Pichli vám oxytocín kvôli zisteniu, či zvládne bábo pôrod?

rodickamt
27. okt 2015

Dobry den. Chcem sa spytat, ci vam niekedy pichli na porodnici oxytocin len kvoli tomu, aby urobili babatku zatazovy test a aby zistili, ci zvladne porod? Uz 2x som mala nevyhovujuce vysledky na CTG, tak ma poslali na porodnicu. A tam mi pichli oxytocin, aby sledovali frekvenciu srdiecka dietata pri kontrakciach. Mate s tym niektora skusenosti? A to mi vlastne moze dnes vyvolat porod? Alebo sa to picha v nejakom mensom mnozstve, ak ide len o zatazovy test?

andje
27. okt 2015

Predpokladam, ze hovoris o porodnici v Martine. Zjavne to tam robia uplne bezne. Uzila som si to pri oboch tehotenstvach. Ak sa chces este nieco opytat, napis mi spravu 🙂

janka2501
27. okt 2015

Ja som mala tiez. Ale v BA. A vsetko bolo ok. Porodula som do 8hodin od pichnutia 😉
Mala bola a je v poriadku

galixx
27. okt 2015

Ano, mne pichali. Myslim ze to davaju v mensom mnozstve ale je tam riziko ze ti to spusti porod. Mne to nespustilo

maria117
27. okt 2015

Mne nie,ale lezala som v porodnici skoro mesiac a pocula som o takychto pripadoch - PO

mimik79
27. okt 2015

mne to robili cca v 30 tt, tento zatazovy test, na sone vtedy zistili malemu bradykardiu, co znamena ze miestami srdiecko bije pomalsie ako ma, bola som v nemocnici par dni a kazdy den na ctg a raz mi robili aj tento zatazovy test, nic sa vsak nepotvrdilo, vzdy bolo vsetko ok a dokonca pri tomto zatazovom teste este lepsie to vyslo ako bezne ctg, citila som ako keby kontrakcie, test trval par minut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre