Umelé prerušenie tehotenstva zo zdravotných dôvodov

lulu2807
16. máj 2022

Dobrý deň chcela by som sa spýtať či niektora s vás bola 2x na upt (bez žiadnych odsudzovaní a podobne) prvý x som bola mlada a sprostá a trz musím ísť skrz zdravotných dôvodov
Strašne sa bojím že by som nemohla mat potom deti 😞

ninka99865
16. máj 2022

@lulu2807 a aké sú tie zdravotne dovody? Fakt sa to nedá inak? 😞

lulu2807
autor
16. máj 2022

@ninka99865 hrozí mi otrava krvi zapali mám nevedia mi nasadiť ani antb

ninka99865
16. máj 2022

@lulu2807 to mi je ľúto :(

dazdovka
16. máj 2022

@lulu2807 kamaratkina mama bola takto, ale viackrat, lebo nemali s manzelom kompatibilne nieco v krvi, uz neviem, proste zla kombinacia DNA, normalne mala potom este tri deti ale s inym muzom...

lulu2807
autor
16. máj 2022

Počula som už aj jq že niektoré ženy boli viac x alebo mali spontánny potrat a museli ísť na kyret čo je skoro ten istý zákrok
Len ja sa tak strašne bojím že už nebudem môcť mat deti že niekedy normálne rozmýšľam ci mám ísť ci nie 😞

zuzanka.zuzu
16. máj 2022

niečo sa môže pokašlať už aj prvý krát, to neovplyvníš... ale ako vidíš aj na tejto stránke, niektoré ženy boli x-krát lebo sa im nedarí mať bábo (moja známa bola 4x iba čo vieme, čo priznala, možno aj viac krát, mali veľké problémy, asi 10 rokov skúšali ale furt sa niečo pokašlalo - teraz majú zdravú cca 2r dcérku 🙂 )

alexandra2010
16. máj 2022

Ty ako matka si v popredi,ked Ti hrozi zavazny stav. A ako zdravotnik poznam mnoho pripadov, ked po potratoch sa podarilo bezproblemove tehotenstvo. Drzim palce.

martina123s
16. máj 2022

@lulu2807 neboj sa, urcite v buducnosti budes moct mat dieta, je vela zien, ktore podstupili prerusenie viackrat a maju x dalsich deti

bboossoorka
16. máj 2022

Bola som 3 krát. Raz bolo postihnuté hneď mi povedali ze zomrie počas tehotenstva a použijú ho na biologicky materiál. Potom ďalšie odišlo dva krát samovoľne.

bboossoorka
16. máj 2022

Nemala som problém mat dieťa znova hneď ako som chcela. Drz sa

kiki68
16. máj 2022

@lulu2807 a preco nenasadia kortikoidy? Ako kamoske drzali zapal od crohna, vysoke crp pomerne kortikoidmi cele mesiace. Dieta je zdrave. Nemusia byt iba atb nasadene.

sevcikovaa
16. máj 2022

Ja mam za sebou dva 20tt a 9tt nedobrovolne ☹️
Prvy krat poskodili maternicu tak to bol beh na dlhu trať kym som mohla mat babo a teraz uz neriesim...doma mam 2deticky( no predcasne narodene) krcok je upne oslabeny po kyretazach....vela zalezi od lekara aky je citliví😉

any_soj
16. máj 2022

@lulu2807 ahoj. Veľmi odporúčam obrátiť sa niektorého z moderných lekárov, ktori si nehľadajú ľahkú cestu pre seba, ale liečia mamu aj dieťa... Napríklad Dráb v Bratislave, alebo Wallenfels v Žiline. Aspoň telefonicky, oni vedia poradiť aj niečo blízko k tebe, na koho sa obrátiť. Antibiotiká sú rôzne a mnohé sa môžu aj v tehotenstve. Sepsa je samozrejme vážny stav, v 21.storočí je v pohode liečiteľná. Ja som mala len takmer, po pôrode, ale bála som sa vtedy veľmi že zomriem. Vplyvom kadečoho, asi hlavne zblaznenych hormónov. Bola to veľmi krehká chvíľa a viem si predstaviť, že keď ti lekár nakázal ísť na potrat, tak to vidíš ako jedinú možnosť. Ale fakt nie je lekár ako lekár. Mnohé veci sa dnes dajú bezpečne riešiť inak ako potratom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre