaľ nie je podchod/nadchod tak jediná možnosť je ísť cez priecestie takže pokiaľ neboli spustené závory tak môže prechádzať kolko chce

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
draik
11. feb 2022

@simonie8
V správnom konaní 20 až 300 eur. Na mieste 10 až 50 eur.

simonie8
autor
11. feb 2022

Áno prepacte zle som sa vyjadrila nie priecestie ale iba samotne kolajnice bez ramp alebo zavor. Je to skratka z dediny do dediny.

sima1415
11. feb 2022

@cocolino234 vieš čo mala som kadejakých kolegov čo si honili ego na deťoch a dávali pokutu aj na rampach ....

sima1415
11. feb 2022

@simonie8 tak či onak pokiaľ chlapec im nič nepodpísal na mieste tak ho len chceli vystrašiť 🙂

simonie8
autor
11. feb 2022

@sima1415 práveže podpísal, najprv sa s nim len vraj normalne rozpravali a potom mu povedali že dostane pokutu. On ani nevedel, a osobne ani ja alebo z rodiny že sa tade nesmie chodiť.

sima1415
11. feb 2022

@simonie8 tak potom ako už bolo spomínané od 20 do 300 a máte ponaučenie do budúcna

draik
11. feb 2022

@sima1415
Ako keby podmienkou uloženia pokuty bol nejaký podpis...

e1i
11. feb 2022

@sima1415 brata tiez raz tak chytili, nemal peniaze pri sebe a rovno mu dali poukazku ktoru som potom musela ist zaplatit na železničnú policiu

simonie8
autor
11. feb 2022

No a hlavne jemu dali podpisat papier ale ziadny papier za priestupok. Teraz sa bojime ze si mozu uctovat kadekolko a hocico. Ved vieme aki su policajti

kiki68
11. feb 2022

@simonie8 zial ta pokuta je na mieste, ze vymakli jeho zrovna , no smola. Ale prechadzat takto je urcite nebezpecne. Nikdy nevies ci nepojde napr nejaky nakladny vlak. Uz dost ludi takto zahucalo a casto je to tym, ze bud tadial chodi polka dediny uz roky alebo je podchod nejak blbo a daleko. Ale zaplatit to musia

zojazoja
11. feb 2022

Ja sa tejto teme odborne vôbec nevyznam, ale mozu dat aj neplnoletemu podpísať policajti papier bez zakonneho zastupcu?

ibrunova
11. feb 2022

Takže priecestie alebo prebehoval cez koľaje?

simonie8
autor
11. feb 2022

@zojazoja nikde nie je napisane ze je neplnoletý

simonie8
autor
11. feb 2022

@ibrunova prebehoval cez kolaje

sima1415
11. feb 2022

@draik nie ale pokiaľ na mieste nepodpíše svop alebo záznam o podaní vysvetlenia tak mu nemôžu dodatočne vystaviť pokutu nakoľko on musí podpísať že skutočne spáchal tento priestupok a nemal na zaplatenie blokovej pokuty ;)

draik
11. feb 2022

@sima1415
Znovu sa mýlite.

ibrunova
11. feb 2022

@simonie8 a akože mu dali niečo podpísať a poslali ho domov? Určite ste sa dobre pochopili?

zojazoja
11. feb 2022

@simonie8 aha, cize to je uz dospely syn.

sima1415
11. feb 2022

@draik je možné že za posledný rok čo nie som v práci to zmenili ale dovtedy vždy musel byť spisaný záznam

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatik91
11. feb 2022

Klasické správne konanie, kde sú spravidla vyššie sumy ako na mieste v blokovom konaní.
Inak, raz som za toto platila pokutu aj ja, asi 10 rokov dozadu, ale po krátkom flirte stačilo policajtom 10,-€.

zojazoja
11. feb 2022

@cocolino234 🤣🤣🤣 pamiatka 🤣..

simonie8
autor
11. feb 2022

@ibrunova áno dali mu podpisat papier s tym ze pride domov šek

ibrunova
11. feb 2022

@simonie8 takže podpísal asi nezaplatenku.

draik
11. feb 2022

@sima1415
Môže sa priznať k priestupku, čo má spravidla za následok nižšiu pokutu, pretože vec je vybavená v blokovom konaní resp. je vinníkovi vypísaný šek na pokutu nezaplatenú na mieste.
Čiže vôbec nemusí podpísať, že spáchal priestupok. V takom prípade prebieha dokazovanie v správnom konaní.