Vypíše ma gynekológ na maródku, keď nemám problémy?

kiki75
19. júl 2016

Ide o to, ze som tehotna ale uz mi skonci rodicovska, dcerka bude mat tri roky. na dva mesiace by som sa nerada vratila do prace, pretoze mi jednak nemaju co dat, moja pozicia je obsadena, a inak to bolo strasne stresove....po dvoch mesiacoch by som mala ist zase na matersku.....podla vas gynekolog ma vypise na marodku na dva mesiace, aj ked nemam ziadne zavazne problemy? Som unavena a nechcem sa v praci zbytocne stresovat....alebo ako by som to mohla este vy,riesit podla vas? Ak bysom isla na neplatene volno, neviem aku matersku by som dostala.....

seahorse27
19. júl 2016

Vsak mu to skus vysvetlit, aka je situacia....mozno ta vypise ;) Postazuj sa na stresove prostredie, na unavu a pod.

littledevil
19. júl 2016

Mna vypisat na pn nehcel ☹ Isla som k obvodnej a ta ma vypisala.

michaela337
19. júl 2016

Mňa nechal na pn dva týždne, viac vraj nemohol, kvôli posudkovej. Pretože v nemocnici je riziková ambulancia a keďže som problémy nemala tak by mi pn zrušili - aspoň mi tak gynekológ povedal. 🙂 potom ma nechal doma obvodný. 🙂

luciahudecova
19. júl 2016

To je asi nezmysel vracať sa do zamestnania na 2 mesiace, to by určite ani zamestnávateľ nebol nadšený, teda zaucit teba, keďže si bola doteraz na materskej a hned po 2 mesiacoch zaucit zas niekoho ineho. Nepracujes na zmeny? Ze by si sa na to vyhovorila... Asi povedz gynekológovi, že ta praca stresovala a necitis sa na to ist do práce...

kiki75
autor
19. júl 2016

@luciahudecova
@michaela337
@littledevil v praci sa ma hned spytLi ci nechcem ist na pn? Asi by na mna neposlali kontrolu.....alebo kontrolu o neposiela zamestnavatel?

littledevil
19. júl 2016

@kiki75 Len prvych 10 dni....potom moze prist zo socialnej. Ja som bola na PN rok a ani raz mi kontrola neprisla.

michaela337
19. júl 2016

@kiki75 zamestnavatel môže prísť na kontrolu prvých 10 dní, potom už môžu prísť zo sociálnej poisťovne, ale pokiaľ budeš doma, ak by aj prišli (mne za 8 mesiacov neprišli ani raz) tak je to ok.

glorikarebeka
19. júl 2016

@kiki75 presne toto bol moj problem,on to v pohode vypise to sa nemusis bat,akurat ta moze zaskocit kontrola.Ja som gynekoloovi vsetko povedala ako to je ,nic som si nevymyslala,ze ma nieco boli a uplne v pohode ma vypisal.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre