V akej polohe je najlepšie spať v tehotenstve?

ingrida1127
12. sep 2021

Dnes o 17:20
Ahojte ,chcem sa spýtať v akej polohe je najlepšie spať, najlepšie pre bábätko niekedy keď sa zobudím mám pocit že sa viac rozvalim a bojím sa že ho môžem pritlačiť a ublížiť mu tým.

miskamicha
12. sep 2021

@ingrida1127 na lavom boku... ja som 25tt a zobudim sa s celym otlacenym bruchom🙈 nestane sa nic,neboj.. uz v takom.8.-9.mes budes sama citit ze na bruchu sa ti neda

petamich
12. sep 2021

docitas sa kadeco - babatko je dobre chranene toho sa bat nemusis a ked sa mu tvoja poloha nebude pacit, da to hlavne vo vyssich tyzdnoch najavo, ja som napr. nemohla spat na pravom boku, lebo zacal vystrajat a nepacilo sa mu to, odporuca sa spat na bokoch, na brusku kym ti to je prijemne a na chrbte menej, kedze hlavne ku koncu tehotenstva maternica tlaci na chrbat, moze tym horsie cirkulovat krv a je tam aj dolna duta zila, niektorym zenam napr. je na chrbte vyslovene nevolno

takze zatial pokojne spi ako sa citis komforne a casom to prisposobis svojmu stavu a rastucemu brusku

margaretka_
12. sep 2021

Mne deti dali vediet, ked som ich tlacila. A zas ked oni tlacili mna, tak som citila, ze sa mi tak lezi blbo.

kkovacovak
12. sep 2021

@ingrida1127 akokoľvek 🤷‍♀️ Pokiaľ ti nič neprekáža tak spi aj na bruchu.

dmk_1
12. sep 2021

Som 36tt, na ktorukolvek stranu sa otocim, tak ma mala kope. Ticho je, iba ked lezim na chrbate... Za noc sa pretocim uz asi 68x, rano sa aj tak zobudim na chrbate s perinou medzi nohami.

ailiba
12. sep 2021

@ingrida1127 bábätku určite neublíži, neboj. Ide hlavne o tvoje pohodlie. Samozrejme na bruchu nie. Na chrbte vo vyšších štádiách tehu sa neodporúča kvôli tomu, že ti dieťatko môže tlačiť na veľkú dutu žilu, ktorá zásobuje krvou dolnú časť tela a môže ti z toho prísť zle... Najlepšie teda na boku... Aj keď to prekročenie z jedného boku na druhý vo vyssom štádiu je celá procedura😁

zuvelyn
12. sep 2021

Tak ako ti je pohodlne. Ja napríklad spím na chrbte lebo mi je tak najlepšie, paradoxne neviem dýchať ked ležím nanlavom biku (36tt) aj pri prvom som spávala az do pôrodu na chrbte

selu11
12. sep 2021

Mne pri prvom tehotenstve kamarátka povedala, že najlepšie je spať na ľavom boku. Vraj aj pre matku aj dieťa, pradu povediac, nepátrala som či to tak je 🤷‍♀️ Teraz som v ôsmom mesiaci a jedine kedy je bábo spokojné je, keď ležím na ľavom boku 🙂 Prvému to bolo v podstate jedno, toto si vyberá.

marianna_peskova
13. sep 2021

Na chrbte alebo na boku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre