Príčina spontánneho potratu

mariocka440
8. apr 2023

Zdravím,

3x sme prišli o dieťatko. V 8., 9. A 11. týždni. Nikto však nemá záujem riešiť príčinu samovoľných strát....
Máme absolvované genetické, reproimunologické a aj hematologické vyšetrenie - všetko v poriadku.
Poznáte nejakého lekára / kliniku, ktorá má snahu riešiť aj príčinu?
Zažiť to ďalšíkrát, to už nezvládnem....

Ďakujem!

mimibabybell
8. apr 2023

@mariocka440 ahoj. Aj ja mam za sebou niekoľko. Vieš nakoniec mi pomohli 2 veci. Napriek tomu, že mi nič na hematologii nezistili, mi hematologička predpísala Clexanne na riedenie krvi a pichala som si každý večer celé tehotenstvo. A druhé bolo, čo tuším, že pomohlo, že sa za mňa modlil jeden kňaz. Strašne ma to mrzí za teba. Do detailu poznám, čo prežívaš. Posielam ti silu a objatie. ❤️❤️❤️

mimibabybell
8. apr 2023

@mariocka440 a ak chceš napíš správu... Aspoň ťa môžem vypočuť...

bublinka1426
8. apr 2023

@mariocka440 genetické testy? vysoké CRP? :( hormonálny profil ? auto imúnne ochorenie?

matus7030
8. apr 2023

@mariocka440 viem čo prežívaš. Zažila som 4x, aj keď vždy max. do 8.týždňa. Tiež nevieme úplne príčinu, absolvovali sme všetky vyšetrenia. U nás bude možno - nikto to nepovie nahlas ani nezaručí - problém v partnerových spermiách, keďže má zlý spermiogram (napriek tomu som 4x sponátnne otehotnela). My sme sa už rozhodli pre IVF, pretoze už to tiež nemám silu prežívať. Chodíme už do CAR - snáď to takto "riadene" vyjde. Držím palce an tebe 🙂

158polica158
9. apr 2023

@mariocka440 Na čo riešiť príčinu. Proste to tak je a hotovo . Netreba za všetkým hľadať dôvody.

cubos
9. apr 2023

@158polica158 akože načo riešiť príčinu??
Vy keď upečiete koláč ktorý sa nepodaril tak budete do nekonečna piecť podla toho rovnakého receptu??
Tu nejde o tento kolač ale o dieťa.
Kto toto nezažil čo autorka a mnoho dalších dievčat/žien tak to nikdy nepochopí.

@mariocka440 držím vam palce 🙏

aliaray1
9. apr 2023

@mariocka440 stitnu zlazu testy rozsirene v sukromnom labaku si si davala robit? Nedostatok hormonov v dosledku napr.hypofunkcie moze byt pricinou. Na endokrinologii robia len zakladne testy, mne ukazali, ze je vsetko vraj ok ale ked sme vysadili tabletky s lekarom, vsetko sa zrazu zasa otocilo hore nohami a tak ich beriem nadalej a je vsetko ok, MS nacas, nepriberam atd.

Po dalsie...ked uz mas za sebou 3 potraty, brala si vobec niekedy progesteron? - napis pls ktory a kolko, lebo duphaston je slaby.

any_soj
9. apr 2023

@mariocka440 tiež mám hematologiu v poriadku, ale dal mi môj doktor pichať clexane celé tehotenstvo. A hormonalny profil nespomínas - mne berie krv na progesterón a estradiol na každej poradni. Wallenfels v Žiline, ale celkovo všetci lekári v plodar.sk sa zaoberajú hormónmi viac než bežní

158polica158
9. apr 2023

@cubos tak ja síce dieta čakám ale teraz ma kludne ukrižuje, nie som jedna z tých ktoré neviem ako túžili po dieťati. Proste to tak prišlo tak je to tak a budem mamcou, no keby aj dieta že nemám nikdy by som s tým vedela žiť, nešla by som sa hádzať ako x ďalších . Treba sa aj boha spýtať prečo to tak je, nehľadat vo všetkom lekárov a diagnóz

mariocka440
autor
10. apr 2023

@158polica158 ked vas zacne boliet noha a budete krivat, tak budete v bolestiach a krivat cely zivot??? Nebudete hladat riesenie, aby ste bola v poriadku?? Asi budete...

cubos
10. apr 2023

@158polica158 to že Vám bolo jedno či budete matkou alebo nie tak to chápem a neodsudzujem ale tak isto sú ženy ktoré strašne túžia byť matkou a bez toho bábätka by celý svoj život cítili prazdnotu a asi aj žiaľ.
Niektoré páry bojujú strašne dlho pre tento pocit, stať sa rodičmy.
Keď už spimínate Boha tak by ste nemali odsudzovať ženu pre takúto túžbu 🙂

Druhá vec.. "opýtať sa Boha..."
A čo tak zamyslieť sa že v akom svete žijeme?
Nezdravá potrava, voda, vzduch aj životný stýl a na koniec aj samotná genetika 🙂

Keď by ste odišli do CAR a videli tam tolko ľudí ktorý majú problém s počatím svojho dieťaťa, všetkých vekovích kategorii, tak by Vám asi prišlo že za tým nebude Boh ale niečo úplne iné, dnešná doba 🙂

mariamagdalena9999
4. máj 2024

@matus7030 dobrý deň. Mám podobný problém. Ako ste to prosím Vás zvládli?podarilo sa.

aliaray1
4. máj 2024

@matus7030 ahoj, a od momentu ako si zistila tehotenstvo, brala si progesteron?

mariamagdalena9999
5. máj 2024

@aliaray1 nie nebrala,prepísal clexane 0,4ml a anopyrin 100mg protect.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre