Vadí počas tehotenstva kontakt s dieťaťom, ktoré má kiahne?

luluu66
23. nov 2012

Máme naplánovanú rodinnú návštevu a švagrinin dvojročný chlapček má kiahne. Ja som kiahne mala v detstve. Môže sa mi niečo stať? radšej neriskovať?

charlottte
23. nov 2012

už nedostaneš ked si už mala kiahne...to sa dostáva len raz za život

b1105
23. nov 2012

Nebezpecne by to bolo keby si ich neprekonala tyka sa to viacej chorob

mimikas
23. nov 2012

Ja by som nešla, kiahme sú nebezpečné pre plod aj napriek tomu že si už kiahne prekonala. Návšteva sa dá odložiť takže určite neriskuj ☹

julka1981
23. nov 2012

Aj ked ty si kiahne prekonala, tvoje babätko nie. Môže to mať vážny dopad na jeho vývoj a zanechať následky. Určite by som tu návštevu odvolala (ak by to bolo moje rozhodnutie)

cemi
23. nov 2012

Ono aj zalezi v ktorom stadiu ich ten chlacek ma. Ale infekcny je tusim tyzden pred prvou vyrazkou. Ked sa mu uz nove nerobia a iba schnu, tak sa uz nenakazi nikto.

erikasadek
23. nov 2012

@luluu66 za seba ja som bola v kontakte dvakrat pocas tehotensva s mojim synom... 😉 a neskor s malym jeho kamaratom ktoreho som strazila.... no nemala som sa kde skryt.. 😀 😀 kedze som kiahne prekonala nic nehrozilo...
podotykam po prvykrat som bola v 16 tyzdni tehotensva a po druhykrat mma pocit 22 tyzdni dost oneskorene dostal....

to mi potvrdil aj moj lekar daj si urobit test na protilatky.. 😉

davam to lenn na margo ze su zeny ktore maju viac deti a vtedy sa nemaju kde skryt... proste priroda to dobre zariadila...

vsetko je nebezpecne ale tiez sa nemozes skryt pred vsetkymi chorobami...

mimochodom neake protilatky moj syn vtedy urcite zazrakom nachytal pretoze bol 3 krat po porode v styku s detmi co mali kiahne a ani panovy ich nechcel dostat az po 4 krat sa podarilo ked mal 3 roky 😀 😀 😀

soldi
23. nov 2012

@luluu66 pokial su uz chrasty zaschnute tak dieta infekcne nie je. ja by som to neriskovala, moze byt blba suhra okolnosti a dostanes ich znova.

uhnakova
23. nov 2012

ja by som neriskovala. Existuje male mnozstvo ludi, ktori dostanu kiahne dva aj viackrat. Niekto pri kontakte s virusom kiahni dostane pasovy opar (hoci kiahne uz mal) - je to ten isty virus ako kiahne, len iny prejav choroby.

cemi
23. nov 2012

Kiahne sa daju dostat znova???

uhnakova
23. nov 2012

@cemi Daju, no je to zriedkave. Moj stryko mal dvakrat. V detstve ako 6 mesacny - tazky priebeh, a v dospelosti - tiez tazky priebeh.

edita84
23. nov 2012

ja som bola tiež v tejto situácii a môj gyn. mi hovoril že nech radčej neriskujem aj ked som už kiahne mala,

leusska
23. nov 2012

@luluu66 ja by som radsej neriskovala, ale ako tu uz mamicky pisali, pokial ma uz len chrasty a nove vyrazky sa mu netvoria tak infekcny uz nie je, tak si zisti ako natom je 😉

katy1979
23. nov 2012

Kiahne si uz mala a pokial su moje info spravne tak v tvojom tt by nemali byt pre teba hrozbou. Su nebezpecne tesne pred porodom a aj to v pripade zeby si ich mala ty. Mam znamu co je tehotna a ma doma dve kiahnove deti.
Ja som mala podozrenie na kiahne pri synovi a bola som tehotna a gynekolog ma ukludnil ze sa nemam coho bat.

nika77nika
23. nov 2012

Ja osobne by som takúto návštevu neriskovala, aj keď som kiahne prekonala v detstve.

monyccka
23. nov 2012

@luluu66 podla mna radsej neriskovat. Stale je tam to "co ak"..

anaha
23. nov 2012

Urcite neriskuj zdravie svojho babatka. Ono predsa kiahne este neprekonalo a moze to byt prenho potencionalne riziko ochorenia.

cacika
23. nov 2012

nevadi to, ak si ty uz kiahne mala dieta je chranene.

olalka
23. nov 2012

práve dneska som sa na to pýtala gynekológa,lebo sa vyskytli u dcérky v škôlke. pokiaľ som ich prekonala v detstve, nehrozí nijaké riziko

inguna
23. nov 2012

ja by som tiež radšej nešla, dospelý môžu dostať pásový opar a to je horšie. A pokiaľ si mala v detstve slabé kiahne, môžeš vraj dostať znova.

alami
23. nov 2012

@luluu66 kiahne je vírus herpes, čo je vlastne aj pásový opar, takže ja by som neriskovala. Môj syn mal aj kiahne aj neskôr pásový opar, to sa nevylučuje.

lenka268
23. nov 2012

ja by som urcite nesla

talula
23. nov 2012

@luluu66 ja suhlasim s cemi, ak su ovcie kiahne v neskorsom stadiu, teda ak ma uz iba chrasty a nie pluzgieriky, tak je to v poriadku. Ovcie kiahne sa prenasaju vzduchom v case ked su vypuknute pluzgieriky. Skus sa predom spytat v akom stave ich ma...

luluu66
autor
24. nov 2012

dakujem krasne za rady, on dostal tie kiahne predvcerom, takze pre istotu nikam nepojdem 🙂 takze papucovy vecer pri telke 🙂 pekny dnik prajem

moon1979
24. nov 2012

@luluu66 určite by som k chorému dieťaťu ani celkovo chorému človeku nešla v tehotenstve ... treba sa chrániť, nesmieš zabúdať na to, že musiíš chrániť nielen seba ale aj plod ... nestojí to za to, na návštevu sa dá ísť kedykolvek ...

matozazzo
24. nov 2012

@luluu66 Urcite nechod, kiahne mozes - aj ked vynimocne - dostat aj druhy krat. Pani ucitelky zo skolky by ti o tom vedeli rozpravat. Tak naco riskovat? My stale chodime na navstevy len so zdravymi detmi a takisto, ked niekto chce prist, poviem, ze su chore a nech radsej pridu inokedy.

moon1979
24. nov 2012

@luluu66 inak kiahne sú moja nočná mora, ja som ich v detstve neprekonala, aj napriek tomu, že sestra ich mala a teda izolovaná odomna nebola, dokonca mama mala pasový opar, čo je tiež infekčné a tiež som nič nedostala, gyn nechcela veriť, že som kiahne neprekonala, tak mi testovala krv teraz v tehotenstve, ale potvrdilo sa, že som ich neprekonala ... takže strach tu je opodstatnený, kedže som tehotná. uffff ... uvidíme, ked starší syn nastúpi do škôlky a donesie ich domov potom, bude to asi zaujímavé ufff 😖 😖 😖

luluu66
autor
24. nov 2012

@moon1979 drzim palce, nech je vsetko ok, a mozno syn ma tiez podobnu imunitu ako ty 🙂

moon1979
24. nov 2012

@luluu66 snažíme sa vyhýbať detským kolektívom teraz, našťastie ešte do škôlky nechodíme 🙂 už to nejako musíme dobojovať, ale klop klop klop po imunitnej stránke je na tom veľmi dobre, vitamínov dostáva po celý rok dosť a čo je základ otužujeme, nepoznáme také, že je zima, alebo sychravo, von sa nejde 🙂 ako moja mama hovorievala - za každého počasia treba ísť von aj keď len na chvílu 🙂

mariannka26
13. feb 2017

Ahojte,som v 4tt a vcera sme boli na oslave kde bol chlapcek s kiachnami.Mal ich 3.den uz boli suche.Ale aj tak sa strasne bojim ci sme to s dcerkami nedostali.Ja som ich v detstve nemala aspon mama si nepamata.Neviem co mam robit cakat alebo ist k dr ?Robi sa odber krvi ci som ich mala?Dakujem kazdemu kto mi odpise.

ccaro
13. feb 2017

@mariannka26 Ahoj, ano chod k obvodnemu, nech Ti zoberie krv na protilatky a hlavne povedz, ze si tehotna. Kiahne su svine v tehotenstve. To dieta este urcite bolo infekcne, kedze po objaveni prveho pupaka deti su infekcne cca tyzden...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre