Rozšírené morfologické sono

hanka238
9. jan 2018

ahojte tehuľky, idem si po radu, nemám žiadne komplikácie v tehotenstve, všetky výsledky sú v poriadku a lekár ma aj napriek tomu "tlačí" do rozšíreného morfologického sona, pretože má len 3D ultrazvuk. Pokiaľ nemám problémy, vyšetrenie nie je hradené zdravotnou poisťovňou, čiže je to nadštandard od 50-90 euro. Taktiež i otázka logistiky je u nás dosť zásadná, nemáme totiž kde našu prvú dcérku nechať, keď pôjdeme na vyšetrenie. Takže nie som s vyšetrením moc stotožnená. No na druhej strane nechcem nič zanedbať, a tak sa chcem spýtať, či je toto vyšetrenie natoľko podstatné, že ho musí absolvovať každá pacientka, ako mi tvrdí môj gynekológ aj sestrička. ďakujem za rady.

lavieenrose
9. jan 2018

neviem aky ma tvoj dr ultrazvuk lbo 3d je snad najkvalitnejsi..moj dr mal taky kvalitny ze aj obycajny ultrazvuk som vedela pekne rozoznat susku tvaricku..ale su aj ovela horsie ultravuky...mozno on ma zly a stary .a my sme si zaplatili 3d len tak pre radost

shee11
9. jan 2018

Ja som nemala ani 3D ani rozšírený iba základné UTZ na poradni, dr. s tým nemal vôbec problém. Povedal, že keby sa mu niečo nezdalo, sám by ma poslal. Že on vidí možno 95% a zvyšných 5 ukáže podrobný utz.

derdia
9. jan 2018

Ty to mozes kludne odmietnut....je toto na tebe,ci by pripadne nieco co by zistili sposobilo,ze si date dieta zobrat....ak toto mate vysporiadane a urcite by ste si dieta nechali tak, vobec,ale vobec nemusite ist na ten ultrazvuk....ten ultrazvuk je pre tych,ktori bud c chcu vidiet avoje dietatko alebo maju nejake podozrenie...alebo tak.

bosoriak
9. jan 2018

Tak rozdiel je morfologicky ultrazvuk a rozdiel je 3D ultrazvuk. 3D je pre pacienta (to jeten obrazok, co vyzera ako fotka z maternice) a morfologicky je ako uz nazov napoveda zamerany na vysetrenie organov. Aky ultrazvuk ma lekar, to ti moze byt jedno, on ma vysetrit zdravie a organy plodu a normalny morfologicky ultrazvuk co sa robi okolo 20tt preplaca poistovna.

Ukazanie 3D obrazku je otazkou stlacenia dvoch gombikov a za to by som veru 50 eur neplatila. Takze pokojne mozes odmietnut doplnkove sluzby ako CD a obrazky, ale morfologicky ultrazvuk ti urobit musia v ramci poistenia.

2zuzanka2
9. jan 2018

@bosoriak no mňa tiež posiela na morfologicky ultrazvuk a neviem o tom žeby to preplacala poisťovňa idem pravdepodobne do sace a tým že čakám dvojičky tak predpokladám že má to bude stáť duplovane ako aj pri prvotrimestralnom skriningu,tam som doplacala +50% sumy zato že sú dvaja a nič mi nepreplacala poisťovňa

lindusss2016
9. jan 2018

Baby, zistite si, ako je to u vas, v nasom.meste plati, ak idete na morfo k.nejakemu konkretnemu dr, hradite si.samy okolo 20€, ale v nemocnici vam ho spravia zadara, vystojite si.tam.sice radu, ale nedoplaca sa nic. Mne morfo robi moja dr a neplatim nic aj tak

peggynuska
9. jan 2018

Asi dohadzuje kamaratovy pacientky, si myslim. Ja som tiez neabsolvovala podrobne morfo.sono a mam.dve zdrave deti.

2zuzanka2
9. jan 2018

@peggynuska ja mám tiež už dve deti doma a ani s jedným som nebola ani len na prvotrimestralnom skriningu a to máme v rodine rastep brušnej dutiny,proste doktor ku ktorému.som predtým chodila povedal že to je vývojová vada nie genetická tak ma nikam neposielal no teraz mám iného dr.a ten má hneď v poslal kvôli tomu razstepu na kombinovany test šli sme až do KE do Myslavy a tam zistili že chalani majú jednu placentu no každý svoj vak tak preto má posiela na morfologicky ešte,svokra si tiež myslí že ide len o biznis 🤔 u nás v Rv nerobia takýto skrining aspoň o tom neviem

lindusss2016
9. jan 2018

@2zuzanka2 no aj keby to mal byt len biznis, mne by to.nedalo a duplom, ked ma lekar nejake podozrenie.

katriona1
9. jan 2018

@2zuzanka2 ano pojištovna to proplácí, celkove 3 utz za tehotenství, ve 12tt., 20tt., a 30tt., mne tyto utz delal muj gynekolog, nemusela jsem nikam chodit ( mimo to mi delal krátky utz snad na každé poradni zadarmo ) ale kdybych chtela 3D utz tak bych musela jít nekam soukromne a to bych si zaplatila, ale jak už tu bylo psané, 3D je pro ty co chtejí mít video a pekné obrázky, klasické morfo, platí pojištovna a delá se každé pacientce, možná o tom kolikrát ani neví, že jí ho doktor delal 🙂

peggynuska
9. jan 2018

@2zuzanka2 v rimavskej sobote robi tieto soná dr.Polievka, že ma najkvalitnejšie sono v okrese, to mi vravel môj gynekolog, kamaratka bola uňho a platila len 8€ za 3D sono a ked chcete aj s CD-čkom tak plus 4€.

2zuzanka2
9. jan 2018

@peggynuska tak to je teda riadny rozdiel ja som v ke nechala 60€ predpokladám že teraz ma to bude stáť rovnako 😀

2zuzanka2
9. jan 2018

@katriona1 i mne robí na poradni krátky ultrazvuk iba či pomera malých len nechápem prečo ma potom poslal do súkromného centra keď to má preplácať poisťovňa a teraz mám ísť do tej spomínanej sace (je tam odborník kt moj doktor plné dôveruje)a tam majú v cenníku 45€len neviem či aj tam sa priplaca za to že sú dvojičky nikde som to nenasla 😏

peggynuska
9. jan 2018

@2zuzanka2 tak to urcite viac. Tu v RS ma ceny takè aké si môže realne vypítať. Nakolko tu je hladová dolina. A ked chce mať pacientky,tak musi mat aj adekvatne ceny.

2zuzanka2
9. jan 2018

@peggynuska nechápem že tu u nás nik taký nieje čo by robil také utz ale trepať sa tak ďaleko komu sa chce 😏 keby som nečakala dvojičky tak by som to odmietla ale ale predsa sú dvaja a ešte majú ku tomu jednu placentu tak radšej idem i ked mohlo by to byť lacnejšie 🤔

peggynuska
9. jan 2018

Pravdaže zdravie detičiek je prvorade a vtedy človek nepozera na peniaze. Želám všetko dobrè,hlavne.aby boli detičky zdravé....

2zuzanka2
9. jan 2018

@peggynuska dakujeme 🙂

nivea777
9. jan 2018

@hanka238 mňa môj gyn na žiadne morfo rozšírené sono neposielal,povedal že ak nebudú dobré výsledky tak potom ma pošle, verila som mu keďže je považovaný asi za naj odborníka v Nitre..Potom v 24tt som išla z vlastnej iniciatívy do HC na 3D

lula313
9. jan 2018

Ja som absolvovala morfo v kochu, kde je to štandardne vysetrenie a pre svoj vlastný klud sme z ba išli do MT ku Grochalovi ešte na jeden o 2 týždne neskôr. Veľa diagnoz(srdca) sa napr dá liečiť ešte v brušku. Čo sa týka logistiky, Veľa báb písalo, že morfo absolvovalo s deťmi a lekár s tým problem nemal..

bosoriak
9. jan 2018

@2zuzanka2 Morfologicky ultrazvuk PREPLACA poistovna, je to ultrazvuk, ktory sa robi povinne okolo 20.tt- Nespada do toho 3D (to je len ten obrazok priestorovy a sluzi len pre pacienta, nie pre lekara), ani ziadne CD ani nic, je to cisto vysetrenie plodu na morfologicke vady. Ja som to pri druhej dcere odmietla, naco by mi to bolo? Lekarka teda len pozrela ci je vsetko OK a nedoplacala som nic. Biznis si mozu robit, ale toto je naozaj svinstvo, ze to podavaju tak, ze sa to neda spravit osobitne, to je strasna hlupost. Ved sa spytaj v poistovni. Inak to totiz dostanu preplatene aj z poistovne aj od teba.

2zuzanka2
9. jan 2018

@bosoriak praveze mne tiez nejde o ten obrazok ani cd mi netreba ja som nasla cennik sace a tam maju zvlast rozpisane morfo vysetrenie 45€ a ked chces fotky alebo cd tak 65€

bosoriak
9. jan 2018

@2zuzanka2 To je fakt svinstvo. Ja viem, ze to takto robia, ale to je naozaj vysetrenie, ktore preplaca poistovna. Len vychadzaju z toho, ze mamicka sa nebude predsa hadat s osetrujucim lekarom. No neviem ti poradit. Mozes to skusit uhrat slusne, ze ti znama povedala, ze morfo UZV je hradeny poistovnou, tak ze si sa spytala a naozaj to tak je a ze teda za co je tych 45 eur? Za objednanie na cas? Za aku nadstandardnu sluzbu? Ale nadeje tomu nedavam, ja som sa vtedy celkom vazne povadila s lekarkou, ale bolo mi to jedno, fakt 60 eur za vysetrenie nedam ani nahodou.
Tretie tehotenstvo som mala v zahranici, takze to sa porovnavat neda, ale na to druhe si pamatam jasne 🙂

Ale uplne pochopim, ked to pre klud duse radsej zaplatis, lebo je to naozaj take, ze pacient je takym rukojemnikom v takychto sporoch. A hladat si noveho gynekologa v 20.tt je tiez nic moc. Uz nech sa rozhodnes akokolvek, vela zdravia vsetkym trom 🙂

saxis
9. jan 2018

@2zuzanka2 niekde som čítala, že v saci sa za utz dvojičiek nepriplaca nič. Bola som na utz v saci u primára a tam som platila 45 EUR za 20 tt a 40 za 12 tt. Keby som chcela u iného lekára v nemocnici bolo by to zadarmo ale dosedla je odborník tak sa zato aj platí 😊 a radšej chodím k nemu nech som si istá 😊

2zuzanka2
9. jan 2018

@bosoriak ďakujeme 😉
@saxis no on k Dosedlovi má chce poslať lebo že mu dôveruje a ze keď on povie že je všetko ok tak ma 100%istotu že to tak je,myslim že môj dr a Dosedla sú kolegovia lebo môj lekár čo som našla tak zvykne mať pohotovosť v saci a aj tam istý čas slúžil,aj na prvotrimestralny skrining som mala ísť k nemu len akurát vtedy mal Dosedla dovolenku takže ostala mi len Myslava v Ke

hanka238
autor
9. jan 2018

Baby, ďakujem za odpovede. Viem, že klasické sono - to veľké ktoré sa robí v 20 tt prepláca poisťovňa, ale doktor chce odo mňa aby som absolvovala rozšírené morfologické vyšetrenie - to je také, ak by som mala zhoršené testy na Downov syndróm (čo nemám) a pod. a potom mám ešte raz u neho absolvovať ešte jedno takéto isté sono. Argumentuje tým, že chce mať 100 percentnú istotu, aby dieťa bolo zdravé a chce si to dať potvrdiť od odborníkov, preto som písala že je to nadštandartné vyšetrenie a v mojom prípade ho neprepláca poisťovňa, pretože som zdravá. Takže mám absolvovať dve morfologické vyšetrenia, z toho jedno platené zhruba od 60-90 euro, len preto lebo mi to odporúči lekár. zdá sa mi to trochu prehnané a nepodstatnené.

hanka238
autor
9. jan 2018

@nivea777 ja som tiež z nitry. akého máš gynekológa?

nivea777
9. jan 2018

@hanka238 ja mám v nemocnici doktora

lula313
9. jan 2018

@hanka238 ako som písala, veľa diagnóz sa dá liečiť už v brušku, možno sa mu aj niečo nezdalo, preto ta posielal.. tebe je ľúto tých penazi, alebo aj keby bolo dieťatko vážne chore, tak by si si ho za každých okolnosti nechala aj tak, alebo aký je dôvod, že to nechceš absolvovať? U nás v skupine napríklad jednej kocke zistili, že babatko má tak vážnu poruchu srdca, že sa asi ani pôrodu nedožije alebo po pôrode umrie, tak sa logicky rozhodla pre ukončenie, aby dieťatko netrápila.. ja som bola tiež 2x na sone a som rada, nesmierny klud mi to prinieslo, že mi lekári potvrdili, že je babatko zdravé..

lula313
9. jan 2018

*upresnujem svoj príspevok: sone- 2x som bola na podrobnom morfologickom utz

hanka238
autor
9. jan 2018

@lula313 tu nejde o peniaze ale o jeho princíp - a okrem toho to robí všetkým pacientkám, takže nejde o to, či je dieťa v poriadku, alebo nie, ale z princípu posiela všetky tehuľky na nadštandartné vyšetrenia, z ktorých má určite províziu a následne nato im spraví aj tak klasické sono, ktoré sa má robiť v 20. tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre