Prvotné príznaky tehotenstva

levoslava8
5. mar 2019

Pekný deň 🙂 Začínam trošku stresovať. A tak som si k vam prišla po radu. Cca kedy od oplodnenia ste zacali pocitovat prvé priznaky tehotenstva a ake? Moj cyklus nie je uplne pravidelny. Niekedy ma 27 a niekedy 29 dni. Momentálne som uz 31 dni po zacati poslednej menštruácie. Pol dna pred menstruaciou ma vzdy zacne boliet brucho, obrovska bolest, mam PN a len lezim v krcoch doma. Teraz je vsetko inak. Uz druhy den ma trosku pobolieva brusko, nic hrozne, len citim, ze "nieco". Neda sa hovorit o bolesti, len o velmi miernych tlakoch, akoby som si citila maternicu, typu "ano, viem, mám ťa" :D V zapale vasne sme mali s partnerom nechraneny sex a on sa do mna urobil. Bolo okolo valentina, uz si nepamatam presne, mozno den pred alebo po valentinovi. Neviem, ci si kupit tehu test, predsa len zivim nadej, ze ma to brucho tak divne "pobolieva" kvoli menzesu. Je mozne, ze zena tak kratko od oplodneniamoze citit uz nejake priznaky? Ako ste to mali vy? 🙂

darci17
5. mar 2019

@levoslava8 ahoj, mne sa to nezdá zas tak krátko na nejaký príznak. Neviem ale, ak nemáš dobrý pocit, urob si test. Už ti mešká ms, ukáže ti výsledok a môžeš zaujať stanovisko.

lucka12399
5. mar 2019

@levoslava8 ja som cca 7-8 dni po ovulacii zacala citit bolest v podbrusku a pichanie v maternici a aj som mala taky vacsi biely vytok 🙂 Potom som mala na teste // . No a to je vsetko z priznakov.. az v 8 tyzdni mi zacina byt trocha zle inak nic .. takze si myslim ze to co popisujes moze byt tehotenstvo ..

blontimka
5. mar 2019

@levoslava8 sprav si test.

ibrunova
5. mar 2019

Ja som mala ako prvý príznak to, že ma tak jemne začalo preháňať, trochu ma brucho bolelo. Pri oboch deťoch.

pukavica
5. mar 2019

Nooo tak ti poradim, aby si si v prvom rade kupila ten test. Tazko hovorit o nejakych pravdivych priznakoch, kedze kazda mame ine telo a to telo sa aj inak chovalo v zaciatkoch. Takze sup do lekarne

veronikakos
5. mar 2019

Kazda sme ina, ale v takomto stadiu mojho tehotenstva v akom si mozno ty som nepocitovala vobec nic. Ja som otehotnela v polovici januara a priznaky tehotenstva sa u mna prejavuju cca posledne dva tyzdne. Trosku krce v podbrusku, bolest hlavy, zaludka. Ja som si nechcela urobit test, pretoze som bola presvedcena, ze tehotna nemozem byt. No moj manzel si chcel byt isty tak som si ho urobila a HUP sme v tom....
Urcite si urob test aj ked neviem ci takto skoro ti uz nieco ukaze. Mne to meskalo asi pat dni, ked som sa testovala. Bola tam len velmi jemna druha ciarocka...drzim prsty

janulka2811
5. mar 2019

Akoze test prva moznost alebo vyckat na ms ak nepride je to jasna vec.

lucinika
5. mar 2019

Prvé priznaky som začala mať až približne 3 - 4 týždne od meškajúcej MS

lubik87
5. mar 2019

@levoslava8 môj prvý príznak.tehotenstva bolo keď.ma.deti.zacali kopať :D samozrejme som.vedela.uz skôr ale bola.som.fit .jedine čo tak.zily na prsiach .pobolievanie v podbrušku nič zásadné

lubik87
5. mar 2019

@levoslava8 môj prvý príznak.tehotenstva bolo keď.ma.deti.zacali kopať :D samozrejme som.vedela.uz skôr ale bola.som.fit .jedine čo tak.zily na prsiach .pobolievanie v podbrušku nič zásadné

titla
5. mar 2019

Ja som otehotnela 12-13.10 (nejdem tu teraz rozpisovať, prečo som si istá dátumom, ale som). 29.10 som začala mierne špiniť a myslela som si, že mi prišla MS o 3 dni skôr. Ale trvalo to len jedno doobedie a spätne usudzujem, že to bolo uhniezďovanie. V tej dobe som začala mať zvláštne chute, bola som citlivá na pachy a raz ráno mi prišlo zle v MHD. Všetky tieto príznaky som pripisovala PMS. Ale MS neprišla a po dvoch dňoch meškania som si spravila test (to bolo 3.11) a tam už boli dve koľajnice.
Také tie typické tehotenské príznaky – nevoľnosti a boľavé prsia – som začala mať v 6tt.

patrikaaa1
5. mar 2019

@levoslava8 ahoj . Mala som ovu a s priateľom sme skúsili a hneď na druhý deň som mala pocit že dostanem menštruáciu a mala som take bolesti mierne až do doby kedy som mala dostať menštruáciu . Teraz som v 7tt a od doktorky potvrdené že nám už aj bije srdiečko 🙂

danyb
7. mar 2019

čo sa týka príznakov tehotenstva je určite ešte skoro 🙂 všetky príznaky, ktoré v tomto období budeš pociťovať sú skoro rovnaké ako príznaky prichádzajúcej MS.. kľudne sa ti mohla omeškať ovulácia a preto ti mešká menzes.. jediné príznaky, ktoré teraz môžu nastať sú takzvané uhniezďovacie - občasné pichanie a pobolievanie podbruška, ale to môže byť aj príznak MS.. tehotenské príznaky nastávajú až po uhniezdení oplodneného vajíčka keď začne žlté teliesko naplno vylučovať hormón hcg, s vyššou hladinou hormónu sa zvyšuje aj hladina ostatných tehotenských hormónov a tie spôsobujú tehotenskú nevoľnosť, bolesť pŕs a pod.
skús urobiť tehotenský test a uvidíš na čom si.. držím palce nech to dopadne tak ako chceš 🙂

renusko09
19. mar 2019

Ahojte dievčatá chcela by som sa k vám priadag😊 chcela by som od vás radu 😊 26.2som mala MS a 8smeho som mala ovuláciu čo mi potvrdil aj ovuláčny test tak sme s priateľom šli na vec 😊 no nemyslela som som si že by to asi hneď vyšlo no dnes som pocítila bolesť pŕs keď som skákala na švihadle a bolia do teraz nikdy ma prsia neboli ani keď prichádzala ms a furt ma boli pod bruchom ako keby mala prísť ms no už len dúfam že ms nepríde a z priateľom sa budeme tešiť z darčeka 30 marca mam narodeniny tak dúfam ze dostanem takýto krásny darček 📦 😊

viktorka12323
5. feb 2020

Ahojte baby chcem sa opýtať ms mešká už týždeň robila som si test negatívny, príznaky žiadne len dakedy bolia prsia a pichalo má podbrusku som strašne hladná furt sa mi chce jesť môžem bit tehu

buboo13785
22. jan 2023

Mám bolesti v bruchu, a bolia má bradavky. Je to možné, že som tehotná?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre