Vyšetrenie u gynekológa zdola v 16. týždni

majca1581
9. apr 2013

Ahojte baby...som v 16.t. a dnes ma doktor pozeral zdola ... neviete mi povedat že naco je taketo vysetrenie dobre alebo že co tym zistuje, lebo ma to ako dost bolelo a este kusok pobolieva , a zabudla som sa ho to opytat :D dakujem

sisaha
9. apr 2013

@majca1581 a doteraz ta nepozeral zdola? zistoval ci je krcok dobre uzatvoreny, tuhy a ci sa neskracuje

majca1581
autor
9. apr 2013

nie doteraz nie ...pretoze ja som bola prvy krat na ultrazvuku a este som nevedela ze som tehotna ...tak ale mala som priznaky a aj test bol pozitivny bol to asi 4 t. kedy mi robil 1 ultrazvuk a potom v 9t. sa chcel uistit ci je to ok ci plod funguje ako ma pretoze zaciatok tehotenstva je sam o sebe rizikovy..,.a teraz v 16 t. som bola dneska a robil vysetrenie zdola cize prvy krat ...je to moje prve babo

majca1581
autor
9. apr 2013

@sisaha nie doteraz nie ...pretoze ja som bola prvy krat na ultrazvuku a este som nevedela ze som tehotna ...tak ale mala som priznaky a aj test bol pozitivny bol to asi 4 t. kedy mi robil 1 ultrazvuk a potom v 9t. sa chcel uistit ci je to ok ci plod funguje ako ma pretoze zaciatok tehotenstva je sam o sebe rizikovy..,.a teraz v 16 t. som bola dneska a robil vysetrenie zdola cize prvy krat ...je to moje prve babo

sisaha
9. apr 2013

@majca1581 mna vysetrovala doktorka aj hned na zaciatku, pri kazdom sone..

majca1581
autor
9. apr 2013

@sisaha ale kazdy mesiac ti nerobila sono nie ??

argyro
9. apr 2013

@majca1581 každé vyšetrenie môžeš odmietnuť, žiadne nie je povinné 🙂 takže ak ti je niečo nepríjemné, nemusíš s tým súhlasiť. ja som v tehotenstve nemala žiadne vyšetrenie "zdola". A mnohé mamičky žijúce v zahraničí ti potvrdia, že tam sa počas tehotenstva zdola nevyšetruje bud vobec alebo len velmi málo, možno raz ku koncu tehotenstva..

krasneleto
9. apr 2013

@argyro a mnohe mamicky povedia ze starostlivost v tehu v zahranici je priserna.. ale je to vec pohladu.. naturalne matky za prirodzene porody by najradsej nemali ani poradnu a rovno rodili doma... ale to je ina tema

@majca1581 myslim ze povinne su tri utz... kontroloval krcok

majca1581
autor
9. apr 2013

@argyro dakujem ..ako chcela som to vediet lebo bolo to dost bolestive ☹

saska.t
10. apr 2013

@majca1581 ako clovek,ktory zije dlhe roky v zahranici a je tu vyborne zdravotnictvo ti mozem povedat,ze kazdy mesiac co pridem na kontrolu som vysetrovana zdola,kedze skusa,ci sa krcok neotvara,nemäkne atd. pretoze tak sa da najrychlesie zistit nejaky problem,ked ta vysetri 2x za tehotenstvo,castokrat moze byt uz neskoro,ano je to neprijemne,ale rozhodne sa to da vydrzat 😉

gubcikova
10. apr 2013

mna gynekolog vyšetroval každý mesiac zdola a každý mesiac mi robila aj sono

zuzanale
10. apr 2013

@majca1581 je štandard že každú 2-3 poradňu dr skontroluje krčok atď či sa neotváraš aby vedel riešiť a tieto údaje o krčku zapisuje aj do tehu knižky nejednej maminke takéto vyšetrenie včas zachránilo tehu ...ale v žiadnom prípade by to nemalo byť bolestivé ja mám 2 deti a teda boleli jedine vyšetrenia už v porodnici keď som rodila ... neviem ku ktorému dr chodíš či v LE alebo SNV v každom prípade ho na to upozorni najbližšie príp zmeň lekára ak sa ti nejaký postup nezdá...

reni1512
10. apr 2013

..zo spodu ta bude vysetrovat stale do konca tehu... ci je krcok v poriadku a ci sa neotvaras, okrem toho ze ti bude robit potom ultrazvuk cez brusko, od 20tt.. to ze ta to pobolieva to nevadi, moze byt ze budes mat cely den trosku bolesti v podbrusku, je to normalne po vysetreni, niekedy aj jemny vytok moze byt..

zuzanale
10. apr 2013

@argyro no jedina hrozná starostlivosť v tehu je snáď len v uk 😝 a poznám nejednu maminku ktorá zbalila v tehu kufre a zvolila radšej "prehnanú " starostlivosť na slovensku....

anjelicek26
10. apr 2013

@majca1581 - kontroluje dlzku a uzavretie krcka, mne to doky robi kazdy raz... ale robi to jemne, nikdy ma nic neboli ani nekrvacam..

argyro
10. apr 2013
argyro
10. apr 2013

@zuzanale neviem ci je v UK starostlivosť hrozná. ale viem že ani u nás všetci nevyšetrujú na každej poradni. Môj dr. na SK /Antolská/ to vôbec nerobí na každej poradni, aj keby si neviem ako chcela, považuje to za zbytočné ak nie škodlivé.

zuzanale
10. apr 2013

@argyro veď ja ani netvrdím že v každej poradni je nutné ale že je štandard teda aspoň u môjho lekára min každú 2-3 poradňu ...

sisaha
10. apr 2013

@majca1581 ano, robila mi aj kazdu poradnu sono..- mala som zaplateny nadstandard..

majca1581
autor
10. apr 2013

@zuzanale no chodim do snv ...ale pred nedavnom som odisla od lekara z Le od Guta ked poznas, ja som nebola spokojna z jeho metodami vysetrenia ...a teraz som spokojnejsia a aj pokojnejsia len niekedy taka že sa zabudnem spytat co je na co dobre a pod...

zuzanale
10. apr 2013

@majca1581 osobne nie ale moja mama k nemu chodievala a čo viem tak viac nerobil ako robil koly zdravotným problémom a tak to potom aj s pacientkami vyzeralo 😝 a celkovo v LE je neskutočne obmedzený výber ja keď som prvý raz vyberala gyn tak som rovno hladala v spiskej a už som uňho vyše 13 rokov a som spokojná... v spiskej ku komu chodíš ?

majca1581
autor
10. apr 2013

hej mas pravdu je to o nicom doktor a mne skor uskodil ako pomohol ..teraz chodim k pokrievkovi a som spokojnejsia ovela zatial no ...🙂

majca1581
autor
10. apr 2013

@zuzanale hej mas pravdu je to o nicom doktor a mne skor uskodil ako pomohol ..teraz chodim k pokrievkovi a som spokojnejsia ovela zatial no .🙂

zuzanale
10. apr 2013

@majca1581 no moja už horšie si si vybrať nemohla nohy na plecia a preeeeeč ak chceš viac do ip ti hodím ja ho poznám z LE ešte keď v nemocke robil a velmi sa od vtedy nezmenil 😠

majca1581
autor
10. apr 2013

@zuzanale preco horsie ja som si ho vybrala lebo kamosky vraveli ze v pohode ...a mne sa zda tiez v pohode ...a ako sa nezmenil ako ???

trish31
11. apr 2013

No,tie co tu spomínaju,ze vyšetrovanie zdola sa v zahraničí nevykonáva a je to tak Ok,nesúhlasím.Kanada,krvácanie,spinenie.Sono len bruska,výsledok:Nevieme Preco krvácate,hroziaci potrat.O tyzden Slovensko,rovnaký problém,okamzite vysetrenie zdola,výsledok:odlupovanie plodoveho vaku,nasadena liečba,som tu uz tyzden.

Som si istá ze v Kanade by to ok nedopadlo....

Takže nesúhlasim,ze vysetrenie zdola nie je potrebne...

Pre zakladateľku:vysetroval krcok,maternicu,plodovy vak, asi tí aj babo ukazoval nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre