Môžem sa slobodne rozhodnúť pre interrupciu?

27. apr 2024

Ahojte, ak som kvôli nedopatreniu otehotnela môžem sa slobodne rozhodnúť pre interupciu alebo musím mať na to nejaký dôvod?

liaka
27. apr 2024

Nedopatrením to sa dá ako? Pri každom sexuálnom styku treba počítať aspoň 1% otehotnením.

autor
27. apr 2024

@liaka žiaľ praskol nám kondóm. Ešte sa nám to nestalo 😅

kamamurgasova
27. apr 2024

Tuším do 12 týždňa. Neskôr už len koly komplikáciám. Dá sa to krásne dohľadať na nete.

ysseba
27. apr 2024

Môžeš sa slobodne rozhodnúť, nikomu nemusíš hlásiť dôvod. Ak máš na mysli, či si to budeš platiť, tak áno - budeš si to plne hradiť sama.

fruitys
27. apr 2024

Na tomto linku máš 2 materiály, ktoré si môžeš prečítať v PDF náhľadoch - sú tam linky. Taktiež sú tam aj kontakty, kde vedia pomôcť, poradiť, napr. ALEXIS, myslím, že je to na zadných stránkach iba.

https://www.hfi.sk/clanky/473-letaky-nova-zena-...

Nechoď na interupciu, ak by si sa ma pýtala na radu.

stellarstar
27. apr 2024
sheila121
27. apr 2024

@ysseba dúfam že to stojí majland.

mandzula
27. apr 2024

@sheila121 nastastie to majland nestoji.
@autor mozes sa rozhodnut a nemusis nikomu nic vysvetlovat, najma nie tu.

viestta
27. apr 2024

Nemusis to nicim zdovodnovat, nikto sa ta na to nema pytat. Ak sa pyta, tak ide nad ramec jeho povinnosti ako poskytovatela zdravotnej starostlivosti

hopsas
27. apr 2024

Prosím ta nerob to, budeš ľutovať

lauriik
27. apr 2024

Mozes ist na interupciu bez udania dovodu 🤷🏼‍♀️ Nastastie zijeme v krajine kde to (zatial) mozne je - do 12tt 🙏 Zaplatis okolo 200€

vikiki29
27. apr 2024

@hopsas asi na to má dôvod. Či to dieťa vychováš a zabezpečíš ty?

nikha2809
27. apr 2024

@lauriik tak to pridaj, čo som zbežne pozrela, keď som dala upt cena všade takmer 500€

fruitys
27. apr 2024

@vikiki29 nechcem nijak búrlivo diskutovať, len chcem poznamenať, že toto sa dá tiež riešiť, stačí požiadať o pomoc na správnych miestach, viď. link vyššie, v brožúrach sú odkazy na niektoré inštitúcie, ktoré sa zaoberajú nečakaným tehotenstvom atď.

hopsas
27. apr 2024

@vikiki29 áno bez.problemov ak ho nechce ja si ho vezmem hneď teraz

hopsas
27. apr 2024

@vikiki29 a myslím to vážne

nikha2809
27. apr 2024

Inak autorka, nedá mi to to si ani nijako neriešila keď vám kondóm praskol?Nám sa to tiež raz stalo, dala som si tabletku po, aj keď samozrejme ani tá nieje stopercentná

anile12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
medda_beda
27. apr 2024

@hopsas Sú ženy ktoré to neľutujú lebo mali deti vtedy keď chceli mať.

sasesoe
27. apr 2024

Ahoj, nech sa už rozhodneš akokoľvek, ak by si chcela pomoc/pokecať, tak obrat sa na https://alexisporadna.sk/
Sú k dispozícii pre obe situacie

any_soj
27. apr 2024

Ahoj. Mrzi má, že ti dieťa skrížilo plány, isto je to ťažké. Len chcem povedať, že áno, môžeš sa rozhodnúť slobodne. A veľmi ti prajem, aby si sa naozaj rozhodla v slobode, absolútnej (napríklad pod tlakom, sklamaním či strachom človek nekoná slobodne, ale naopak pod vplyvom tlaku, strachu, atď). Ak sa chces rozhodnúť naozaj slobodne, veľmi odporúčam poradňu Alexis aspoň na pokec.

annm81
27. apr 2024

@hopsas Predpokladám, že jej zaplatíš aj ušlú mzdu a bolestné nielen za bezproblémové tehotenstvo, ale aj v prípade komplikácii, ktoré môžu skončiť aj doživotnými negatívnymi následkami. Lebo byť tehotná nebýva úplne sranda. A samozrejme, ak sa dieťa narodí s nejakou vážnou diagnózou, necúvneš a postaráš sa oň ako o vlastné.

Autorka, áno do 12. týždňa môžeš interrupciu podstúpiť z akéhokoľvek dôvodu, teda aj preto, že ide o neželané tehotenstvo.

hopsas
27. apr 2024

@annm81 zaplatím necuvnem lebo predstav si že sú také ženy čo deti chcú a nemôžu mať!!!

hopsas
27. apr 2024

@medda_beda a sú ženy ktoré ľutujú že svoje dieťa zabili

sissy27
27. apr 2024

@hopsas joj to sa ti lahko hra na spasitelku, ked urcite velmi dobre vies, ze sa to nikdy nestane, kedze to nie je legalne 😂
Ale podla mna by si teda mohla nejaku zenu financne podporovat - platit jej vydavky za vsetko, co si v suvislosti s tehotenstvom a materstvom uz nebude moct dovolit ako keby bola bezdetna.
Ak tuzis po dietati a nemozes ho mat zo zdravotnych dovodov, tak mozes predsa adoptovat dieta legalnou cestou ako mnoho inych.

medda_beda
27. apr 2024

@hopsas A čo, že sú? Teraz sa tým majú riadiť všetky?
Každý má vlastné svedomie tak nech si ho každý sam spytuje a nestará sa o rozhodnutia iných žien.

medda_beda
27. apr 2024

@hopsas Nepíš tu prosím ťa o ženách ktoré nemôžu mať deti.To, že si iná žena nechá dieťa neurobí z nás čo nemôžeme mať deti matku.
To sú jablká a hrušky toto.

hopsas
28. apr 2024

@medda_beda svet by bol úplne iný keby ženy nevrazdili svoje deti

annm81
28. apr 2024

@hopsas Dobre sa ti teoretizuje, ale vieme, ako v praxi končia prípady postihnutých detí v krajinách, kde je legálne náhradné materstvo - zrazu sa k nim nikto nehlási. Lebo každá adoptívna matka si predstavuje krásneho zdravého novorodenca. Prečo si neadoptuješ nejaké už narodené dieťa? Ak si nedáš ako podmienku jasne bielu pleť a žiadny zdravotný alebo mentálny hendikep, čakacia doba nie je vôbec dlhá.

Adoptívne matky si tiež neuvedomujú, aké riziká a diskomfort podstupuje náhradná matka. To vôbec nemusí byť len zvracanie po raňajkách a opuchnuté nohy. To môžu byť mesiace v nemocnici, mesiace bolestí. Môžu to byť roky bolestí, doživotne zhoršená kvalita života. Naozaj bez mihnutia oka tvrdíš, že si zoberieš na svedomie starostlivosť napr. o cudzie deti cudzej ženy, keď ona umrie pri pôrode?

To, že ty nemôžeš mať deti naozaj nie je niečo, prečo by bolo morálne ospravedlniteľné, že sa snažíš vyvolať výčitky u ženy, ktorá otehotnela, hoci sa pred tehotenstvom chránila - nie je to morálne v poriadku.

lauriik
28. apr 2024

@nikha2809 aha vidis. Tak je to drahsie nez som si myslela.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre