Skoré tehotenstvo po sekcii - aké bolo?

31. jan 2021

Kedy najskôr ste otehotneli po sekcii? Aké bolo tehotenstvo? Mali ste nejaké komplikácie? Bola zase sekcia? Som po sekcii 2 mesiace, bábätko mi zomrelo a nie som už najmladšia, tak premýšľam kedy by bolo ,,bezpečné” znovu otehotnieť... Ďakujem

janka_266
31. jan 2021

Mám známu, čo má po 2 sekciách, 2 deti, s vekovým rozdielom 13 mesiacov, asi to bola náhoda, ale najlepšie by bolo to prediskutovať s lekárom. Držím palce

tosomja
31. jan 2021

Ahoj. Pred 10r som mala prvu sekciu, minuly rok v marci druhu, bez problemov a syn bude mat rok a dva mesiace, ked sa nam narodi dalsie. Ziadne komplikacie zatial nie su. Verim, ze ani nebudu.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
31. jan 2021

Po 3m od pôrodu, dokonca som druhý krát rodila prirodzene...ale určite je vyššie riziko vyšší vek. Ja som mala 26. A dôležité je tiež, aké komplikácie nastali, že prvé tehotenstvo nebolo úspešné. 🤷 Moja známa je tiež v mojom veku a po neúspešnom pôrode, 2x potratila a až tak otehotnela a donosila. U nej bábo malo omotanu pupočnú šnúru okolo krku a dlho nechcelo ísť vonku a nespravili v Tom čase sono, keď už teda mala kontrakcie, len dali vyvolavacku a v tom case zomrelo.. 😢😢😢

zafir
31. jan 2021

@ivangeline Rozdiel medzi dvomi sekciami 15 mesiacov. Vek do 35 a moja skusenost....ruptura maternice. Za mna odporucam pockat ako odporuci doktor minimalne rok, rok a pol. Aj ked stat sa moze kedykolvek a cokolvek.

ivangeline
1. feb 2021

Otehotnela som 3m po a druhý pôrod prirodzene, bola som riziková ale všetky testy boli dobré až dokonca.

any_soj
1. feb 2021

Ahoj. Mrzí ma tvoja strata a poznám ten pocit. Skús zavolať doktorovi Wallenfelsovi (ambulancia gianna v Žiline). Viem, že riešil ženy aj so 4. či 5.sekciou, kde iní už rovno posielajú na potrat. Myslím, že tým pádom rozumie tej jazve na maternici a tak viac, než iní. Takže by ti mohol dobre poradiť.

gir
1. feb 2021

Ja mám rozdiel medzi SC 15 mesiacov, prvá akútna, druhá plánovaná a poviem ti pravdu, druhá sekcia bola omnoho lepšia. Ani som sa extra šetriť nemohla, keďže som mala 🏡 malé dieťa. Hlavne som nečítala na nate všelijaké katastrofické scenáre a diagnózy, dôverovala som lekárovi a všetko bolo o. k. Krásne a zdravé bábätko ti prajem 🍀

valdovalda
19. mar 2021

@zafir mozem sa opytat, co sa dialo s tebou a babätko pri rupture maternici?

zafir
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valdovalda
19. mar 2021

@zafir tesim sa, ja mam tiez svoj pribeh, no nie velmi radostny

zafir
19. mar 2021

@valdovalda Rada Ti napíšem môj príbeh, len na to potrebujem trošku kľudu /2 malé deti .Pokúsim sa cez víkend alebo budúci týždeň.

zafir
19. mar 2021

@valdovalda rada si ho prečítam....ak budeš mať čas a chuť sa oň so mnou podeliť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre