Priebeh tehotenskej poradne

monipapa
19. jan 2014

Zdravím všetky mamičky a tehuľky 🙂
Chcem sa opýtať aký je priebeh tehot. poradne u vášho lekára/lekárky? Neviem či je to normálne a bežné ,kedže čakáme prvé bábo, som v 25tt a ultrazvuk mi moja doktorka robila len raz ,aj to na začiatku keď potvrdzovala tehotenstvo... odvtedy ani na jednej poradni ( samozrejme,ak nerátam ultrazvuk u iného lekára, ako bolo pri 3D vyšetrení , či na pohotovosti, keď som mala ťažkosti) . Pritom vo svojom okolí počúvam od známych že ultrazvuk sa robí pri každej návšteve. Neviem, možno to nie je až také podstatné , lebo chvalabohu sa cítim OK , cítim pravidelné pohyby bábätka, no podľa môjho názoru je ten ultrazvuk predsa len taká istota. A najviac ma mrzí to, že keď som sa aj necítila dobre, mala som obavy o maličké a samozrejme som to svojej doktorke povedala,ani vtedy ten ultrazvuk mi nespravila.... zakaždým to nejako uhovorila a odignorovala to... a každá poradňa to isté dokola... sestrička ma odváži, zmeria mi tlak, doktorka ma pozrie odspodu, zapíše si všetko do tehu knižky a to je tak všetko.... a keď sa jej aj niečo pýtam,hoc aj 2x-3x mám pocit že ma ani nevníma. Donedávna som u nej bola spokojná,ale čím ďalej tým je to horšie... aj som uvažovala o preložení karty k inému doktorovi, ale na materskú nastupujem už v marci, a som aj na marodke,takže som to už nechcela komplikovať.... máte aj vy podobné skúsenosti, alebo ste u svojho lekára nespokojná? Ako u vás prebieha tá poradňa a robí vám ten ultrazvuk lekár zakaždým? Ďakujem za odpovede 🙂

majusqa77
19. jan 2014

@monipapa mne robil ultrazvuk na potvrdenie tehotenstva, potom v 12tt, v 20tt ma poslal na morfo a potom az v 30tt

andrejka232323
19. jan 2014

@monipapa mne robi vždy ultrazvuk ... Ani by toľko nemusel podľa mna ale tak ja som rada 🙂

pipinka4
19. jan 2014

@monipapa ahoj ja ti to poviem takto. ty ako tehotna mas narok len na 3 ultrazvuky pocas tehu lebo yie preplaca poistovna.zvysne su uz na uvazeni doktora a samozrejme by boli spoplatnene.ja ked som bola tehu mala som sono na kazdej poradni sice som neplatila ale preto lebo sa dobre poznam s mojim doktorom ale kamosky normalne u neho po 3 sone platili od 8-10 eur za sono az do porodu.takze ked tak sa skus doktorky opytat ze ci ti neurobi sono za poplatok.kazdy lekar by mal mat cennik sluzbieb takze si ho prestuduj a opytaj sa 🙂 .ale nemusia byt spoplatnene hovorim je to na doktorovi ci si vypyta alebo nie.

kveta
19. jan 2014

@monipapa Nepride mi to koser. Necitis sa dobre, mas obavy o dieta a ona neurobi ultrazvuk. Ako mohla vediet, ze je dieta vobec nazive? To pocuva ozvy svojim uchom?? Zmenila by som dr.

Pri kazdom probleme pri mojom tehu mi robili ultrazvuk.

kveta
19. jan 2014

@monipapa Jaj a k Tvojej otazke. Ano, pri kazdej poradni mi robili ultrazvuk a zaznamenavali rozmery plodu.

monipapa
autor
19. jan 2014

@pipinka4 no spočiatku som si tiež myslela, že do istého počtu ti ultrazvuk preplatí poisťovňa,ale ja som zaň platila aj ten jedenkrát keď potvrdila tt. Síce sa priznám že mám doktorku, ktorá má súkromnú ambulanciu,ale aj tak ... nemali by aj v takomto prípade vyšetrenie preplácať poisťovne alebo je to naozaj na každom doktorovi? Lebo kamoška ma tiež doktorku,kto. je súkromná, robí jej ultrazvuk pri každej poradni a nikdy nič neplatí .... kdež to ja u tej svojej platím za každú maličkosť... nehovorím, nejde o žiadne strašné sumy,ale myslím si, že ako poistenec mám nárok aj na bezplatné vyšetrenia...

monipapa
autor
19. jan 2014

@kveta Veď to... že to všetko bolo po tom, ako som bola na pohotovosti,lebo som mala strašné bolesti a bola mi aj odporúčaná hospitalizácia v nemocnici. Vtedy som je dala prečítať aj lekársku správu, a ona na to v podstate nič, ani sa vtedy nevyjadrila, tak som z toho ostala šokovaná. Ale to bolo ešte v 1. trimestri. Dnes som rada že sme obaja v pohode, najmä drobec 🙂 Mne sa len občas pozastavuje rozum nad niektorými lekármi ,tak som to sem musela hodiť 🙂

zuzkat1
19. jan 2014

@monipapa sono sa robi v 12t, 20t, 30t...ostatne su navyse,ale tieto by ti mal urobit...

monipapa
autor
19. jan 2014

Vďaka za odpovede 🙂 Tak to asi vážne závisí od doktora... 🙂

pipinka4
19. jan 2014

@monipapa hm teraz uz asi hadam je vynimka ked je statny lekar aj moj je sukromny.ale na toto ti veru neviem.odpovedat preco ti dala vsetko preplatit.viem ze moj doky ma upozornil ze toto je posledne sono co mi hradi poistovna a na nastenke ma cennik n ktorom je aj sono a sa mi zda ze okolo 8 eur to je.ale viem ze to ze si moj doky nevzal peniaze je len na nom.ale viem ze viaceri doktori to tak robia ze 3 sona a dost niektory si pytaju aj za foto zo sona peniaze.hovorim ze je to zrejme na lekarovi kedze su sukromnici.ale kazdopadne by som sa byt tebou informovala u doktorky ako to vlastne je.

sabina1975
20. jan 2014

Ja som mala za cele tehotenstvo 24 utz ci uz na poradni pred pocas a aj po amniocenteze a aj v nemocnici pocas hospitalizacie u mojej lekarky sa plati 65 euro tehotensky poplatok

orlik4
20. jan 2014

presne tak, tri su zadarmo. Mne napriklad spoplatnila hned prvy ultrazvuk na potvrdenie tehotenstva, ale potom neskorsie tri nie. Tie boli nejako ze v 10, 20, 30 tyzdni cca, ale mohlo to byt aj v 7., uz si nepamatam. Navyse mi ponukla dalsie dva, zo zdravotnych dovodov, teda pre babatko. Jedno uz neviem preco, to bolo na v prvej casti tehotenstva, ale to druhe si pamatam, to bolo tusim v 35. tyzdni na zmeranie prietoku pupocnej snury. Za tie dva navyse som platila. Plus teda za to prve. Ale musim povedat, ze v poslednom mesiaci mi robila ultrazvuk kazdy tyzden na poradni, ale to bol ultrazvuk takzvany bleskovy - pozrela, ci bije srdiecko, tu pupocnu snuru, a hotovo. Otazka 10 sekund. Tie som neplatila, ale to bol oproti tym regulernym ultrazvukom fakt belskurychle.

lenka910
23. jan 2014

@monipapa ahoj ja si myslim ze za kazdu vec si platit sa to za nejaky cas nazbiera tie peniaze a potom si az clovek povie ze naco si ludia potom platia zdravotnu ked este aj za vsetko musia platit...

majka99999
23. jan 2014

@monipapa ja chodim tiez k sukromnej, vzdy mi robila sono. ako bola to len mala obrazovka, ale upokojovalo ma to, ze malemu bije srdiecko. obcas nieco premerala (napr. hlavicku), ze ci zodpoveda tt. tie velke ultrazvuky som si doplacala nieco, ale nebolo to strasne, ziadnych 80 eur. tie sa totiz robili na velku obrazovku v inej miestnosti na objednanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre