Vyšetrenie plodovej vody

tina7711
1. apr 2014

Ahojte.chcem sa spýtať na vaše názory,prípadne skúsenosti na odber plodovej vody.Mám ísť,už bud.týždeň,mám 36rokov a druhé tehotenstvo.Výsledky z krvi na genetike sú dobré.Ďakujem pekne.

janinah
1. apr 2014

je tu o tom už dosť popísané...môj názor je ísť len v prípade ak vieš,že pri zlom výsledku dávaš dieťa preč..ak vieš,že donosíš akékoľvek dieťa,tak je zákrok zbytočný hlavne vzhľadom na štatistické 1% spont. potratu po výkone...1% sa nezdá veľa,ale ak by to mal byť práve môj/tvoj prípad 😒 ja som na amniocentézu presne z týchto dôvodov nešla, v 42r. s ami narodil zdravý syn 😉

lilysk
1. apr 2014

@tina7711 Ahoj ja som rodila tiez tak 36 rokov a bola som na odber -vysledky som mala dobre tiez ,ale na USG sa nieco nezdalo tak som isla .Vsetko dopadlo nakoniec dobre ,ale stalo ma to nejakych 360 eur ci kolko - to je nehorazne podla mna taka suma 😢 ....ale tiez by som uz asi neisla znova ...je to podla mna celkom slusny biznis .Samozrejme ak su vysledky ok osobne nevidim dovod ist .

petrula21
1. apr 2014

ja som bola kvôli podozreniu na DS riziko 1:250, šla som, neplatila som vôbec nič, čo ja viem tak si platíš ak chceš zrýchlené výsledky do tuším dvoch dní, inak čakáš tri týždne...Išla som preto lebo viem že by som do pôrodu na to myslela, že čo ak bude dieťa choré, netvrdím že keby sa DS potvrdí tak si ho dám vziať, ale mala by som viac času sa s tým zmieriť ako zažiť potom šok pri pôrode...

winterfresh
2. apr 2014

Ahoj ja som mala zle vysledky aj na genetiike aj na usg ale nesla som na amnio dala som si urobiť odber krvi prenascan zdalo sa mi to menej rizikové a dnes došli vysledky vraj je vsetko v poriadku a povedali mi aj pohlavie tak som si vydychla 🙂 riziko som mala 1:65 ale záleží na Tom v ktorom tt si. Želám veľa šťastia 🙂

rosnicka17
2. apr 2014

Ja som mala na genetike zlé výsledky, ale amnio sme odmietli. Je tam predsa riziko to 1 percento ☹ a to sme riskovať nechceli. Dnes máme zdravého synčeka. Tak držím palčeky

tina7711
autor
2. apr 2014

Veľmi pekne Vám ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre