Samovoľný potrat bez kyretáže

mantilka
13. júl 2020

Ahojte. Je tu niektara po samovolnom potrate a potom už nesla na kyretaz? Chcem sa opýtať aký bol priebeh zotavovania. Mne lekár po 14 dňoch povedal, že by som už nemala vôbec krvácať
Zajtra budem mať výsledky hcg a uvidí sa...možno kyretaz. ☹️ Na ultrazvuku nič nevidel v maternici len to krvácanie sa mu nepozdava. A tiež ako prebieha kyretaz..budem hospitalizovaná, koľko dní?

malicka_mysicka
13. júl 2020

@mantilka ahoj, ja som na kyretaz uz nemusela, krvacala som tyzden, potom tyzden spinila. Hcg po dvoch tyzdnoch som mala 3 a ze do 10 je to okej.

mantilka
autor
13. júl 2020

@malicka_mysicka Brala si aj nejaké lieky?

malicka_mysicka
13. júl 2020

@mantilka nie, nic.

princess59
13. júl 2020

Ja som mala samovolny potrat pred týždňom, maternicu mám čistú. Krvácala som veľmi veľa v deň potratu, a potom ešte trošku 3 dni. Odvtedy už len spinim uvidíme dokedy. Ale lekár mi už ďalšiu kontrolu nenaplanoval a ani krv na hcg mi nebral. Ak by sa.mi niečo nezdalo, mám sa ukázať....

selest
13. júl 2020

Krvacala som semtam tak mierne este asi mesiac ale nie vkuse. Asi tak ako po porode. Mne praveze povedali ze sa mozem cistit az tych 6 tyzdnov. A az po 6 tyzdnoch som robila test na hcg. Ale zas ak sa lekarovi nieco nevidi tak asi by mal on posudit.

mantilka
autor
13. júl 2020

Teraz sa mi to zdá už menej. Aj to je tiež otázne krvácanie, spinenie...či to správne viem zadefinovať.

mantilka
autor
13. júl 2020

Vďaka všetkým za odpoveď. Želám všetkým zdravé bábätká.

alikal
13. júl 2020

ja som krvacala este 6 tyzdnov kym sa mi vynulovalo hcg, ale ze tak dlho ti nebyva, ale ze kretaz je zbytocna ak hcg klesa a na sone nie je vidno zvysky zarodku. kyretaz sa robi iba na pol dna so vsetkym vsudy, a potom sa ide domov

asia83
13. júl 2020

@mantilka Po piatich hodinách od zákroku ma pustili domov. Zákrok trval 15 minút.

mantilka
autor
13. júl 2020

@asia83 vďaka za info a všetko dobre.

asia83
13. júl 2020

@mantilka Ďakujem. To už bolo pred dvoma rokmi, 18. júla. O rok na to, temer na deň presne (16. júla) sa mi narodil syn. Držím palce.

lucinka1988
13. júl 2020

@mantilka áno ja, vo februári som otehotnela, na konci marca som začala krvácať, krvácanie trvalo komplet 10dni až úplne prestalo, následne som išla na Hcg, bolo ešte zvýšené na 40, ale cca 2 týždne ako skončilo krvácanie bolo na 0. Musela som počkať do ďalej menštruácie, prišla presne o 6 týždňov, ďalsí cyklus som už otehotnela, pevne verím, že tentokrát to bude úspešné.

mantilka
autor
13. júl 2020

@asia83 gratulujem k synovi.

mantilka
autor
13. júl 2020

@lucinka1988 držím palcekty

kat66
30. júl 2020

@mantilka prvy samovolny potrat vo februari v 6tt - krvacala som asi 7 dni. 1 menstruacia prisla po 6 tyzdnoch . Teraz bohuzial druhy samovolny potrat :( v 6+1tt, krvacam uz 4 den. Som zvedava ako to bude dalej pokracovat. Som uz objednana na nejake vysetrenia aby sa zistila pricina preco sa to deje, aj ked stracam nadej :(

mantilka
autor
30. júl 2020

@kat66 Je mi to veľmi luto. 😢❤️Ver, že tie vyšetrenia pomôžu. Možno treba len nejakú liečbu nasadiť. Prajem Ti skoré zotavenie a tiež, aby to skoro vyriešili lekári a skoro si sa tešila z mamickovskych povinnosti

mantilka
autor
30. júl 2020

@mantilka
@kat66 No mne sa všetko skomplikovalo čo mohlo 😢..bola som na čistení, aj tam komplikácie nastali...aby ešte nestačilo o týždeň po kyrete zápal maternice. Takže okrem bolaveho srdca, mám strach z nemocnice...ale verím, že žiaľ aj strach časom pominie resp. sa zmierni.

kat66
30. júl 2020

@mantilka och tak to ma mrzi ze sa ti to takto skomplikovalo 😥 ja som sa presne preto bala kyretu ze by mi tam nieco pokazili. tak po prvom som sa modlila aby to cele odislo a nemusela som na cistenie 🙈 tento druhy potrat bol horsi v tom ze som uz mala vyvinuty plod a videla som ho cely ako vypadol 😥a teraz sa uz asi iba docistujem aj ked stale este idu zo mna zrazeniny. gynekologicka povedala ze nevidi uz nic, hcg mi pomaly klesa, o tyzden idem na kontrolu. teba automaticky poslali na kyret ci si dlho krvacala? hcg ti nekontrolovali ci klesa? neboj urcite sa ti to da dokopy len to chce cas. 😘musime byt silne nic ine nam neostava. daj si potom urobit aspon tie zakladne gyn. vysetrenia. mne vsetci hovorili ze sa to stava, 1x to netreba riesit, ale keby som bola vedela idem na vysetrenia skor..

seraa
13. aug 2020

@kat66 ahoj, ako dolho si este mala zrazeniny po potrate? Ja som potrarila 4 a dni po tom trosku krvácala ale na 4 den opat bolesti 3 h a ked som sla na wc zase vela zrazenin, mozno este viac nez v den potratu.. ale odvtedy my je uz lepsie a nemam kŕče ako som mala 4 dni. Na kontorlu pojdem az ked skončí krvácanie ak teda nebudú ziadne komplikácie. Ja dufam, ze sa to same vycistit lebo docistenie asi neprežijem

kat66
13. aug 2020

@seraa ahoj po potrate este asi 3 dni zrazeniny a potom dalsie 3 docistovanie s takym klasickym menstruacnym krvacanin. cize dokopy to cele trvalo 7 dni. potom som uz iba bola na odpich hcg ktore uz bolo na nule.

mantilka
autor
14. aug 2020

@kat66 Ahoj. Krvácala som 2 týždne aj hcg bolo ešte okolo 500, preto ma poslali na kyretaz.

seraa
14. aug 2020

@kat66 dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre