Posledný mesiac a poradňa až 7 dní pred termínom

henikapetko
16. máj 2014

Ahojte baby včera som bla v poradni,pis môjho gyn som v 34.tyz podľa iného v 36.tom termín mám 20.6. A môj doktor mi ešte nemeral panvu,nevazil ani nemeral malú,dokopy nič.29.5 mám prísť na ster a potom AZ 12.6. Teda týždeň pred termínom.Zdá sa mi,ze na mňa doslova série pardon za výraz,ale uz neviem čo mám robiť.Baby poraďte,čo mám robiť,čo ak sa nieco stane malej,veď posledný mesiac sa chodí každý týždeň do poradne ze??Ďakujem za rady.

stanislavao
16. máj 2014

@henikapetko nestresujte. nie ste chora, ale tehotna. pokial nemate ziadne problemy, potiaze, citite pohyby, nic vam nieje a nieje dovod chodit stale na kontroly. a pokial sa vam to nezda, mali ste zmenit lekara skorej. ak by sa vam nieco nezdalo, urcite mu mozete zavolat, alebo na kontrolu ist aj skorej.

hatapkagb
16. máj 2014

@henikapetko Myslim si ze dr vie co robi,vsade je to ine.zbytocne sa bojis,ak sa citis fajn a citis pohyby dietatka nestresuj.Ja zijem v inej krajine a tu sa nerobia ziadne triple testy co som citala,vobec nic na scan sa ide v 12tt v 20tt a porod.Nestresuj uzivaj si posledne tyzdne tehotenstva a hlavne oddychuj ked sa dietatko narodi budes busy.Drzim palce 🙂

apollo13
16. máj 2014

@henikapetko panvu mi nemaral doktor vobec. neviem, to sa robi vsetkym? a na co ti bude vediet kolko deta vazi a meria. ved odchylka pri sono je az 500g hore dole. to je len hruby odhad, tak naco? a co by sa akoze malej malo stat? ked sme boli my v bruchu tak sa ani sono nejako nepouzivalo a nase matky to prezili a my tiez. uzivaj si pohody a kludu radsej. ja mesiac pred terminm som behala po horach na turistike a 5 dni pred porodom zberala polesoch hriby. stanislava ma pravdu tehotenstvo nie je choroba

henikapetko
autor
16. máj 2014

Ja nehovorím,ze je choroba,smer nakoľko som anemicka,a riziková a vyše mesiac som lezala v nemocnici skrz tvrdnutie matternice tak sa mi nezdá ok,ze maam poslednú poradňu tyzden pred terminnom.Malú mi nemeral ani raz,vážil naposledy kked mala 300g,včera mi mali robiť odbery bola som na lacno a nič.Malej nerob vôbec žiadne testy ani na Downoow syndróm na nič.Včera ked ma vyšetroval,ci mi netvrdne brucho tak ma to veľmi bolelo doteraz nikdy.Ale pritom som mu vravela,ze mi brucho tvrdne 3-4 x denne podľa neho je to ok.Aj to,ze mam 8-10x závraty a je mi na odpadnutie je ok.

jamabe
16. máj 2014

Mne tiež panvu dr. nemerala ani bábo nemerali, posledné sono bolo v 30 tt a dosť. Ale fakt je, že na poradne som ten posledný mesiac chodievala každý týždeň.. No ale to len skontrolovala krček, spýtala sa ako sa mám a nič viac... A na pásy sa chystá kedy ťa poslať? Tam by skôr zistili, keby náhodou nebolo niečo v poriadku.. Ale to až v závere tehotenstva, či placenta dobre funguje, či má malé dostatočné ozvy...

henikapetko
autor
16. máj 2014

@jamabe o psích doteraz nepovedal ani slovo

jamabe
16. máj 2014

@henikapetko Na pásy sa tuším chodí od 36 tt., trochu síce nechápem, že máš 2 rôzne termíny 34 alebo 36.. Podľa toho druhého by si už teda tam mala sa ísť ukázať, podľa prvého máš ale čas...

simca06022011
16. máj 2014

@henikapetko ved ale to chodis ku svojmu dr alebo uz do porodnice? Ja som v 36 chodila uz do porodnice, robili sa pasy, kontroloval moc a to bolo asi tak vsetko... moj lekar malu nikdy nevazil a ani panvu nemeral a to iste nerobili ani v porodnici... tak neviem... hlavne sa nestresuj a ked mas pochybnosti o zdravotnom stave a tvoj lekar neriesi chod na urgent do nemocnice.. ak nemas oddychuj.

henikapetko
autor
16. máj 2014

@simca06022011 k svojmu doktorovi chodím,druhý mi vravel,ze pojdem na cisarak,lebo mám úzku panvu tak neviem ci ešte vyhľadať iného alebo ísť v pondelok na vyšetrenie priamo do LV kde pojdem rodiť?

jamabe
16. máj 2014

@simca06022011 Asi to nie je všade rovnaké.. Tu v našom meste sa nechodí do pôrodnice, až keď rodíš. No a na tie pásy... Inak na kontroly chodiš až do konca k svojmu gynekológovi.

simca06022011
16. máj 2014

@henikapetko ja by som sla do LV, ja som takto sla do BS s tym, ze si chcem pozriet porodnicu, chcem sa opytat ako to tam bude a mam aj taky a taky problem, primar ma skontroloval /akurat som bola vtedy ked mali poradne ine zeny. Bola som tam uz v 34tt a vsetko mi spravili a uz som ku mojmu isla az po porode.
Keby to tak nebolo, neviem ci by som to prezila...

Ale toto bolo pred 3+ rokmi 🙂

apollo13
16. máj 2014

@henikapetko no tak brucho mi od 20tt tvrdolo prakticky kazdy den x krat a moj doktor akurat povedal ze je to uplne normalne

nicolle21
16. máj 2014

iny kraj, iny mrav.. moj dr je sice aj porodnik, ale momentalne ma sukromnu ambulanciu a k porodom nechodi a v ZV sa nechodi ani na pasy na oddelenie v nemocnici, ani nic.. ja som k nemu posledny mesiac chodila kazdy tyzden, ale bolo mi to na figu, len ma pozrel, skonstatoval, ze nic a dovi a ked sa spusti porod, tak do nemocnice ist..
tak som sa rozhodla ist rodit do BS, tam som chodila kazdy tyzden na poradnu, lenze tam sa robilo aj ctg zakazdym, tak som bola trochu pokojnejsia 🙂
skus si pokukat nemocnice v okoli a zisti si ako to v ktorej funguje, mozes potom chodit na poradne tam 🙂 budes kludnejsia a babo tiez..
inak na margo tej panvy.. ja osobne nepoznam zenu, ktorej by merali, vratane mna..

afrika
16. máj 2014

@henikapetko ja som tiež riziková úplne odzačiatku.. niektorí dr na pásy neposielajú (aspoň čo som čítala v téme júnovky), panvu mi ide merať v 37 tt, tvrdnutie bruška v tomto tt je už úplne normálne - všetko sú to poslíčkovia pokiaľ to nieje pravidelné... ale maličkú ti určite pomerať mal...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre