Sonografické vyšetrenie - vysvetlenie

erikad82
25. jún 2013

Dobrý deň! Dnes som bola na poradni,ktorá dopadla našťastie dobre. Teraz kukám papier zo sonografického vyšetrenia a mám na ňom napísané:
gest.vek/vyp. 29+0/31+0 v ktorom týždni teda som? Doktora som sa to neopýtala,lebo sme rozoberali všeličo iné okolo tehotenstva a toto som si všimla až teraz. Ďakujem za každú odpoveď.

usacek79
25. jún 2013

@erikad82 podla velkosti plodu plati ten prvy udaj, podla tvojej poslednej menstruacie plati druhy udaj - ale teda realny je ten prvy, ten je dolezitejsi pre stanovenie terminu porodu, podla menstruacie je len orientacny...

grelu
25. jún 2013

Praveze naopak....termín pôrodu sa určuje podľa menstruacie alebo sona v 12tt. Potom uz bábätká rastu každé inak podľa genetických danosti. Po 12tt by sa uz termín nemal meniť

usacek79
25. jún 2013

@grelu ak pise "gest.vek/vyp. 29+0/31+0" tak prvy udaj znamena gestacny vek a to je udaj urceny podla velkosti plodu, ktory stanovil lekar po utz...
samozrejme tehu sa rata podla menstruacie, no termin porodu sa moze upravit prave podla gestacneho veku, to som tym myslela..

grelu
25. jún 2013

@usacek79 áno...to znamena, že bábätko je menšie o 2 týždne podľa sona, ale to nemusela byť pravda v 12tt. Bábätko ma vyvinuté orgány ako v 31+0, ale je trošku menšie...pravdepodobne rodičia su menší
Ved deti sa rodia s rôznou hmotnostou, ale pri urcovani veku ide o zrelosť organov, nie o hmotnosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre