Som v 8. týždni a musím podstúpiť zákrok zo zdravotných dôvodov

nikol_l
17. mar 2022

Ahojte ❤ chcem sa opýtať, len tých ktoré si tým už prešli. Je to pre mňa veľmi citlivé a psychicky bolestivé, zajtra idem na zákrok. Od kedy som sa dozvedela, že zo zdravotných dôvodov musím podstúpiť vyčistenie maternice a stratu bábätka, tak plačem. Otehotneli ste aj po zákroku? Alebo už s tým bol problém. Nebojim sa tak zakroku, už som mala ťažšie operácie,
skôr toho duševného zdravia po a že budem mat problém s otehotnením. Mám 24r s priateľom sme spolu takmer 5r takže bábätko bolo chcené. Ďakujem vám za každú odpoveď😔🙏

kikus_96
17. mar 2022

@nikol_l mala som spontánny potrat. Viem čo prežívaš. Po zákroku som otehotnela bez problémov na prvý šup 🙂 a zajtra má už 5 mesiacov.

nikol_l
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
e1i
17. mar 2022

@nikol_l po zákroku sa odporuca o 3 m snazit sa

vorkola
17. mar 2022

Nepodstupuj umely potrat,.obycajne sa po porode da do poriadku aj maternica,,a budes mat radost aj z babetka aj sa ti vycisti maternica.Ked ti tam co i len milimeter zostane po kyrete z babetka ,prave to sa moze zvrhnut aj na onko.Prave ze po UPT, vela zien ma okrem psycho aj ine ochorenia ,castokrat aj onko,

nikol_l
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
17. mar 2022

@nikol_l prepac viem ze to velmi tazko prezivas, ale vobec nevies co je najlepsie pre dieta. pre teba je najlahsie dat to prec, lebo sak "mozno" bude chodre. drzim palceky nech tqo das psychicky

poopsie
17. mar 2022

Mne nejde do hlavy, že prečo ste si nedávali pozor, keď si vedela, že berieš silné lieky 🤔

limoncino
17. mar 2022

@kacena4 otázka znela, či si ma dieťatko nechať, ak hrozí, že bude postihnuté? Nie, neznela. Myslíš si, že sa autorka dostatočne netrápi, že sa takto musela rozhodnúť? Tak jej treba ešte naložiť a napísať čo si napísala?
Niekedy treba použiť mozog skôr ako niečo napíšeš.
@nikol_l veľmi Ti držím palce

berkyd
17. mar 2022

@nikol_l hneď po 3 mesačnej pauze ktorá sa odporúča po zákroku som otehotnela. Veľa síl a držím palce ❤️

kacena4
17. mar 2022

@limoncino prave ze som ho pouzila a radi mi aj moje svedomie ozvat sa😘

evkano1402
17. mar 2022

Aj ja som brala lieky so silnym teratogennym ucinkom, ale podmienkou uzivania tychto liekov bola antikoncepcia resp. 100% sexualna abstinencia. Neviem, neupozornil ta na to, ten kto ti predpisoval lieky?

limoncino
17. mar 2022

@kacena4 tak Tebe je lepšie na duši aj svedomí a autorke je možno horšie, aj tak sa na to dá dívať 🤷

ckatka
17. mar 2022

@nikol_l nerozmyslala si dat si spraviť trisomy testy? Genetické poškodenia a mutácie odhalia už v 10tt. Ci pôjdeš na zákrok o tri týždne skôr alebo neskôr to už je jedno nie? A potom.- co najskôr spraviť morfologicky ultrazvuk, najlepšie u Dr. Holana alebo Cunderlika a pod....
Babo nemusi byt poškodené. Príroda je mega mocná....
Ja som takto.otehotnela keď som bola chorá...
10 rokov nič...A zrazu.ked mi bolo zle ako psovi ešte som aj covid asi mala, bum...

yoxinka
17. mar 2022

Moje prvé tehotenstvo skončilo v 9.týždni MA, nasledovala kyretáž, lekár mi odporučil 3mesiace neotehotnieť. 5mesiacov po kyretáži som bola tehotná, syn má 10rokov, potom som mala ďalšie 2deti, žiadne problémy neboli 🙂.

any_soj
17. mar 2022

@nikol_l ahoj. Mrzí ma, že ti je ťažko, ale nemusíš. Proste naozaj pravda je, že nemusíš. Vždy existuje iné riešenie. Odporúčam kontaktovať doktora Ivana Wallenfelsa, Mareka Drába (to je ten, čo napríklad vybavuje úspešne operácie razstepu chrbtice v zahraničí a prináša to už aj na Slovensko) či Matúša Chudu. Vedia skontaktovať aj s inými odborníkmi, podľa druhu problému. Zvlášť Marek Dráb, s tým by som asi začala. Inak k tým najlepším lekárom, ktorých spomínaš.... Potrat je všeobecne považovaný za pre lekárov jednoduchý zákrok. Za oveľa väčších odborníkov považujem tých, ktorí pomáhajú ženám a deťom ináč, naozajstne, ako napríklad spomenutý Dráb a jeho tím. Vedeli by ti o tom hovoriť mamy, ktorým pomohol. Aj napríklad lekár a genetik, ktorý objavil príčinu Downovho syndrómu, celý život pomáhal ľuďom s ním, chodili za ním z celého sveta, a nikdy sa nezmieril s tým, že jeho objav, ktorý môže pomáhať, vedie k selekcii týchto ľudí a ich usmrteniu pred narodením. To sú skutoční odborníci. Mimochodom - všetky naše deti raz zomrú, a žiadne nie je dokonale zdravé. To je proste fakt. Podstatné je, čo urobíme s časom, ktorý nám bol darovaný. Milovať a nechať sa milovať je to podstatné. Ked nám zomrela zdravá dcéra v 38.tt, práve vtedy som si uvedomila, že by som čas s ňou nechcela vziať späť, prísť on. Že som vďačná za ňu. Oveľa viac trpí dieťa s leukémiou (kamoška si také adoptovala, už v procese zistili, že ma leukémiu, ale nevzdali sa ho), než napríklad dieťa kvôli spomínanému DS. Ak chceme ušetriť naše deti rizika utrpenia, nesmieme mať vôbec žiadne deti. Prajem ti veľa vzájomnej lásky 🙂

nikol_l
autor
17. mar 2022

@poopsie milujem tieto mudrlanské reči, ale ved aj som to čakala. Ďakujem každému za povzbudenie a pekne správy❤ k ostatným - laskavo sa starajte o seba, lebo mudrovať dokáže každý. Pozor sme si dávali pani. No stane sa aj tak, žiaľ to bol teraz môj prípad. Otázka bola úplne niekde inde každopádne.

nikol_l
autor
17. mar 2022

@limoncino Ďakujem krásne. Vidím, že sa nájdu stále aj empatické, milé ženy🙏🙏

elementissa
17. mar 2022

@nikol_l držím ti palce, aby si sa rýchlo zostavila, fyzicky aj psychicky. Tu si veľa žien myslí, že mať postihnuté dieťa, ktoré vyžaduje 24/7/365 až do konca života je úplná malina a to najlepšie, čo ťa môže stretnúť. Nevšímaj si také komenty. Ty vieš, aké sú pre a proti a rozhodla si sa podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Držím ti palce, nemusíš sa obávať, si mladá, určite sa ti ešte podarí otehotnieť, keď po dieťati túžiš 🙂 🙂 🙂 nech to dobre dopadne!

nikol_l
autor
17. mar 2022

@elementissa Veľmi pekne Ti ďakujem za odpoveď taktiež. Samozrejme, neoplatí sa k tomu vyjadrovať🙂 zbytočne stresy pre mňa aj bábätko kvôli tupym názorom keď nevidia do toho hlbšie, len čo kto chce😌👌 Ja som tá posledná čo by chcela zle ale to tu niesom nikomu povinná dokazovať. Ďakujem krásne za všetky rady, či kontakty na odborníkov skúsenejších žien.🙏🍀 Vážim si to a určite využijem. Nájdu sa ženy ktoré si tým prešli a vedia, chcú pomôcť, snazia sa poradiť naozaj, dokážu súcitiť, byť citlivé a empaticke.❤ K ostatným - škoda slov🤮😉

selena_luna
17. mar 2022

@nikol_l ach mrzi ma tvoja situacia a velmi ma mrzia aj komentare zien ktore nechapu ze kazda z nas ma vlastne svedomie a vlastny zivot. Ja som po kyrete cakala 3m. Na druhy cyklus teda 4 m po strate som otehotnela opat. Teraz som v 29 tt a mala je zdrava a ok. Klop klop. Vsetko bude dobre ❤ drzim ti palce silno.

nikol_l
autor
17. mar 2022

@selena_luna Ďakujem naozaj! A veľmi Ti držím palce taktiež nech zdraví dôjdete do cieľa🙂. Čítam tu od viacerých žien, že majú zdravučké deti aj napriek komplikáciám z minulosti❤🙏 to je najviac 🍀

zoeeoz
11. máj 2022

Po zlých testoch by som uvažovala rovnako, lebo viem ze ja by som to nedala a nie to babo. Ak by náhodou tak Dr. Holáň kvoli morfu 🙂

kikusha2212
11. máj 2022

K tomuto len tolko, zazila som pocit, ked mi dieta zomieralo pred ocami na silne krvacanie do mozgu. V tie chvile som prosila o jeho zivot, aj ked by mal ostat postihnuty. Len aby mi ostal. A tak sa aj stalo. A ja som najstastnejsia, ze ho mam ❤️

kikusha2212
11. máj 2022

Ospravedlnujem sa, neskoro som si uvedomila, ze je to stara diskusia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre